Kiedy zakładka OLED w dziale video?

michalmichalmic

New member
W zwiazku z wprowadzeniem oled tv do sprzedazy nie czytam i nie pisze w dzialach o przestarzalych technologiach lcd i plasmach i stad moje pytanie kiedy zostanie dodana nowa zakladka OLED w dziale video bo nie mam zamiaru przeszukiwac dzialow ze starymi technologiami zeby cos poczytac lub napisac o OLED tv.
 

michalmichalmic

New member
Od lg 15cali i wkrotce 31 cali z 3d a samsung przedstawi na ces 2011 wiec za 4 m-ce swoje z 42 calowym na czele i lg pewnie tez.

Rozumiem ze szybciej by byla zakładka gdyby oledy wprowadzane były przez firmy promowane na tym forum testami czyli philips sony sharp ewent. Toshiba ale te firmy beda wprowadzac dopiero jak beda zmuszone przez klientow wybierajacych oled a nie stare technologie. Sony pusciło 11 cali ale chyba nikt nie liczył na to ze sony bedzie produkował panele oled bo przeciez sony zawsze kupowało kineskopy i panele lcd wiec oni czekaja az inni zainwestuja a pozniej gotowe kupia i dodadza swoj proc i nazwe. To taka firma jak sep albo chytry lis. Japonczycy od sharpa zainwestowali w panele lcd 10gen i musi sie im to zwrocic. Tylko lg zmusi wprowadzeniem oled tv samsunga do wypuszczenia swoich i do momentu masowej produkcji paneli bedziemy mieli do wyboru oled y od lg i sama tylko ale dwie to juz jakas konkurencja jest.

Najpierw straca firmy na sprzedazy high end lcd i plazma tv takich za ok 10tys zł ktorych sprzedaz sie sie załamie z powodu oled tv jak zapowiadany na 2011 r samsung 42cale a tanszych dopiero za ok trzy lata.
 

accu

New member
Bez reklam
Od lg 15cali i wkrotce 31 cali z 3d a samsung przedstawi na ces 2011 wiec za 4 m-ce swoje z 42 calowym na czele i lg pewnie tez.

Rozumiem ze szybciej by byla zakładka gdyby oledy wprowadzane były przez firmy promowane na tym forum testami czyli philips sony sharp ewent. Toshiba ale te firmy beda wprowadzac dopiero jak beda zmuszone przez klientow wybierajacych oled a nie stare technologie. Sony pusciło 11 cali ale chyba nikt nie liczył na to ze sony bedzie produkował panele oled bo przeciez sony zawsze kupowało kineskopy i panele lcd wiec oni czekaja az inni zainwestuja a pozniej gotowe kupia i dodadza swoj proc i nazwe. To taka firma jak sep albo chytry lis. Japonczycy od sharpa zainwestowali w panele lcd 10gen i musi sie im to zwrocic. Tylko lg zmusi wprowadzeniem oled tv samsunga do wypuszczenia swoich i do momentu masowej produkcji paneli bedziemy mieli do wyboru oled y od lg i sama tylko ale dwie to juz jakas konkurencja jest.

Najpierw straca firmy na sprzedazy high end lcd i plazma tv takich za ok 10tys zł ktorych sprzedaz sie sie załamie z powodu oled tv jak zapowiadany na 2011 r samsung 42cale a tanszych dopiero za ok trzy lata.
Witam. Kiedy to firma Sony kupowała kineskopy? Coś Tobie się pomyliło. Firma Sony produkowała najlepsze kineskopy na świecie, które do dzisiaj w niektórych modelach CRT firmy Sony jeszcze funkcjonują.
Służę przykładem , np. odbiorniki telewizyjne 20 calowe Sony , sprowadzane do Polski w1976 r. wyświetlają znakomity obraz oparty o kineskop Trinitron do dziś.:eek:k: A może lepsze są telewizory laserowe , energooszczędne firmy Mitsubishi , których brak na rynku europejskim , za to w USA są bardzo popularne.
Pozdrawiam , :)
Dlatego proszę nie pisać wiadomości uprzednio nie sprawdzonych.:D
 

jdud2

New member
Jestem za. Mamy przecież o czym mówić:

Panasonic Viera TH-L17F1 -17 cali dostępne w Japonii, cena 142 tys. jenów/5300 zł.

