Pomysł

Gie

Member
Bez reklam
Zauważyłem że na forum często pojawiają się takie same pytania. Np. jak wejść do menu serwisowego, jak sprawdzić liczbę godzin pracy tv i mnóstwo innych podobnych. Przypuszczam że taki stan rzeczy wynika najczęściej z lenistwa, ludziom nie chce się szukać. A także z liczby wyników jakie otrzymują. Najczęściej jest to kilka podstron do przeglądnięcia. Rozwiązaniem problemu powracających pytań mogłoby być stworzenie encyklopedii, np. na bazie silnika Wikipedii. Nie jestem w tym biegły ale to wydaje mi się najodpowiedniejsze. Odpowiedzi na pytania pojawiające się na forum, byłyby umieszczane w tej encyklopedii.
Jak miałoby to wyglądać w praktyce. Wpisów mogliby dokonywać tylko userzy forum. User X pyta jak wejść w menu serwisowe Panasonica 42S10. Życzliwy user Y udziela odpowiedzi na forum i jednocześnie w encyklopedii, przy 42S10 wkleja dokładnie to samo co na forum. Ktoś inny pyta o wymiary pudełka jakiegoś LCD-ek. Inny życzliwy user odpowiada na forum i jednocześnie wpisuje te wymiary w encyklopedii przy danym modelu. Dzięki takim zabiegom wszystkie najważniejsze informacje dotyczące danego modelu będziemy mieć w jednym miejscu. Oczywiście na dokonywanie wpisów w encyklopedii trzeba poświęcić troszkę czasu więc najaktywniejsi mogliby dostawać raz do roku jakieś prezenciki :)

Nie wiem czy taka encyklopedia jest możliwa do wykonania a jeśli tak to czy się przyjmie ale pomysł wydaje mi się dobry. Byłoby to takie skondensowane źródło informacji z pierwszej ręki.
Może administracja pomyśli nad takim rozwiązaniem?
 

fox733

New member
Dobra idea.Może przydałoby się coś na kształt FAQ w każdym dziale.(podobno od 17.03.2010 mamy już nowy serwer:))
Pozdrawiam
 
Do góry