stand by

emeryt 46

New member
witam ,mam pytanie tv, kino domowe ,dekoder kablowy mam podłaczony pod listwe zasilającą nie jest o jakaś high end ale z lepszych normalnych ale nie o tym .mam pytanie czy sprzęt w trybie stand by morze być czy lepiej wyłaczać całą listwe ,jest to troche utrudnony dostęp ,czy kupić taką na pilot bo wiem że są. ale to kolejny wydatek i pilot prosze o opinie czy stand by ,czy nie Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Najlepiej wylaczac sprzet tylko wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Wylacznik przy listwie zasilajacej to bardzo dobre rozwiazanie.W czasie wyladowan atmosferycznych najlepiej odlaczyc wtyczke z gniazdka sieciowego i przewod antenowy.Nie trzeba kupowac listy wylaczanej na pilota bo najlepszy jest wylacznik sieciowy przy gniazdku ktory calkowicie rozlacza doplyw pradu do odbiornikow.
Kliknij na link nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/994067-post18.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie co, listwa na pilota, czy targanie wtyczki z kontaktu kazdego dnia? Wtyczka to przy burzach, listwa z pilotem kazdego dnia. To chyba najlepsze rozwiazanie?
 

digitalus

Banned
Targanie wtyczki z kontaktu tylko w czasie burzy bo wtedy mamy 100% gwarancji ze sprzet nie ulegnie uszkodzeniu.
Wylacznik sieciowy przy gniazdku na co dzien.
Sprzedawcy w sklepach tylko czekaja na burze i zacieraja rece bo wtedy wzrasta zainteresowanie kupnem nowych odbiornikow uszkodzonych po burzy.Na forum elektroda sa setki takich przykladow, sprzetu uszkodzonego po burzy.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Wam, ze ja nie wylaczam z gniazdka. Uzywam pilota i tyle.
Nie usmiecha mi sie gimnastykowac za gniazdkiem i za kazdym razem wylaczac, za to pilotem od listwy to zaden problem. Co innego burza.
Tak czy inaczej, trzeba poszukac pilota od listwy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Wam, ze ja nie wylaczam z gniazdka. Uzywam pilota i tyle.
Nie usmiecha mi sie gimnastykowac za gniazdkiem i za kazdym razem wylaczac, za to pilotem od listwy to zaden problem. Co innego burza.
Tak czy inaczej, trzeba poszukac pilota od listwy ;)

Diabel ogonem zapewne go przykryl :)
 

prezy

New member
Bez reklam
Sprawa wygląda następująco:
Cały sprzęt podłącz pod listwę z wyłącznikiem oraz wbudowanym bezpiecznikiem (standardowo jest do 2500 W).
Wówczas wszystko może być na Standby. W przypadku pojawienia się "pików" lub zbyt dużego natężenia prądu upali się topik w bezpieczniku a sprzęt zostanie nienaruszony.
 
Do góry