Sony xel-1 - 11 cali dostępne w Polsce, cena 4000 zł.
LG el9500 -15 cale dostępne w Polsce, cena 8000 zł.

Niedługo dojdzie ten nowy lg oled z targów IFA.
 

michalmichalmic

New member
O panasonicu nie wiedziałem. Musze poszukac info w necie. Jak bedzie zakładka oled to bedziemy sie wymieniali info o wszystkim zwiazanym z oled tv ale na razie to nie wiadomo gdzie o oledach pisac i czytac na tym forum.
 

Kazioo

New member
@michalmichalmic
Nie wiem jak ty, ale ja wyczuwam w wypowiedzi jdud2 sarkazm... no chyba, że mój sarcasm-detector się popsuł.

Brak takich telewizorów na rynku, trzeba czekać.

"nie czytam i nie pisze w dzialach o przestarzalych technologiach lcd i plasmach"
HAHAHAHAHAHAH :popcorn:
 

SATORO

New member
oj niektórych ciągnie do nowości......
A nadal dominuje w naszym kraju analog, i po co te oledy.

A gdzie jest napisane że OLED'y nie dadzą sobie rady z analogiem ? Zapewne dadzą sobie z nim lepiej radę niżli LCD-ki i plazmy
(no z tymi plazmami to nie jestem taki pewien :)).
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Myślę, że jakby się tak znalazło na tym forum więcej niż pięciu posiadaczy tv oled (o wielkości więcej niż, hmm, 40 cali), to pewnie i zakładka by się pojawiła :D
 

SATORO

New member
A jeśli chodzi o temat tego wątku to wyjaśnienie jest proste. Nie ma stosownej zakładki bo OLED'y póki co są mikroskopijnej wielkości a do tego swoją absurdalną ceną zwalają z nóg. Jak myślisz, ile osób w Polsce kupi takiego śmiesznego oledzika, 3 na krzyż ? A skoro tak to po cholerę ta zakładka ? Do początku 2012 roku spokojnie można sobie jeszcze poczekać, jeśli nie dłużej...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A gdzie jest napisane że OLED'y nie dadzą sobie rady z analogiem ? Zapewne dadzą sobie z nim lepiej radę niżli LCD-ki i plazmy
(no z tymi plazmami to nie jestem taki pewien :)).


No to poszedłeś na całość, już widzę znawców jak kupują oleda do kablówki i piszą setki postów odnośnie "jaki oled najlepszy do sd"
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
JESTEM ZA, przydał by się w tym dziale jakiś temat gdzie dokładnie można by opisywać obecny etap postępów tej technologi, tak wszystko w jednym miejscu.

Swoją drogą ja nie kupuje już żadnego tv w technologii plazmowej czy LCD, następny będzie właśnie oled za te kilka lat (pewnie z 4-5).
Recenzent 15 calowego na flatpanelshd był w niebo wzięty jakością kolorów, czernią, płynnością. Niech się ta technologia rozwija. Najważniejsze niech uporają się nie tyle z wielkością paneli co z trwałością, by np kolory nie traciły na jakości po krótkim czasie.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Jaki postęp?przecież nie ma żadnego - wszystko już jest opracowane łącznie z technologią nadruku i nic z tego nie wynika...na rynek idą tylko prototypy...

i co z tego że gość się zachwyca - ciekawe czy tak samo będzie się zachwycał za 3 lata jak pojawią się pierwsze problemy z trwałością oled....

jak narazie to nie ma o czym wogóle rozmawiać bo takiej zamuły jak z oled to chyba z żadną technologią nie było(no zapis holograficzny choć namiastką tego jest BD i DVD)

zanim ceny spadną do akceptowalnego poziomu to minie raczej więcej jak 5 la przy obecnym tempie...
 
Do góry