Sony rozpoczyna reklamę telewizorów 4K UHDTV. (video)

Co by nie mowic, tv wygląda swietnie (design)

Cos mi tu nie pasuje co piszecie, ja mam z ok. 4m (ciut wiecej moze), tv jak sie siedzi absolutnie nie jest specjalnie duzy, nie ma mowy o jakims przesycie. Zwyczajnie jest na scianie i nie narzuca sie. Taka przekatna powinna byc w kazdym domu, dla zony itp. Nikt na pewno nie powie, ze tv jest za duzy. To tak jakby ktos powiedzial ze Mercedes S nie nadaja sie do jezdzenia po miescie tylko na trase, bo nie ma gdzie zaparkowac, ja sie z tym nie zgadzam.
Dla domownikow, czy znajomych odczucia sa podobne. Duzy jest, ale nie ma mowy o tym aby byl ogromny. Tutaj juz faktycznie trzeba by wrzucic 100-120".

Teraz jakosc, kanaly HD z 4m wygladaja rewelacyjnie. Nie ma tu nic przesadzonego, chlodne odczucia. Jak wlaczam przykladowo BBC HD, to automatycznie chce sie przyblizyc do ekranu aby wiecej "poczuc". Jakosc "prawie" jak z BR. Na pewno jest swietna. Wazne aby podkrecic suwakiem "szczegolowosc". Mam tez inne tv, wiem ze sa rozne panele i generalnie znam rynek, wiec pewne doswiadczenia juz sa, wiem natomiast jedno, bez zadnych emocji - jezeli ktos by mi dawal min.65" w oledzie czy technologi ktora bije na glowe wszystko co widzielismy, w dalszym ciagu nie zamienilbym 80".
Jezeli bede zamienial, to na wiekszy, niekoniecznie super hiper wypasiony panel, wazne aby spelnial pewne standarty jakosci i mial wlasnie ta przekatna + te kanaly HD ktore mam, konsole, filmy BR itp.

Ja tam tez nie rozumiem calego szumu wokol odleglosci. Wedlug THX dla dobrych wrazen dla 1080 ekran powinien zapewniac od 26 do 36 stopni kata widzenia w poziomie - ooliczcie ile to wychodzi w przeliczeniu na odleglosc od tv... A w przypadku 4k odleglosc musi byc mniejsza bo przecietne oko nie odrozni 4k od 1080
Dla 60" dobra odleglosc to 2,4-2,7m, dla 80 juz od 3m a to wszystko dla 1080...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby docenić faktycznie 4K trzeba być naprawdę blisko ekranu. Wówczas widać jest dużo szczegółów na ekranie. Z dalszej odległości jak postawisz telewizor full hd i 4K obok siebie - nie zobaczysz różnic.
Wydaje się że stoją obydwa modele full hd. I nie byłoby problemów gdyby nie ... cena. Bo 4 K kosztuje prawie 4 razy drożej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Własnie wróceiłem z MM, gdzie stoi UHD LG 84 za 80 tys zł". Super efekt, ale jednak jak pisze Kiki, trzeba być blisko ekranu, nawet jest ustawiona kanapa, nie wiem czy dalej niz 1.5 m. Niestety przy białych scenach widoczna nieco siatka pikseli. Mimo to cłkiem fajne, lecz jednak wilałbym za tą cene samochodzik ;)
 
Do góry