Zmiany na forum

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przepraszam wszystkich z moją nieobecność i jeszcze proszę o wyrozumiałość ponieważ przez ponad tydzień mnie nie będzie, planuję reorganizację forum, po poprzedniej jak widać nie udanej :(.

Przy zmianie oprogramowania forum, zmienił się podział tematów, który miał być czytelny i kierować pytania zaawansowane do działu HDTV a podstawowe do działu podstawowe, lecz niestety 90% użytkowników nie stosuje się do tego co jest napisane w regulaminie, a w przypadku karania ograniczeniem dostępu do forum, dostaje maile z tlumaczeniem: "przecież nikt nie czyta regulaminu".

Przeczytałem posty na temat tego, że zmian domagają się także użytkownicy (w tym np. jeden duży temat został założony w dziale "sprzęt"... ręce opadają :( )

Dobór moderatorów, miał być powolnym procesem, ponieważ starałem się obserwować wypowiedzi użytkowników i prosić ich o pomoc, tak się składa, że forum rozwija się dużo bardziej dynamicznie niż się spodziewałem i potrzeba dużo więcej osób, JEŚLI KTOŚ JEST CHĘTNY I CZUJE SIĘ NA SIŁACH W JEDNYM Z TEMATÓW OMAWIANYM NA NASZYM FORUM PRZOSZĘ ZGŁASZAĆSIĘ PRZEZ PM. W TYTULE PODAJĄC MODERATOR A W TREŚCI, SPECJALIZACJĘ np. kino domowe, LCD czy ogólnie A/V.

Proszę podawać w tym wątku propozycję podziału działów na forum, myślę, że wspólnymi siłami uda się zbudować najlepszy system.


Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ponieważ wielu użytkoników nie zwraca uwagi na to gdzie zamieszcza swoje posty, lub nie wie gdzie ma zamieścić, a inna grupa, na nie przestrzeganie regulaminu po nałożeniu kary pisze w mailu: przecież nikt nie czyta, dlatego proponuję aby nowy podział forum zaczynał się od regulaminu i jego akceptacji oraz tego w jaki sposób posługiwac się wyszukiwarką foum.

następnie proponuję aby podforum video podzielić na poszczególne marki i modele tak aby opinie na dany temat można było zlokalizowac bez problemowo i dopiero jako podforum video dodać "Co kupić?"


Prosze o komentarze :)

Pozdrawiam
 

ThYX

New member
A może by wprowadzić powiedzmy 7 dniowy okres w którym nowy użytkownik TYLKO czyta i szuka bez możliwości pisania? Uratuje to forum przed zalewem pytań "co kupić"...

Pozdr.
 

hawranek

New member
Pisałem o mojej propozycji kilka dni temu jednak była bez większego oddzwięku, więc ją powtarzam. Do forum video dodać coś w rodzaju "marki lcd" jak i "marki plazm" (z podziałem na serie) czyli założyć kilka wątków i do każdego z wątka osobno przyporządkować 1 model lcd, w którym to wątku każdy kto ma dany lcd i go testował wpisywałby wszelkie wrażenia, wady i zalety, np.
1 wątek- lcd samsung seria M51
2 wątek- lcd samsung seria M61
3 wątek- lcd sony seria S potem V...A10
4 wątek- lcd sharp seria ga6e
itd.
Dlaczego kilka wątków, poprostu by było przejżyście. W jednym byłoby za bardzo zagmatwane.
Pozdrawiam!
 

SwMikołaj

New member
Spis tresci :)

Hawranek bez przesady,

Moim zdaniem wystarczy podzial na marki pod daną kategorią.
Np.
LCD
- Panasonic
- sharp
- samsung
- itd
Plazmy
- pioneer
- LG
- Samsung
-itd
TV tylnoprojekcyjne
- sony
-thomson
- i inne wynalazki.

To w zupelnosci wystarczy.

pozdrawiam.
 

hawranek

New member
SwMikołaj napisał:
Hawranek bez przesady,

Moim zdaniem wystarczy podzial na marki pod daną kategorią.
Np.
LCD
- Panasonic
- sharp
- samsung
- itd
Plazmy
- pioneer
- LG
- Samsung
-itd
TV tylnoprojekcyjne
- sony
-thomson
- i inne wynalazki.

To w zupelnosci wystarczy.

pozdrawiam.
Popieram tylko dodałbym jeszcze serie a mianowicie:

LCD:
- Panasonic
a} lx50
b) lx52
c) lx60
d) lx500
itd.
- Sharp
a) .....
itd.
Właśnie mi o coś takiego chodziło jednak źle to rozpisałem. Sorki, że tak namieszałem:(

xroma
Co do oddzwięku, jestem pewien i napisałem że bez większego jednak jest to mało ważne.
Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dziękuję za zaproszenie do dyskusji.

Cieszę się, że wreszcie otwierając rano komp nie zobaczę 40 postów z tytułem "Co kupić/ratunku/pomocy".
Sądzę, że powinniśmy wziąc przykład z AVForum, duzo wiekszego od naszego. A więc:
1) Najpierw podział na rodzaj sprzętu:(LCD, Plasma, TV, DVD-czytniki, Amplitunery, Kolumny, Kino domowe, Satelitarne, HDTV, pozostałe itd...).
2) wewnątrz tych działów podział na brandy (alfabetycznie: AD, Aiwa, Amoi itd...)

