Konkursy na forum

Status
Zamknięty.

melon100

New member
Witam

Pozwolę sobie na kilka uwag dotyczących konkursów .

Widzę że wiele osób ma wątpliwości jak są prowadzone konkursy .
Do puki nie będzie regulaminów to organizator będzie mógł robić co chce .
Rozumiem że te konkursy powodują że ludzie płacą za członkostwo w klubie ,i są pieniądze na opłaty działania forum . To zrozumiałe .
Ale litości ile razy można pisać że '' Niestety nikt nie trafił odpowiedniej ceny, która wynosiła:'' .Proszę nie róbcie z Nas idiotów . Najpierw miesiąc się czeka na wyniki ,a potem konkurs jest kolejny raz przedłużany . Wiem że nie ma przymusu bycia [ niebieskim ] i udziału w konkursach . Apeluję jednak o to by wszyscy mieli poczucie że nie są robieni w tzw bamuko.

Mam pomysł jak wydłużyć jeszcze konkurs . Niech ten kto wygra napisze że rezygnuje z nagrody i przekazuje ją organizatorowi .

Pozdrawiam wszystkich i życzę wygranej ja swoja jeśli wygram :grin: to tak jak napisano wyżej :eek:k:
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam


Pozwolę sobie na kilka uwag dotyczących konkursów .

Widzę że wiele osób ma wątpliwości jak są prowadzone konkursy .
Do puki nie będzie regulaminów to organizator będzie mógł robić co chce .
Rozumiem że te konkursy powodują że ludzie płacą za członkostwo w klubie ,i są pieniądze na opłaty działania forum . To zrozumiałe .
Ale litości ile razy można pisać że '' Niestety nikt nie trafił odpowiedniej ceny, która wynosiła:'' .Proszę nie róbcie z Nas idiotów . Najpierw miesiąc się czeka na wyniki ,a potem konkurs jest kolejny raz przedłużany . Wiem że nie ma przymusu bycia [ niebieskim ] i udziału w konkursach . Apeluję jednak o to by wszyscy mieli poczucie że nie są robieni w tzw bamuko.

Mam pomysł jak wydłużyć jeszcze konkurs . Niech ten kto wygra napisze że rezygnuje z nagrody i przekazuje ją organizatorowi .

Pozdrawiam wszystkich i życzę wygranej ja swoja jeśli wygram :grin: to tak jak napisano wyżej :eek:k:

Zawsze możesz nie brać udziału i nie będziesz miał problemu. Albo zapłać za notariusza żeby poświadczył cene....
 

ebola1972

Member
Nie jestem niebieskim dla wygrania konkursu - prawdopodobieństwo trafienia w odpowiednia kwotę jest przecież bardzo małe, chociaż i tak dużo większe niż "6" w Lotto, konkurs traktuję więc jako zabawę.
Niebieskim jestem przede wszystkim dla testów TV. Tym bardziej dziwie się tym którzy planują zakup TV za kilka tysięcy a zastanawiają się czy warto wydać kilka złotych miesięcznie na dostęp do testów. Pozdrawiam.
 

czaki1981

New member
A tak w ogóle to zobacz jak małe jest pradopodobieństwo, że przy 900 możliwościach 500 osób (pewnie tyle jest członków) przy czym każdy ma 3 trafienia nie zostaje podana kwota. Gdyby Każda kolejna osoba dawała kwotę inną niż poprzednicy to by ktoś wygrał. I tak jak kolega wyżej napisał 99,9% ludzi nie staje się członkami klubu dla konkursu, z twojej wypowiedzi wynika trochę to, że ty jesteś w tej mniejszości a do tego jesteś pewien,że podałeś kwotę która na bank powinna wygrać. Więc proponuję traktować konkursy jako mały dodatek (przeciez to nie jest obowiązek administratów).
 

pro_fill

New member
Bez reklam
tylko, że uczestnicy konkursu nie mają pewności, czy po zakończonym konkursie, nie są analizowane typowane cyfry, poprzez nanoszenie na arkusz kalkulacyjny, weryfikowane, jaka cyfra nie została podana i to właśnie ona [one] wygrały - choć nikt ich nie wskazał.

nie jestem wyrocznią w tej kwestii, ale gdzieś czytałem, że nie jest tak łatwo zorganizować konkurs z nagrodami [a już tym bardziej cennymi nagrodami] - regulamin, zgłoszenie w jakiejś instytucji.

dla mnie, byłby to poważny konkurs, gdybym przeczytał właśnie regulamin, informację, że ... np. koperta z cyfrą jaką należy odgadnąć znajduje się .... i zostanie komisyjnie otworzona w dniu.....

edit:
nie trzeba długo szukać, aby się czegoś więcej dowiedzieć:
http://www.krakow.ic.gov.pl/index.php/gryhazardowe


brakuje choćby informacji typu:
a) w przypadku braku prawidłowej odpowiedzi, zostanie przeprowadzony drugi konkurs
b) w przypadku braku prawidłowej odpowiedzi, wśród uczestników zostanie przeprowadzone losowanie
w tym drugim przypadku, jednak należałoby cały konkurs zgłosić do Izby Celnej.

