Porządek na forum

ulysse

New member
Witam

Mam nadzieję, że moja uwaga nie zostanie odrazu zrównana z błotem ponieważ nie jestem "niebieski" lub mam stosunkowo niewieli staż na forum.

Problem jest dość duży z tego co zauważyłem, otóż mniej więcej kilka razy dziennie na forum pojawia się post z pytaniem na które spokojnie można znaleźć odpowiedz w już istniejących tematach. Tutaj wzoruję się na działe Plazmy ponieważ tam najczęściej zaglądam. Może niewiele mam postów i moje zdanie nie będzie się liczyć ale co tam. Kolejny przykład to temat o Panasonicu PV80. Sam zaczełem go czytać kiedy miał bodajrze 16? stron. Wtedy to były spekulacje jaki będzię ten TV itd. Na chwilę obecną można spokojnie zmienić jego nazwę na " porozmawiajmy o wszystkim" Około połowa postów nic nie wnosi a wręcz zaśmieca temat. Kilka razy dziennie można też spotkać posty na temat tego TV lecz nie w podpiętym temacie a nowych założonych. I jakim sposobem osoba która chciała by się cokolwiek dowiedzieć na jego temat znajdzie to w jednym miejscu ładnie i przejżyście opisane ?

Dlaczego nikt nie reaguje na takie tematy i nie wyrzuca ich ?
Dlaczego nikt nie reaguje na posty typu "jaki kabel kupić" w temacie o dvd ?

Osoba która chciała by się czegoś dowiedzieć o danym sprzęcie powinna użyć wyszukiwarki i wtedy dostała by jak na dłoni wszystko czego potrzebuje, ale po co ma się wysilać i czytać innych posty skoro założy sobie nowy temat i ktoś mu odpowie na pytanie które zostało zadane po raz 100...

Sam rejstrując się na tym forum nie miałem zielonego pojęcia o HD. Jednak po kilku wieczorach spędzonych przed monitorem i poszukiwaniach na forum opanowałem niezbędną wiedzę która akurat w moim przypadku pomogła mi w wyborze telewizora.

Nie pozwólmy zrobić z tego fajnego forum śmietniska. Jest ono skarbnicą wiedzy na wiele tematów. Jeszcze wiele osób nauczy się "tajników HD" tylko trzeba im to umożliwić i poniekąd zmusić ich do przeszukania samodzielnie forum.

Pozdrawiam
Łukasz
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Cieszę się, że poruszasz ten temat. Niestety porządkowanie forum na zasadzie usuwania niezwiązanych z tematem wypowiedzi trąci cenzurą i powoduje spore konflikty na linii użytkownik-moderator. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że staram się upominać użytkowników zakładających nowe wątki w sprawach, o których mowa w tzw wątkach głównych. Ale nierzadko jest to spowodowane tym, że robią to nowicjusze lub osoby, dla których np. TH42PV80 i TH42PV80P, to różne telewizory.

Nie każdemu, tak jak tobie, chce się najpierw szperać w istniejących wątkach. Tym bardziej, że wiele z nich zaczyna się od czystych spekulacji. Po spekulacjach zaczyna się wypatrywanie sklepów z premierami i dyskusja o cenach. Dopiero po jakimś czasie pojawiają się konkretniejsze opinie o produktach. Oczywiście w każdym z takich wątków pojawiają się spory plazma, czy LCD, czy docierać, czy nie itp.

Za wzór stawiałbym forum AVForums.com, gdzie tworzone są wątki dla właścicieli poszczególnych serii produktów. Nie wiem jednak, czy to pomoże. Na naszym forum istnieją wątki główne, tylko że rzeczywiście ich obszerność i rozmydlenie tematyki może powodować niechęć do ich czytania.

Nie czepiałbym się jednak poruszania spraw kabli w wątku o DVD. Choć rzeczywiście lepiej założyć wątek o kablach.

Nie jestem osobą decydującą na tym forum, więc traktuj moje rozważania, jako moje osobiste zdanie.

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ulysse - A żebyś jeszcze wiedział jaką agresję u użytkowników powoduje przesunięciu/usunięcie 1000 postu- jaki LCD wybrać, albo przesunięcie postu do innego działu, bo autorowi nie chciało się szukać odpowiedniego. Nikt nie rozumie, że bezkrólewie zaprowadziłoby do straszliwego bałaganu. Tak, że proszę użytkowników o zrozumienie pracy moderatorów, a nie oburzanie się. Dzięki nim możecie w miarę komfortowo czytać to forum. PZDR


ps Nie rozumiem tylko "Mam nadzieję, że moja uwaga nie zostanie odrazu zrównana z błotem ponieważ nie jestem "niebieski" lub mam stosunkowo niewieli staż na forum". Nie mamy innego traktowania dla niebieskich i nieniebieskich. I nie równany z błotem nikogo.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Korzystając z 'okazji', chciałbym podziękować Moderatorom za ich pracę na forum. Mimo niezbyt częstego okazywania tego, jestem pewien, że większość z nas (użytkowników) docenia ich prywatny czas i pracę włożoną w to forum. Jak to mówią na zachodzie: keep up the good work :eek:k:

Pozdrawiam ;)
 

ulysse

New member
Faktycznie większośc osób które "robią bałagan" to nowicjusze. Ale w jaki inny sposób nauczyć ich, żeby przeszukali forum(?) a znajdą odpowiedz,
a nawet jeśli nie, to założa temat który będzie już precyzyjnie określał problem.

Troszkę musztry nikomu nie zaszkodzi :grin:

Fakt sam jestem internautą od 7 lat więc mam pojęcie o ogólnych zasadach panujących w sieci, jednak nowa osoba która rejstruje się nie jest w żadnej sposób usprawiedliwona "bo nie wiedziała".

I chciałbym wyjaśnić kwestię "oburzania się"

W żaden sposób nie chciałem urazić moderatorów czy też nowych użytkowników forum. Wiem o tym, że praca moderatora to taka "cicha" robota. Tu usunąć posta, tam połączyć tematy itd. I rozumiem bardzo dobrze, że jest to ciężka praca za którą jestem wam wdzięczny.
Jednak dział nazywa się "O forum i serwisie Uwagi, opinie odnośnie forum i serwisu hdtv.com.pl" więc myślę, że w dobrym miejscu umieściłem swoją opinię/uwage.


Teraz kwestia rozciągłości tematów. Może faktycznie z tymi kablami to był zły przykład i lekko przesadziłem bo nie da się upilnować aby treść postów odnosiła się tylko i wyłącznie do tematu posta. Ale zadawanie pytania po raz 100 na które jest odpowiedź kilka stron wcześniej to moim zdaniem lekka przesada i powinno się takie zachowania karać lub chociaż dać ostrzeżenie.

Pozdrawiam
Łukasz
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz sporo racji, ale jak zaczniemy rozdawać ostrzeżenia na lewo i prawo, to ludzie się zrażą. I tak narażam się osobiście dość często na zasadzie zwracania uwagi na powtarzające sie pytania. Może jakiś przyczepiony wątek w rodzaju FAQ byłby jakimś rozwiązaniem?

ArtS :)
 

klolik

New member
Może i byłoby to jakieś rozwiązanie, ale tylko poprzez przymuszenie do przeczytania tego FAQ. No bo który nowy będzie sobie "zawracał" tym głowę. Ktoś kto nie zna ogólnych zasad na forach nie zacznie od nich tylko od razu może wypalić z pytaniem po raz n-ty bo jutro (albo i dziś) musi kupić itd. Przecież opcja szukaj niektórych boli.

Ja staram się doceniać pracę innych więc rozumiem modów i adminów oraz odpowiednie reakcje na lenistwo userów. Bo jak widać Regulamin też mało kto czyta.

Przydałby sie jakiś okres "karencji" dla nowych - np. tylko czytanie przez pewien czas. A przed założeniem wątku może odpowiednie powiadomienie wyświetlane dłuższą chwilę.

PS. A ten wątek jak najbardziej należałoby gdzieś w widocznym miejscu przykleić.
 

ulysse

New member
Pomysł z FAQ np. w pierwszym poście danego tematu nie jest złym pomysłem. Można by go tworzyć na bierząco. W miarę pojawiania się informacji na dany temat. I wtedy sprawa znacznie się upraszcza. Taki nowy użytkownik przeczyta odpowiedzi na pytania które miał ochotę już zadać. Będzie napewno większy porządek. I tyczy się to nie tylko działu plazmy o którym wspominałem. Ale dobrym przykładem jest tutaj dział amplitunery AV. Bardzo dużo jest różnych odrębnych tematów na temat tych samych amplitunerów dobrym przykładem jest ONKYO 605 czy nowy H/K 147. Napisane zostało już niemal wszystko o nich a nadal pojawiają się pytania na które jest odpowiedz w instniejących już tematach. Powinnien być przyklejony temat z takimi popularnymi ampli przy którch będzie podana specyfikacja i krótka opinia np.
" Jest bardzo dobrym wyborem do 2000 zł jeśli głównie oglądamy filmy"

Pozdrawiam

Łukasz
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak niestety będzie bo nawet użytkownicy posiadający długi staż na tym forum zachęcają tych właśnie świeżych do takiego a nie innego działania.

Bo co ma sobie myśleć taki świeżak jak po raz kolejny nawet w tym samym wątku ktoś zadaje po raz n'ty to samo pytanie a tu się znajdzie jeden z drugim, który po raz 100tny odpowiada na to samo...

Tak, czuje się zachęcony aby zadać pytnko po raz 101...

@ArtS007
To forum całe trąci cenzurą a słowa sprzeciwu karane są warnami...

Pozdrawiam,
 

pawek

New member
A dzieje sie tak poniewaz czesto w watkach wystepuja dziwne klotnie i dyskusje nie zwiazane z tematem . Jak zabierasz sie do czytania to przez kilka stron pan do pana ...... i mija troche czasu nim znajdzie sie to czego sie szuka :(
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Masta_J napisał:
Tak niestety będzie bo nawet użytkownicy posiadający długi staż na tym forum zachęcają tych właśnie świeżych do takiego a nie innego działania.

Czuję, że uwaga ta skierowana jest do mnie, ponieważ niedawno strofowałeś mnie za to, że odpowiadam ludziom na pytania.

Dla mnie forum, to miejsce, do którego przychodzimy dowiedzieć się nowych rzeczy, wymienić informacje oraz dyskutować na temat problemów (w tym wypadku dotyczących HD). Jeżeli ktoś zadaje pytanie (nawet takie, które już wcześniej było na forum), a znajdzie się osoba, która wie coś na ten tamat i ma ochotę (oraz czas) odpowiedzieć, to nie widzę problemu. Łatwiej jest napisać krótką odpowiedź, niż codziennie nieskończoną ilość razy pisać jednozdaniowe posty w stylu 'poszukaj sobie', albo ' to już było' albo 'otwórz instrukcję'. Jak już wykonałeś ten wysiłek i nacisnąłeś 'Odpowiedź', to napisz coś konkretnego, coś co wnosi coś do tematu, a nie nabijasz sobie posty strofując innych użytkowników.

Oczywiście nie jest dobrze, gdy ludzie zadają ciągle te same pytania, nie szukają odpowiedzi i idą na łatwiznę, ale tak niestety wyglądają wszystkie fora. Jest to niedouniknięcia. Jeszcze nie spotkałem się z forum w internecie, na którym ludzie zadawaliby tylko nowe pytania.

Dawanie warn'ów za zadawanie pytań, albo za odpowiadanie na nie, to już zwykła głupota, która trąci cenzurą i ograniczaniem swobód. Fora są po to, aby sobie nawzajem pomagać, a nie pouczać i strofować.

Wydaje mi się, że należałoby trochę wyluzować i być bardziej tolerancyjnym. Nikt nie pisałby nic na forum, na którym wyrzuca się ludzi za zadawanie pytań na temat, albo na którym funkcjonowałaby Policja Forumowa (którą jak rozumiem proponujecie założyć). Pomysł z FAQ, jest dobrym pomysłem, ale nic to nie zmieni. Zwróćcie uwagę ile jest wątków pt "jaka plazma za 3000zl", dwie godziny później ktoś zakłada wątek pt "jaka plazma za 3200zl", bo jego problem jest inny (o 200zl) itd. Nikt nie daję warnów za to. Dlaczego więc moderatorzy mają dawać warna za to, że ktoś zapytał 'jak zresetować ustawienia w konsoli'?

Więcej luzu, tolerancji i człowieczeństwa wg mnie. A jak irytują pytania, to nie czytać i nie odpowiadać.

