Jak sprawnie korzystać z forum - poradnik.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nawet jeśli tylko czytasz tematy, warto się zalogować,. Dzięki logowaniu będziesz wiedział, który tamat/post został już przez ciebie przeczytany.

Podstawowe oznaczenia:

f1.jpg


f2.jpg


Do sprawnej nawigacji posługujemy się skrótami:

1.jpg


1. ikona -
firstnew.gif
- przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu w danym temacie. Np. jeśli śledzisz jakiś temat, a od ostatniej wizyty pojawiło się 5 postów, zostaniesz przeniesiony do pierwszego nieprzeczytanego postu.

2. ikona -
lastpost.gif
- przenosi do ostatniego postu, który został napisany w danym temacie. Ikona poprzedzona jest nickiem użytkownika, który zamieścił ostatni post.

3. Nazwa tematu - klikając na nazwę automatycznie przenosimy się na początek tematu. Podana jest także data ostatniego wpisu.

2.jpg


4. ikona -
collapse_tcat.gif
- będąc na stronie głównej forum, możemy schować forum, które nas nie interesuje.

Aby stworzyć nowy temat korzystamy z ikony
newthread.gif
- przed stworzeniem nowego wątku trzeba koniecznie sprawdzić czy na forum nie jest już poruszony dany temat, oraz w jakim dziale aktualnie się znajdujesz.

Aby wziąć udział w dyskusji na czytany przez nas temat należy kliknąć na ikonę -
reply.gif
 

arosek22

New member
Ar2 - chciałem tylko zauważyć, iz przy dłuzszej nieobecności (kilkudniowej) na forum, nie sa zapisywane w pamieci wszystkie nieprzeczytane watki i wypowiedzi (tylko najświeższe) - dlaczego?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Trzeba mieć zaznaczony "ptaszek" zapamiętaj logowanie. Ta opcja zależna jest także od ustawień "cookies" czyli "ciasteczek" w przeglądarce.
 

mark52

New member
Witam ar2.
Prawdę mówiąc czytając dyskusje na interesujące mnie tematy stwierdzam,że każdy pisząc swoją opinię powinien dodać że jest to ocena subiektywna jeśli chodzi o doradzanie w jakimś temacie.
Jest też dużo informacji o z dziedziny HDTV.
Przydają się czasem.
Pozdrawiam
mark52
 

Plastek77

New member
Witam


Niestety chciałem napisac o tym w temacie o złym przekierowaniu ....ale admin zamknął temat po swojej wypowiedzi .

Niestety czyszczenie plików cookies nic nie daje ... robiłem to dwa razy ... i cały czas to samo .

Większość podstron otwiera się dobrze ... jednak są i takie na które w ogóle nie można wejść ...lub przekierowują do całkiem innego tematu .

Więc to nie chodzi o ciasteczka .... zresztą kilka dni temu stawiałem system od nowa ...więc żadnego syfu u mnie nie ma , a i tak nie chodzi prawidłowo .

Tak więc panowie ... zakasać rękawy i do pracy .

Pozdrawiam
 

twojpost

New member
Dzięki za fajnie opisane i pomocne wskazówki :) Myślę że wiele osób zaoszczędziłoby czasu i nerwów gdyby przeczytało ten temat :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ja też nie wiem skad się bierze ta bolączka tylko tego forum. Ja mam tak często na 3 kompach.... czy to główne forum, czy dany temat..Czasem sie nie da wejść na nic.. I to na pewno nie wina cookies, czy innych przeglądarkowych ustawień ;)
 

Spyro

New member
Korzystałem przez lata z wielu for internetowych, polskich i zagranicznych ale takiej porażki jak tutaj to jeszcze nigdzie nie spotkałem. Co lepsze czytam to forum od 2008 roku i już wtedy na porządku dziennym były błędne przekierowania po kilku przeczytanych tematach i konieczność czyszczenia ciasteczek. Mamy rok 2015 i jak widać nic z tym nie zrobiono. Żenada. Albo zatrudnijcie ogarniętego informatyka albo zmieńcie silnik forum. Skoro 99,9% for w sieci nie ma tego problemu to co się dzieje tutaj? Fatum czy konkurencja rzuciła zły urok?

Od zarejestrowania wczoraj już kilkanaście razy musiałem czyścić ciastka, co jest równoznaczne z koniecznością ponownego zalogowania się. K*rwicy można dostać, a nie komfortowo korzystać z forum.

Po raz kolejny muszę wyczyścić ciastka, bo wchodząc w temat o kalibracji, przerzuca mnie do tematu powitalnego. BEZ KOMENTARZA.

haha jeszcze lepiej. Po ponownym zalogowaniu, wchodząc w "ostatnie posty" przerzuca mnie do jakiegoś testu telewizora z 2009 roku. Komedia.
 
Ostatnia edycja:

M_Piotr

New member
czy jest jakiś problem z dołączaniem załączników - po kliknięciu na "spinacz" przerzuca mnie do strony z komunikatem:

Invalid Temat specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
 

jurandc

New member
Pozostaje życzyć sobie równie dokładnego poradnika i sprawnego nawigowania po pozostałych forach, na jakie zaglądam. Nie wchodzę pięć razy w ten sam temat, mam czytelny podział na kategorie i w miarę szybko znajduję to, czego szukam.
 
Do góry