jak wybrnąć?
podpowiedź --> http://www.piotrwajszczak.pl/panowie-i-panie-jak-zrobic-prawidlowo-na-stronie-losowanie/

więcej profesjonalizmu.... profesjonaliści :D
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Proponuję proste losowanie na żywo : w maszynie losującej typu "kapelusz "jest 10 piłek oznaczonych liczbami od 0 do 9. Pierwsza piłka to liczba złotówek, druga dziesiątek, trzecia groszy. A jakie emocje...
To oczywiście żart.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Bepeh

New member
moje zdanie na temat konkursow i forum

podobnie jak przedmowca zapisujac sie na forum i oplacajac chyba juz po raz 3 roczna subskrypcje nie bralem pod uwage konkursow tylko fakt ze jest to jedno z rzetelniejszych miejsc w necie gdzie mozna przed zakupem czy tez przy problemie z instalacja zwrocic sie o pomoc lub znalezc rozwiazanie problemu bo ktos go juz rozwiazal, poniewaz uzytkownicy maja prawo wypowiadania sie a jest tu sporo doswiadczonych osob to forum pomaga w decyzjach zakupowych, pomijam fakt ze ceny proponowane dla niebieskich sa/byly w moim przypadku bardzo dobre.
dzis widze ze forum jest troszke tendencyjne ale poniewaz tworzone nie tylko przez autorow wiec i tak daje poglad dla laikow takich jak ja.
Osoby tworzace ten portal bez zobowiazan do zakupu udzielily mi wystarczajacych informacji na wszytkie kwestie, odpowiedzi nie byly tendencyjne i zmierzajace tylko do produktow oferowanych przez sklep, zarowno ampli HK 355 odpowiada na moje pierwotnie zgloszone na forum potrzeby jak i a przede wszystkim TV JVC 37P80, do dziś mimo że TV ma kilka latek osoby mnie odwiedzajace posiadajace w zblizonej cenie sa zazdrosne o jakość obrazu i katy widzenia.
roznice w cenach w sklepach internetowych a zakupem ww rzeczy byla tak znaczna ze chcby z tego powodu warto byc niebieskim
a Polacy wszedzie wietrzą podstep i są nieufni szczegolnie jak graja i nie wygrywają, a jak nie wygrywa kto inny to zamiast zawiści i zazdrosci zaczynają nie wierzyć w ideę.
brutalnie rzecz biorąc nagrody to pozbycie sie juz leciwych/niechodliwych sprzetow...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Popieram przedmówcę. Opłaty za bycie niebieskim są śmiesznie niskie a korzyści wynikające z tego faktu są dość duże. Ja konkursy traktuję jako formę rozrywki tak granie w lotto. I muszę dodać, że już dwa razy w ciągu ostatniego roku udało mi się coś wygrać na forum co nie udało mi się w innych konkursach przez lata. Ale nie to jest najważniejsze. Dzięki temu, że jestem na tym forum udało mi się zasięgnąć profesjonalnej wiedzy na temat audio-video co poskutkowało udanymi zakupami sprzętu. I właśnie fakt, że jest się członkiem niebieskim spowodował, że uzyskałem lepsze ceny na sprzęt niż w niejednym przereklamowanym sklepie internetowym nie wspominając już o takich śmiesznych miejscach jak MM.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przydałaby się opcja opłaty sms za wstęp do klubu
To nie wchodzi w grę gdyż 50 % zabiera operator GSM. Kolejna sprawa to ilość otrzymanych tą drogą zgłoszeń. Aby otwarcie tego rozwiązania miało sens, musiałoby wpływać ok 1000 smsów dziennie !
Co do samych konkursów to już dawno pościłem by w przypadku większej ilości nagród niż jedna, rozdzielić je na tyle osób ile ich jest, dzięki czemu więcej osób będzie zadowolonych i mniej rozczarowanych. Aby konkurs zawsze kończył się wytypowaniem zwycięzców, wystarczy ustalić, że w przypadku braku właściwej kwoty wygrywają najbliższe.
 

prodigy

New member
Z niewygodnymi postami też zauważyłem to kilka razy.

Pomimo wszystko wypada pogratulować Don111. Gratuluję i fajnie, że udało się właśnie Tobie.
 

don111

Banned
dzięki :)
te konkursy to żadna "ściema" jak niektórzy uważają, gdyby tak było to ja nie wygrałbym nic (chociażby z tego powodu, że często mamy odmienne zdanie na forum z Kikim ;))
już raz udało mi się wygrać zestaw płyt ze sportami ekstremalnymi, a teraz jeszcze taki zestawik :)
także, jak widać, warto brać udział w tutejszych konkursach, a nuż się uda :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry