Sony rozpoczyna reklamę telewizorów 4K UHDTV. (video)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony rozpoczyna reklamę telewizorów 4K UHDTV (Video)
Sony-KD-55X9005.jpg
Jeszcze dwa lata temu Sony brał udział w promocji telewizorów 3D. Teraz wszystkie swoje siły koncentruje się na promowaniu nowej technologii - 4K UltraHD. Sony jest jednym z producentów którzy w ostatnich latach dużo siły i energii poświęcili na 4K Ultra HD.



Japoński producent rozpoczął już kampanię promowania telewizorów 4K. W zeszłym roku jego pierwszy model sprzedawany w postaci 84-calowego KD-84X9005.
Line-up obejmuje obecnie : 84-calowy model w cenie 25.000 euro, 55 calowy KD-55X9005 z ceną 4499 euro i 65 cali KD-X90005 za 6999 euro.

[youtube]RhcvCZtNW9s[/youtube]
homecinemamagazine
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie to 4k i szum wokol tego to wszystko jeszcze przyszlosc, jak na razie nie ma sensu kupowania takiego tv ...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Już w przyszłym roku będzie boom na to 2014 maj i zobaczymy prawdziwy wysyp tego, kwestia ceny, ale TV i kamery na bank będą.
Obstawiam 6-8tyś, bo więcej nasz naród za TV nie da.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to jest Sony.I za to ich szanuję.Triluminos po raz kolejny pokażą kto robi dobre TV tak jak za czasów świetnego x4500 który jest w czołówce najlepszych telewizorów ostatnich lat.

Wiesz wiadomo ze poczatki sa trudne ale nie wierze ze za 5 lat beda kanaly w cyfrowce w 4k skoro nawet nie mamy wszystkiego i w 100% jakosci na chwile obecna nawet w hd, bo nasze hd a np u Niemcow albo w skandynawii to jest roznica :) teraz kolejna sprawa nosnik zeby zmeiscil film w 4k i dzwiek dts HD MA i ile taki film bedzie kosztowal ... skoro zwykly film teraz srednia cena to okolo 90-100 zl... A triluminos dopoki nie beda filmy w tej technologii to taki panel nic wiecej nie pokaze tak mi powiedziano w SC... ... ale tv godne n apewno tylko cena za wysoka jak na edge leda.. a co do tv z tematu to faktyczne sie zgadzam z armanigiem design jak najbardziej fajowy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już w przyszłym roku będzie boom na to 2014 maj i zobaczymy prawdziwy wysyp tego, kwestia ceny, ale TV i kamery na bank będą.
Obstawiam 6-8tyś, bo więcej nasz naród za TV nie da.

ZA ile cali kolego? za 46 cali? A zdajesz sobie sprawe zeby na 46 calach odroznic roznice jakosci obrazu hd a 4k to bys musial ogladac chyba z 1 m... skoro na 84 calach oglada sie z 3 na maxa z 4 m zeby zobaczyc roznice....
 

atreyu

New member
Nie wiem jaki sens ma wprowadzanie konsumenckiego 4K oprócz czystego marketingu, bo na dzień dzisiejszy 95% profesjonalnych cyfrowych kopii kinowych kodowanych jest w rozdzielczości 1998x1080 lub 2048x858 px :] W zeszłym roku w moje ręce trafiły dwa, słownie DWA, tytuły zakodowane w 4K tj. "Samsara" Rona Frickiego i "Mistrz" reż. Paul Thomas Anderson. Z tych dwóch tytułów tylko "SAMSARA" oferowała ostry i szczegółowy obraz. "Mistrz" zupełnie swobodnie mógł być kodowany do 2K, bo jakość obrazu była niestety kiepska.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
ZA ile cali kolego? za 46 cali? A zdajesz sobie sprawe zeby na 46 calach odroznic roznice jakosci obrazu hd a 4k to bys musial ogladac chyba z 1 m... skoro na 84 calach oglada sie z 3 na maxa z 4 m zeby zobaczyc roznice....
Aż tak źle nie jest, różnicę widać także z większej odległości (na 55" z około 2.5metra), natomiast sama rozdzielczość jest po prostu nie do zdzierżenia przy sygnale z telewizji - przynajmniej jeśli chodzi o LG, bo tam procesor graficzny to jakaś podstawowa jednordzeniówka.
Mnie na razie zawiodła "jakość" triluminos, gdyż po prostu telewizory mają większe możliwości bycia jaskrawym.
W bezpośrednim porównaniu jeśli chodzi o naturalność barw, jak dla mnie to W8 wygrywa nad W9.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam inne zdanie :) ja na takiej przekatnej z odl. 2.5 m nie zobaczylbym mysle roznicy biorac pod uwage ze patrzylismy z kumplami na 84 calach i tam naprawde 3,5. na maxa 4m trzeba bylo siedziec bo wiecej juz nie widzielismy roznicy i sami pracownicy mowili ze 3,5 m to max a jak przelaczyli na program hd wtedy jeszcze z N to w wogole nei dalo sie ogladac z tej odleglosci zwyklego kanalu w hd...
 

bluray

Banned
UHD / 4K to zawsze będzie margines rynku.
Mało istotny. Podobnie jak to się ma z 3D.

