2 sugestie dot. organizacji portalu

khad

New member
Witam ponownie,
jestem tu nowy, wiec moze czegos nie wiem, ale po kilku dniach wertowani portalu nasunely mi sie 2 spostrzezenia:
1. Dlaczego na portalu nie mozna (albo ja nie wiem jak) rozpoczac dyskusji dotyczacej wyboru, czy tez dostepnych jakosci hdtv w zaleznosci od wielkosci ekranu, tylko w zaleznosci od marki? To tak jakby stworzyc portal o autach, gdzie ludzie by sobie opowiadali jak sie ciesza jezdzac Mercedesem klasy A, B, C, E, S i Maybachem (bo to ta sama firma, dla mniej wtajemniczonych), i jakie maja wrazenia i co mysla uzytkownicy klasy S o ich ewentualnym zakupie klasy A. Fajnie, tylko czy nie powinno sie stworzyc grup dyskusyjnych poszczegolnych klas, np w odniesnieniu do wielkosci ekranu? To jest tylko sugestia, bo mi szczerze mowiac tego brakuje. Ciezko mi jest tu znalezc porownanie 52" HDTV. Nie interesuja mnie ani 46tki, ani 55. Tylko 52" (dla milosnikow Monty Pythona: 3 jest liczba do ktorej musisz policzyc). Chcialbym, zeby w dysksuji uczestniczyli fani lcdkow, plazmy, tylnoprojekcyjnych, etc.
2. Dlaczego w LCD nie ma podzialu na rodzaj matryc. Czy oprocz Toshiby jakas firma oferuje telewizory z matrycami IPS? Ktorzy z producentow oferuja LCD z matrycami PVA/MVA?
Moze cos przeoczylem, albo moze nie ma to takiego znaczenia jak przy monitrach?
Pozdrawiam,
Khad
 

khad

New member
kiki napisał:
wydaje mi się że musisz zagonić funkcję szukaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9630
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17938&highlight=matryce+lcd
Ale uważam że uwagi Twoje są warte przemyślenia.
Ponieważ wielkość ekranów na świecie rośnie i pytań o duże ekrany jest co raz więcej.

Dziekuje bardzo za linki i komentarz. Nie wiesz moze komu mozna zasugerowac te zmiany (moderatorowi byc moze...)? :confused:

Znalazlem bardzo ciekawy opis Scotta dot. rodzaju matryc IPS/PVA/MVA/TN. Jedyne co mnie zaskoczylo to dosc slabe wyniki IPS. Sadzilem, ze sa to matryce najwyzszej klasy...
Czy jest gdzies moze na portalu filtr po ktorym mozna znalezc modele LCD podzielone na rodzaje matryc? W szukaj wyswitlaja sie dyskusje liczace nikiedy po kilkaset stron, w ktorych gdzies padl kod np. MVA.

Odnosnie najlepszej obecnie na rynku 52" sprobuje poprosic o Twoj komentarz w dyskusji do linku, ktory mi podales.

Pozdrawiam,
Khad
 
Do góry