Japonia chce rozpocząć transmisję HD Ultra 8K w 2020 roku, ale to nie wszystko...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Japonia chce rozpocząć transmisję HD Ultra 8K w 2020 roku.


8K-uitleg.jpg
W tej chwili musimy się przyzwyczajać do przybycia w niedalekiej przyszłości rozdzielczości 8K.
To obraz, który jest cztery razy ostrzejszy niż obraz UHD i 16 razy ostrzejszy niż Full Hd.
Japoński rząd chce zrobić w 2020 roku pierwsze transmisje 8K Ultra HD.


Japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest zaangażowane w zakresie promocji technologii 8K.
Decyzja zapadła, że transmisje odbędę w roku 2020. W tym okresie w Japonii mają się odbyć Igrzyska Olimpijskie. Ale to nie wszystko, bo japoński rząd chce aby Japonia była pierwszym krajem, który rozpocznie nadawanie audycji w rozdzielczości 4K i 8K. W przyszłym roku, japoński nadawca NHK zacznie pierwszą transmisją w 4K. Będzie to relacja z Pucharu Świata 2014. Sygnał zostanie wysłany do widzów za pośrednictwem satelity.
Dwa lata później odbędą się pierwsze próby z materiałem Ultra HD 8K.
Obraz jest 16 razy ostrzejszy od tego co mamy obecnie w HD.

Wcześniej trzeba pokonać kilka barier, w szczególności w odniesieniu do kompresji materiału i dostępności skomercjalizowanych telewizorów.
Do współpracy przy rozwoju i promocji technologii 4K Ultra HD dołączy Sony .
homecinemamagazine.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To u nas gdzies 2040 nie dozyje zapewne :) pomimo ze mam 39 lat ale marketing bedzie zeby brac tv chocby w 4k ktore nic nie daja poza tym ze ma sie taki tv w domu... do czasu oczywiscie jak powstana filmy w 4k i beda programy nadawane chocby w 4k... bo konwersja to srednio to dziala jak dla mnie...
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
jestem ciekaw jak duży wyświetlacz musiałby być, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy 4k a 8k

z 200 cali? i chyba trzeba by było oglądać obraz z odległości nie większej niż 3 metry.

Bez sensu ten pociąg technologiczny, który nie wnosi już nic nowego. A największy śmiech będzie jak będą robić telefony z matrycą 8k...

Bo tak będzie.Czytałem że jest wyświetlacz 9 cali 4K
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
to jest bezsensu skoro tak naprawde nie ma kto odbierac takich transmisjii i wydaje mi sie ze do 2020 to sie niewiele zmieni... pomijajac juz fakt ze malo kto zauwazy roznice miedzy FHD a takim 8k
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja chetnie obejrze takiego Spidermana w 4k, podejrzewam ze jakosc z odpowiednio bliskiej odleglosci jest swietna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest bardzo fajna jakosc - ja ofgaldalem na 84 calach ale tak jak pisalem ze odl. max. to jakies 3.5m a z tej znowu nie da sie ogladac zwyklej tv nawet nadawanej w hd... wiec roznica miedzy 4k a 8k to nie wiem taki 84 calowy tv trzeba ogladac z 1m. zeby roznice zobaczyc.... albo miec wzrok orla...:) wszystko bzdura i tylko chodzi o wyciagneicie kasy od tych ludzi ktorych stac jest na taki tv i nic wiecej... oczywiscie jak dla mnie bo chocby konwersja z hd do 4k to juz jak dla mnie nie powala, nawet wydaje mi sie ze jak dobrze jest nagrany film na dvd i jego sie podniesie sie do hd jest lepszy efekt niz wlasnie hd do 4k... choc jakby czlowiek mial kasy jak lodu to pewnei by kupil i by sie nie zastanawial...
 
Do góry