No chyba, że na 55" upscal z 1080 będzie mocno poprawiał jakość obrazu !
Ale to dopiero zobaczymy gdy takie TV będą stały na półkach.

Zauważam świetny design Sony w modelu z bocznymi głośnikami.

Trend główny to tanie 100" LCD do oglądania z 3 metrów w niedużym salonie.
W tym kierunku idzie póki co jedynie SHARP i VISIO (USA).
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
100" z małym salonie z 3-ch metrów ma sens jeśli to będzie 4k (8k) i za kilkanaście lat cena na poziomie średniej krajowej. Tylko czy to będzie wygodne tak ruszać głową po całej ścianie ? Pomimo mnogości szczegółów nie dostrzeżemy ich bo będą po drugiej stronie ekranu. Z drugiej strony takie oglądanie to dla Amerykanów jedyny wysiłek fizyczny...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie 100 cali z 3 m to nie da si eza bardzo ogladac, choc na upartego wiadomo.... ale co z tego jak z tej odleglosci nie da sie ogladac nawet programu tvn hd i to nie na 100 calowym ale na 84 calowym tv 4k...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie oglądałem dzisiaj w Arkadii 4k Sonego w wersjach nie tylko 84" ale i 65" (teoretyczna cena max 29999) i 55" (19999). To co zauważyłem na gorąco to fioletowy zafarb czerni w 55" przy wyłączonych sygnałach i szarawy jej odcień (czyli jakieś podświetlenie) w przypadku 65" gdy sygnał się pojawia. Pracownicy ustawili parametry na obu jednakowo, jednak po tych sugestiach mieli się im przyjrzeć ponownie. Może uda się coś poprawić. Wpadnę tam za kilka dni to napiszę więcej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cos mi tu nie pasuje co piszecie, ja mam z ok. 4m (ciut wiecej moze), tv jak sie siedzi absolutnie nie jest specjalnie duzy, nie ma mowy o jakims przesycie. Zwyczajnie jest na scianie i nie narzuca sie. Taka przekatna powinna byc w kazdym domu, dla zony itp. Nikt na pewno nie powie, ze tv jest za duzy. To tak jakby ktos powiedzial ze Mercedes S nie nadaja sie do jezdzenia po miescie tylko na trase, bo nie ma gdzie zaparkowac, ja sie z tym nie zgadzam.
Dla domownikow, czy znajomych odczucia sa podobne. Duzy jest, ale nie ma mowy o tym aby byl ogromny. Tutaj juz faktycznie trzeba by wrzucic 100-120".

Teraz jakosc, kanaly HD z 4m wygladaja rewelacyjnie. Nie ma tu nic przesadzonego, chlodne odczucia. Jak wlaczam przykladowo BBC HD, to automatycznie chce sie przyblizyc do ekranu aby wiecej "poczuc". Jakosc "prawie" jak z BR. Na pewno jest swietna. Wazne aby podkrecic suwakiem "szczegolowosc". Mam tez inne tv, wiem ze sa rozne panele i generalnie znam rynek, wiec pewne doswiadczenia juz sa, wiem natomiast jedno, bez zadnych emocji - jezeli ktos by mi dawal min.65" w oledzie czy technologi ktora bije na glowe wszystko co widzielismy, w dalszym ciagu nie zamienilbym 80".
Jezeli bede zamienial, to na wiekszy, niekoniecznie super hiper wypasiony panel, wazne aby spelnial pewne standarty jakosci i mial wlasnie ta przekatna + te kanaly HD ktore mam, konsole, filmy BR itp.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ZA ile cali kolego? za 46 cali? A zdajesz sobie sprawe zeby na 46 calach odroznic roznice jakosci obrazu hd a 4k to bys musial ogladac chyba z 1 m... skoro na 84 calach oglada sie z 3 na maxa z 4 m zeby zobaczyc roznice....

55 cali i pamiętaj nie tylko do filmów, ale np do oglądania zdjęć.
To po co 40cali do full hd, też tak można napisać, początkowo może i siedzisz 1m od TV, ale później masz to gdzieś, ja nie piszę o masie ludzie, którzy polecą kupić, Ci co chcieli TV już kupili i nie będą zmieniać, ja kupię w 2014 kamerę 4K i TV 4K bo będzie warto.

Po następne już nie gadaj, że na materiale w 4K nie zobaczysz różnicy z Full HD, na filmach to może będzie ciężko, ale jakieś wypasione demo, czy dokumenty jak najbardziej i mówię tu o przyrodzie.

3D bym nie porównywał do 4K
 

Zulus

Member
Wygląda piękne, zwłaszcza te głośniki po bokach. Tak powinien wyglądać telewizor. Głośniki powinny być po bokach telewizora!
Gdyby ten model był w wielkości 40 cali, to pewnikiem by stał u mnie w domu.
 
Do góry