Pozdrawiam

PS Wybaczcie, że się lekko uniosłem.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
-AS- napisał:
...codziennie nieskończoną ilość razy pisać jednozdaniowe posty w stylu 'poszukaj sobie', albo ' to już było' albo 'otwórz instrukcję'. ....

W regulaminie jest zakaz dawania takich odpowiedzi:)

Po drugie nie do końca się mogę z Tobą zgodzić. Musi być jak Ty to nazwałeś ładnie "policja forumowa" - bo po pewnym czasie nie dało by się nic sensownego na forum poczytać. A tolerancyjnym można być do pewnego momentu. Jeżeli piszący dany post nie zada sobie minimum wysiłku, żeby choć na chwilkę spojrzeć czy pisze go we właściwym dziale i czy nie ma już na niego odpowiedzi - to dlaczego nie może być za to ostrzeżony - na przyszość będzie uważał. TO też jest pewnego rodzaju nauka.

-AS- napisał:
..Dawanie warn'ów za zadawanie pytań, albo za odpowiadanie na nie, to już zwykła głupota, która trąci cenzurą i ograniczaniem swobód.....

To zdanie wziąłem do siebie. Może i to z mojej stronu głupota, ale nadal uważam, że pisanie czego się chce, gdzie popadnie doprowadziłoby do bałaganu raczej zniechęcającego potencjalnych użytkowników. Nad każdym działem jest napisane jakiego rodzaju posty powinny się w nim mieścić. Przykro mi, ze akurat Ty tego nie rozumiesz. PZDR
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
-AS- napisał:
Czuję, że uwaga ta skierowana jest do mnie, ponieważ niedawno strofowałeś mnie za to, że odpowiadam ludziom na pytania.

Coś jednak musi być na rzeczy bo akurat nie chodziło mi o Ciebie i starałem się moją wypowiedź ująć jak najbardziej ogólnie potrafiłem.

(...)
Jeżeli ktoś zadaje pytanie (nawet takie, które już wcześniej było na forum), a znajdzie się osoba, która wie coś na ten tamat i ma ochotę (oraz czas) odpowiedzieć, to nie widzę problemu.

Tym się właśnie różnimy, swoje zdanie w tym temacie opisałem powyżej.

Łatwiej jest napisać krótką odpowiedź, niż codziennie nieskończoną ilość razy pisać jednozdaniowe posty w stylu 'poszukaj sobie', albo ' to już było'

tego oczywiście nie odnoszę do siebie bo po prostu tak nie robię.

albo 'otwórz instrukcję'.

To już jest moim zdaniem totalna przesada, jeśli komuś nie chce się zerknąć do własnej instrukcji obsługi to znowu MOIM zdaniem, nie należy mu się pomoc.

Jak już wykonałeś ten wysiłek i nacisnąłeś 'Odpowiedź', to napisz coś konkretnego, coś co wnosi coś do tematu, a nie nabijasz sobie posty strofując innych użytkowników.

Jeśli komuś piszę, że w tym samym wątku padła już odpowiedź na jego pytanie to bardzo mu pomagam bo zawężam poszukiwania tylko do tego wątku - z tego miejsca już tylko troszkę dobrej woli i odpowiedź sobie można znaleźć.
Powtarzasz cały czas ten głupi moim zdaniem argument - co ja dostanę za te posty Twoim zdaniem nabite? Może KURO? ROTFL

Co do zasad zgadzam się z pooh1968.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
Witam!
Bardzo słuszne i mądre uwagi w tym temacie wnosi AS.
Powyższe forum nie może być jak Legia Cudzoziemska czy inna formacja wojskowa,gdzie wszystko się załatwia na rozkaz i panuje wojskowa dyscyplina".Myślę,że trochę tzw.swobody powinno być na forum.
Stosowanie kar w postaci "warn'ów" czy "banów" w drobnych sprawach jest śmieszne.Ci co nakładają te kary uważają się za lepszych na tym forum/bez urazy/.Traktują nas jak uczni w szkole podstawowej w klasach 1-3.
Dobrym przykładem może być moja skromna osoba.
Kilka miesięcy temu Ar2 wlepił mi 40% warn'a.Później zdjęto te 40%,ale "opaska " czy logo tej kary nadal przy moim logo "darcun " istnieje.
Oczywiście nie chcę wywoływać nowej wojenki .Myślę tylko,że takie postępowanie jak podałem wyżej świadczy o niewielkim doświadczeniu życiowym niektórych osób,pomimo ukończonych studiów.

