testy formuowiczów

spinacz66

New member
Bez reklam
Co sadzicie o wprowadzeniu na forum działu testów użytkowników w formie pisemnej ze zdjeciami albo video sprzętu którego posiadają sami.Przyjęło by się takie coś?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Prędzej zbiór wrażeń, porównań i opisów posiadaczy danego produktu. Do sformułowania/terminologii TEST byłbym bardzo mocno sceptyczny.

Ale takie coś mogłoby powstać, biorąc pod uwagę pojawiające się co jakiś czas opisy nabytego sprzętu przez użytkowników forum.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
masz racje może by było to nie rzetelne lepiej "własne odczucia" by pasowało,spostrzeżenia co czyta co nie itp.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pomysł nie jest zły, ale moderator musiałby mocno się opiekować takim działem. Myślę, że po to właśnie jest forum. Takich recenzji jest sporo na naszym forum, są tylko porozrzucane. Nie wiem czy jest sens zakładać nowy dział, bo to chyba nie temat; telewizory, kolumny, elektronika, projektory, zbyt dużo rożnych typów sprzętu by wrzucić je do jednego wora, IMO.
Jeśli ktoś chce znaleźć coś o danym sprzęcie użyje opcji "szukaj".
Poza tym recenzje sprzętu powstają często pod wpływem emocji i są mało rzetelne, delikatnie mówiąc. Kiedyś czytałem "test" mikrowieży Sony, ale po trzech linijkach przeczytałem, że to Hi-End i dalej już nie chciałem czytać :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja myślę że w działach Audio / Telewizory można przy każdym z producentów zrobić osobne subforum "recenzje użytkowników" - wiadomo będzie że nie jest to profesjonalny test, ale będzie można poznać opinie użytkowników, ze wskazaniem jakiś reguł robienia takowych tematów - konieczne jakieś własne zdjęcia, tekst też o jakimś minimum, bo powstaną tematy typu :

ZmyślonyEkspert napisał:
Witam, kupiłem przedwczoraj telewizor XXX w rozmiarze 55", świeci super, genialny głos, piękny design, żona się nim zakochała.

Pozdrawiam YYY
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia, ja tez czytalem juz takie "recenzje" konsumenckie.
Zeby cos rzetelenie opisac, to trzeba miec porownanie i punkt odniesienia, a wiekszosc to raczej zachwyty nowym nabytkiem, a tam zazwyczaj brak chlodnej oceny.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Takie recenzje z góry będą subiektywne i nie chodzi o to żeby się obiektywnie rozpisywać przecież. Jeśli komuś taki telewizor odpowiada - niech pisze że mu odpowiada, jasne. Byle to było czymkolwiek poparte - każdy oczywiście ma inne potrzeby, ja mógłbym opisać tv za 20tyś i znaleźć w nim tyle rzeczy denerwujących, że nikogo bym nie przekonał do jego zakupu, a np. tablecik za 900zł kupiony dla sprawdzenia co to w ogóle jest, jako jeden z fajniejszych sprzętów które miałem w rękach.
Spodziewam się że jakby Armanig miał "obiektywnie" przetestować jakąś 50" z rynku, to by co chwile rzucał "jakie to małe" "prawie nic nie widać, literki sie kurczą" etc. :D
 

spinacz66

New member
Bez reklam
wiadomo że nikt nie przetestuje tego w domu dogłębnie technicznie bo nie posiada benchmarków płyt z planszami testowymi.Bardziej praktycznie bym to widział np.co dany BD odtwarza z płyt z pamięci albo BD radzi sobie radzi z napisami w MKV bo nadal jest z tym problem coś w tym stylu.Video poradniki jakieś by się przydały bo niektórzy piszą że filmu nie umieją nawet wypalić na płycie
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Spinacz66, pomysł jak najbardziej trafiony. Ale jak powiedziałeś, ocena sprzętu pod względem jego praktycznych właściwości użytkowych. Co do „pomocy naukowych”, to nie ma z tym problemu.

P1020065.JPG

View attachment 9337

P1020068.JPG

View attachment 9339

View attachment 9340

I coś, co może niektóre osoby zdenerwować.

P1020078.JPG

View attachment 9342

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry