Panoramiczny monitor PHILIPS 21:9 stworzony do domowej rozrywki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie czekam na wrażenia.
Myślę, że dołączysz do grona zadowolonych użytkowników.
W całej tej zabawie chodzi o format 21:9, a w tym wypadku dodatkowo sporą przekątną i rozdzielczość.
Jak odpalisz SW (testowo, nie musisz grać), szczena opadanie ;)
Natomiast Eizo, to Eizo. Nie o takie porównania tutaj chodzi
;)
 

lycone

Banned
W takim razie czekam na wrażenia.
Myślę, że dołączysz do grona zadowolonych użytkowników.
W całej tej zabawie chodzi o format 21:9, a w tym wypadku dodatkowo sporą przekątną i rozdzielczość.
Jak odpalisz SW (testowo, nie musisz grać), szczena opadanie ;)
Natomiast Eizo, to Eizo. Nie o takie porównania tutaj chodzi
;)
Nie jestem grafikiem. Moja praca przed komputerem to głównie mapy i tabelki w Excelu. Mój monitor Eizo to prosty model biurowy, nie żaden graficzny. Nowy kosztował jakieś 2 tyś zł, czyli ułamek ceny modeli profesjonalnych. Myślę, że ten LG nie będzie miał się czego wstydzić :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem będziesz zachwycony. Też pracuje na tabelkach, PS itp. Bajka.
Nie wspominając już o codziennym typowym użytkowaniu ;)
 

lycone

Banned
Myślałem, że dopiero po nowym roku będzie monitor, a tu miła niespodzianka :)
a4ad39512e9c197e010fe589c980159a.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, piękna niespodzianka przed nowym rokiem.
Ja z nimi też nigdy nie miałem problemów (MM), ew. wymiana także bez stresu, czego oczywiście Ci nie życzę, no, ale to tylko elektronika i różnie może być. Bywało, że niektóre monitory wymieniałem po kilka razy, do momentu jak nie trafił się rodzynek. Zastrzegłem sobie w sklepie przed kupnem taką możliwość i faktycznie obyło się bez problemów. Jeździłem tylko do sklepu tam i z powrotem ;)
No nic, odpalaj gada i działaj.
 

lycone

Banned
Na szybko go podłączyłem. Pierwsze wrażenie WOW! :)
Napiszę coś więcej jutro, albo pojutrze, bo teraz muszę się na wieczór szykować ;)

Szczęśliwego Nowego Roku!

3a9df265315a83b71880dbc5546ea88c.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ewentualnie trzeźwego spojrzenia i oceny ;)

Gratulacje z zakupu tego maleństwa...

@Armani, jak zwykle skrzynka zapchana :)
 

lycone

Banned
Przeżyłem :D Bawiłem się dzisiaj monitorem jakąś 1h. Na plus względem Eizo to na pewno przestrzeń robocza i wielkości. Super jest to, że LG jest tylko kilka centymetrów wyższy. Postawiłem kiedyś na próbę TV 40" bo przymierzałem się do monitora Philipsa 4k w takim rozmiarze, ale to nie dla mnie. Musiałem ruszać głową, żeby ogarnąć dół i górę monitora. W LG tego nie ma i to jest mega.
Na minus srebrzenie w rogach. W Eizo było sporo mniejsze (też matryca IPS) ale tutaj jest dużo większy ekran i taka już przypadłośc tego rodzaju matrycy. Muszę się do tego przyzwyczaić.
Kolejna sprawa to w tej chwili mam ustawioną jasność na 10% i dalej mnie razi. Muszę sobie kupić diody LED i przymocuję je za monitorem. Powinno pomóc :)

Podsumowując zmiana na plus. Trochę się muszę przyzwyczaić do tego rozmiaru, ale tak jest zawsze. Jak kupowałem Note 2 to wydawał się olbrzymi, a teraz jak biorę telefon 5" do ręki to jakiś mały się wydaje.

Podsumowując zmiana na plus. Armanig miał rację mówiąc, że jak się raz zasmakuje 21:9 to już się nie będzie chciało wracać. Fallout 4 wyglada obłędnie!

Mam jednak do Ciebie prośbę Armanig. Jak byś mógł mi podesłać swoje ustawienia kolorów w tym LG? Wiem, że to nie zastąpi kalibracji, ale chociaż porównam z obecnymi ustawieniami. Chodzi mi o kontrast, ostrość, czas odpowiedzi (jeszcze nie doczytałem co to), gamma, RGB.
Ogólnie ma mnóstwo opcji konfiguracyjnych, jeżeli chodzi o obraz i aż prosi się o profesjonalną kalibracje. Pewnie to zrobię przy okazji kalibrowania projektora.

3c82a408467e9655e6f5cd9b2ba56075.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Armani, jak zwykle skrzynka zapchana :)

A, że życzenia noworoczne chciałeś mi przesłać, a dziękuje, wzajemnie ;)


Podsumowując zmiana na plus. Armanig miał rację mówiąc, że jak się raz zasmakuje 21:9 to już się nie będzie chciało wracać. Fallout 4 wyglada obłędnie!

Tak jak pisałem w innym wątku, za 21:9 ręczę nogami i rękami.
Gdybym miał zrobić ranking moich zabawek, to monitor stawiam na 1 miejscu.

Postaram Ci się coś przesłać, chociaż nie specjalnie już pamiętam czy tam grzebałem.
Jak Fallout robi na Tobie wrażenie na tym monitorze, to jeszcze wszystko przed Tobą.
Gry to jedno, powiedziałbym osobny temat. Wyższa rozdziałka połączona z formatem 21:9 robi swoje.
Za to już sama praca, wspomniane wcześniej tabelki, wykresy, PS, filmy 21:9 czy w końcu codzienne użytkowanie, to już poezja. U mnie zawsze są otwarte 2 okna, informacje łatwiej się trawi.
Po lewej np. forum, po prawej w tle YT i recenzja danego produktu. Kombinacji można wymieniać wymieniać bez końca.
Bardzo ułatwia codzienną pracę i daje sporo komfortu.

Pakiet tapet 21:9 3440x1440 też Ci mogę podesłać. Robią wrażenie na żywo.
 
Do góry