Pozdrawiam! :hmm:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że opaskę widzisz tylko Ty i ewentualnie moderatorzy :)

Też z nią żyję :grin:

Pozdrawiam,
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dracun jak chcesz to mogę Ci przypomnieć posta za którego zostałeś ukarany...
 

darcun

New member
Bez reklam
Witam!
ar2- przypomnienia się nie obawiam.Bawi mnie tylko zabawa w stosowanie kar.Nikomu nie ubliżyłem,używam słów cenzurowanych.
A zresztą,możesz mi walnąć nawet bana.
Pozdrawiam!
 

-AS-

New member
Witam,

pooh1968 napisał:
Po drugie nie do końca się mogę z Tobą zgodzić. Musi być jak Ty to nazwałeś ładnie "policja forumowa" - bo po pewnym czasie nie dało by się nic sensownego na forum poczytać. A tolerancyjnym można być do pewnego momentu. Jeżeli piszący dany post nie zada sobie minimum wysiłku, żeby choć na chwilkę spojrzeć czy pisze go we właściwym dziale i czy nie ma już na niego odpowiedzi - to dlaczego nie może być za to ostrzeżony - na przyszość będzie uważał. TO też jest pewnego rodzaju nauka.

Chyba nie do końca jasno się wyraziłem. Nie chodzi mi, aby na forum panowała kompletna anarchia i każdy pisał co mu się podoba, gdzie mu sie podoba. Chodzi o trochę rozwagi i tolerancji. Wiadomo, że ludzi, którzy nagminnie łamią regulamin trzeba ukarać, aby w przyszłości tego nie robili, ale trzeba też zachować w tym względzie zdrowy rozsądek. Jeżeli, ktoś zadaje pytanie na forum (niech to nawet będzie takie, które już kiedyś padło) i robi to pierwszy lub drugi raz, to nie widzę powodu, aby taką osobę karać warn'em czy ban'em. Zwrócenie uwagi - owszem, ale przez Moderatora, a nie użytkownika. Dlatego na forum (tak mi się przynajmniej wydaję) istnieją Moderatorzy, aby utrzymywać porządek i dbać o przestrzeganie zasad. Nie widzę jednak potrzeby, aby uwage zwracali użytkownicy.

Apeluję tylko o deko rozwagi, nie o zniesienie zasad.

pooh1968 napisał:
To zdanie wziąłem do siebie. Może i to z mojej stronu głupota, ale nadal uważam, że pisanie czego się chce, gdzie popadnie doprowadziłoby do bałaganu raczej zniechęcającego potencjalnych użytkowników. Nad każdym działem jest napisane jakiego rodzaju posty powinny się w nim mieścić. Przykro mi, ze akurat Ty tego nie rozumiesz. PZDR

Nie wiem dlaczego wziąłeś do siebie to, co napisałem. Nie było to skierowane, ani do Ciebie, ani do żadnego innego Moderatora. Było skierowane to do użytkowników, którzy proponują rozdawanie warn'ów i ban'ów na lewo i prawo dla każdego, kto zada pytanie, które już gdzieś się znajduję na forum. Jest to najszybsza droga, aby zabić to forum. Ludzie będą się bali udzielać w dyskusjach, bo może już, gdzieś wcześniej na forum padło podobne stwierdzenie.

Jestem użytkownikiem na forum od prawie roku i mogę się założyć, że nie przeczytałem nawet połowy pytań, które już się tutaj pojawiły. Oczywiście, istnieje funkcja 'Szukaj', ale nie zawsze łatwo znaleźć jest to, czego się szuka w ogromie informacji, jakie już istnieją na tym forum.

Po drugie, nie napisałem nigdzie, że pisanie postów tam, gdzie popadnie jest dobre - jest to zły nawyk, który trzeba tępić. Kompletnie nie chodziło mi o ten problem. Chodziło mi zadawanie pytań, które już kiedyś było zadane na forum.

Tak, jak napisałem wcześniej w tym wątku, rozumiem i doceniam pracę Moderatorów. :eek:k:


Masta_J napisał:
Coś jednak musi być na rzeczy bo akurat nie chodziło mi o Ciebie i starałem się moją wypowiedź ująć jak najbardziej ogólnie potrafiłem.