Podział na serie byłby moim zdaniem za głeboki, za to w tytule postu każdy obowiązany byłby podać model, o którym sie wypowiada albo założyć wątek modelowy, który będzie żył własnym życiem. Na tym forum żyją tak np wątki: "problem doboru tynera satelitarnego" czy "produkty Philipsa".

Karencja 7 dni dla poczatkujących (tak jak jest to na polskim forum audio-video) powinna byc obowiązkowa. Zmusi to ludzi do czytania a nie od razu z okrzykiem "pomocy" bo jutro musze podjąć decyzję wali ktoś kolejnego posta z banalnym pytaniem (a potem jeszcze obrusza się, że nikt nie odpowiada).
Jak ktoś musi podjąć decyzję to niech czyta całą noc.
Ja (powiem skromnie) zanim kupiłem swój TV to pół roku czytałem różne fora (a teraz to robię to maniacko codziennie od rana bo tak mi zostało :) ).

Pozdrawiam świątecznie !
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po tym co widzę na forum lepszy będzie podział na brandy i poszczególne serie, każdy temat zaczynał by się informacjami o modelu i zdjęciem zestrony producenta, następnie opinie użytkowników.

Pozdrawiam
 

maximmaxim

New member
a jak uchronić sie przed pytaniami : co to jest progresywne skanowanie ? czy 720p to lepsze niż 1080i ?? co to znaczy tuner DVB ? czy LCD to znaczy lubie ciocię danusię ? czy plasna ma wiecej linii niż CRT ??

otóz mozna : załozyć dział HDPEDIA gdzie wszystkie te wyjasnienia sobie początkujacy znajdzie wyjasnione rpzez UZYTKOWNIKóW KTóRYM BęDZIE SIE CHCIAłO NAPISAC I OPRACOWAC WYBRANE HASłO...

ja na przykład moge opracowac hasło...hasło...no własnie nie moge bo sie za słabo znam! ale cjętnie bym poczytał wyjasnione po ludzku a nie w encyklopedi specjalistycznej czym jest 1080i a czym 1080p ....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dodałem opcję "reputacji" każdego użytkownika, pojawia się ona pod w każdym wpisie.
 

xroma

New member
hawranek napisał:
xroma
Co do oddzwięku, jestem pewien i napisałem że bez większego jednak jest to mało ważne.
Pozdrawiam.

:) hawranek - chodziło mi o to że nic nie pozostaje bez oddzwięku. Twoje propozycje zostały przekazane do ar2. Nie chodziło mi przecież o pisownie :)
 

hawranek

New member
xroma - Ok! Nie czuję się urażony w jakiś sposób przez Ciebie:)

Zapraszam wszystkich forumowiczów do wypowiadania się co należałoby jeszcze ulepszyć na tym forum by lepiej się z niego korzystało. Śmiało Panowie/Panie. Ja mimo że nie posiadam lcd ani plazmy dzięki temu forum mam jakieś rozeznanie i wiem co w najbliższym czasie kupię, a jeszcze na początku tego roku byłem całkowicie zielony. Cieszę się że takie forum istnieje bo naprawdę wiele można się dowiedzieć:), a dzięki Wam może być jeszcze łatwiej.

Prośba do nowych forumowiczów zanim zaczniecie zadawać pytania typu jaki LCD, plazme,…..kupić itp. Poczytajcie to forum najlepiej kilka dni i jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania dopiero je zadajcie. Po co zaśmiecać to forum?
Pozdrawiam wszystkich.
 

jandrys

New member
:arrow: jestem za wprowadzeniem okresu abstynencji od pisania dla nowych użytkowników, sam pierwsze co robie w każdym nowym temacie to czytam , szukam i czytam, niestety przeglądając nie tylko to forum zauważam że część userów tylko pragnie odpowiedzi na jedno pytanie, na które najczęściej jest już kilkadziesiąt wątków i dwa razy więcej ciekawych odpowiedzi, szkoda że nie używają przycisku SZUKAJ
:arrow: HDPEDIA , "biblia dla początkujących", FAQ czy jak to inaczej nazwać to super pomysł który jak najbardziej może w zanaczny sposób ograniczyć ilość "niechcianych" wątków od początkujących, warto nad tym pomyśleć
 

PAZ

New member
Zdecydowanie popieram okres "próby" dla nowych userów mimo, że sam się niedawno zarejestrowałem, choć forum czytam prawie od początku jego istnienia.Miłego drugiego dnia świąt.
 

hawranek

New member
ar2 napisał:
Po tym co widzę na forum lepszy będzie podział na brandy i poszczególne serie, każdy temat zaczynał by się informacjami o modelu i zdjęciem zestrony producenta, następnie opinie użytkowników.

Pozdrawiam
Właśnie tak powinno być ar2, jestem za tym w 100%, jak i również popieram wypowiedz PAZ i jandrys. Kiedy można się spodziewć owych zmian:confused:
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pierwsze zmiany powinny się pojawić już w tym tygodniu, odnośnie słownika to istnieje na głównej stronie niestety nie ma jeszcze wielu haseł, jednak każdy zalogowany użytkownik może dodać hasło. Nazwa zostanie zmieniona na HDPedię :) i wyróżniony.


Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@Ar2

No to jak to jest z tą reputacją :)
Jest to gdzieś w regulaminie ?
Co to za funkcja ?
Czytelnicy dają punkty ?
Czy to ma działać tak jak system komentary na allegro ???

Objaśnij coś proszę.
 
Do góry