Obaj wiemy co miałeś na myśli pisząc to zdanie. Kiedy to było? Tydzień temu? Jak próbowałeś mnie strofować w dziale o PS3, że odpowiedziałem na pytanie 'jak zresetować ustawienia konsoli'. Nie mam zamiaru się sprzeczać, ani wywoływać niepotrzebnych wojen, ani złej atmosfery na forum. Napisałem Ci wtedy, że nie życzę sobie, abyś mnie strofował i powtarzam to tutaj jeszcze raz.

Masta_J napisał:
tego oczywiście nie odnoszę do siebie bo po prostu tak nie robię.

Jesteś mistrzem pisania jednozdaniowych postów w każdym możliwym temacie na forum.

Masta_J napisał:
To już jest moim zdaniem totalna przesada, jeśli komuś nie chce się zerknąć do własnej instrukcji obsługi to znowu MOIM zdaniem, nie należy mu się pomoc.

A skąd wiesz, że wszyscy mają instrukcję? Może ktoś kupił używaną konsolę i nie ma instrukcji, może ją zgubił, może jest w języku, którego nie zna, itd. itp... Jest mnóstwo sytuacji, które tłumaczą takie zachowanie. A pisanie do kogoś: 'sprawdź sobie w instrukcji', jest dla mnie brakiem taktu. Jak nie masz ochoty odpowiadać na czyjeś pytanie, to nie odpowiadaj.

Masta_J napisał:
Jeśli komuś piszę, że w tym samym wątku padła już odpowiedź na jego pytanie to bardzo mu pomagam bo zawężam poszukiwania tylko do tego wątku - z tego miejsca już tylko troszkę dobrej woli i odpowiedź sobie można znaleźć.

Rozumiem co piszesz i zgadzam się, ale obaj wiemy, że nie o to chodzi. Nie napisałeś tej osobie, gdzie może znaleźć taką informację (nie była ona w tym samym wątku), tylko napisałeś, aby poszukał sobie w instrukcji. Po czym, zacząłeś pisać o tym, jakoby to ja motywuje ludzi do tego, aby zadawali pytania, które już są na forum (to samo, co napisałeś w tym wątku).

Masta_J napisał:
Powtarzasz cały czas ten głupi moim zdaniem argument - co ja dostanę za te posty Twoim zdaniem nabite? Może KURO? ROTFL

Nie wiem co za to dostaniesz, Ty mi powiedz (prawdopodobnie chcesz nabić sobie jak najwiecej postów, aby zostać moderatorem, w czym już się szkolisz na forum). Jakieś 2-3 miesiące mieliśmy tyle samo postów (ok 300 jeżeli się nie mylę), teraz Ty masz ponad 700, a ja ponad 400. Umówmy się, jest sztuką napisać 400 postów w 2 miesiące. W dodatku prawie za każdym razem, jak trafiam na forum na Twój post, zawiera on jedno zdanie. Najczęściej jakieś nic nie wnoszące do sprawy pytanie, albo pouczenie. Już jakiś czas temu zdziwiło mnie po co to robisz, ale nie jest to moja sprawa i siedziałem cicho dopóki nie zacząłeś publicznie zwracać mi uwagę. Dlatego powtarzam jeszcze raz, Ty rób swoje, a ja będę robił swoje. Ja Tobie uwagi nie zwracam, więc proszę Ciebie, abyś Ty nie zwracał mi. Jeżeli jednak bardzo czujesz się urażony faktem, że odpowiedziałem komuś na pytanie, to proszę Cię o wysłanie mi PM, a nie pouczanie mnie publicznie. Moderatorem na forum nie jesteś (jeszcze).

darcun napisał:
Bardzo słuszne i mądre uwagi w tym temacie wnosi AS.

Dziękuję za słowa poparcia :eek:k:



Na koniec chciałbym napisać, że nie jest moim celem wprowadzać złej atmosfery, ani prowdzić wojen na forum. Chciałbym, abyśmy WSZYSCY się nawzajem szanowali i było jak najmniej zgrzytów pomiędzy nami. Poczułem się wywołany do tablicy poprzez komentarz Masta_J, dlatego zabrałem głos w sprawie. Niemniej jednak, już się zamykam.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry