Plazma, plazma - po raz kolejny plazma!

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma, plazma - po raz kolejny plazma!




Poszukiwanie najlepszego obrazu w tym roku, po raz kolejny kieruje oczy na telewizory plazmowe. Niestety może być tak, że wkrótce będziemy mieć tylko telewizory LCD na rynku.


To jest technicznie bardzo trudne i kosztowne aby równomiernie rozprowadzić w Egde Led TV światło.
Local dimming też nie jest łatwo kontrolować bo pochodzi z końca ramy na panelu bocznym.

Tak więc w roku 2013 dochodzimy w technologii plazmowej do najwyższej jakości obrazu plazmowego firmy Samsung i Panasonic. Nowe model ZT 60 firmy Panasonic i F 8500 firmy Samsung prezentują obraz skrzypiący czystością bieli, czernią i jednolitością światła.
Wynika to z nowych filtrów i fosforu wykorzystanego w najnowszych modelach plazm.
Samsung wprowadza na rynek serię F 8500 w wielkościach 51, 60 i 64 cali, natomiast Panasonic
ZT 60 w wielkości 60".
Po tych modelach zostanie już tylko jakość OLED TV oraz UHDTV w 2013 roku ?
fullhd
 

bluray

Banned
Ile lat im to zajęło by biel była biała !
Pamiętam podsłuchany incydent w markecie:
On: zobacz, to jest topowy TV - plazma ...
Ona: Ale dlaczego Małysz skacze na żółtym śniegu ?

Tylko te ceny za topowe PDP to zgroza.

Hi-Endowe plazmy są potrzebne na rynku.
Nisza ale potrzebna.
 

kendzi1

New member
Witam wszystkich interesuje mnie bardzo ten tv chodzi mi przedewszystkim jak chodzi w nim plynnosc ,czy obraz jest poporstu rewelacyjny jak czern i biel czy zero migotania podczas ogldania 3d i jak z jakoscia 3d???
Tv ma sluzyc do PS4 (ogolnie graniu na konsoli i ogladaniu filmow w 3d:) reszta jak multimedia i serfowanie po necie wogule mnie nie interesuja.
A i jedna uwaga czy Panasonic zt60 jest ogolnie lepszy od tego samsunga pod wzgledem parametrow bieli ,czerni ,plynnosci , obrazu i jakosci w 3d???
Prosze o pomoc i opinie z gory dziekuje pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Wlasnie, zaraz bedzie pozamiatane. Beda zdjecia i tabelki, wykresy no i oczywiscie opinia Pana Sajonary :D a to expert wiec trzeba ukleknac.
Tabelki nie sa potrzebne. Wiekszosc osob na forum wybiera plazme bo to znacznie lepszy telewizor niz lcd . Ankieta nie klamie.
Nie trzeba nawet wydawac duzej sumy na telewizor plazmowy aby uzyskac znacznie lepsza jakosc obrazu niz w drogim lcd .

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966-jaki-rodzaj-telewizora-posiadasz.html

Kazda zmiana z lcd na plazme to znacznie lepsze wrazenie wizualne.

kilka przykladow z forum a jest ich bardzo duzo.


Co do opinii o c3- ja go mam, ale porownanie jak chodzi o domowe uzycie to mam tylko do podlaczanego kiedys na chwile monitora LCD 19' z tunerem, na ktorym kablowka wygladala jak rzygi.

Na pewno z punktu widzenia takiego 1-st time usera to jak na razie nie ma sie do czego przyczepic, moze poza brakiem drugiego wejscia euro, albo trzeciego HDMI ale to szczegoly sa.

TV kupowalem glownie z mysla zeby dobrze wygladala na niej SD, bo to leci u mnie 90% czasu- i wyglada na tyle dobrze, ze z odleglosci jaka mam (ok. 3m) wyglada swietnie.
Nawet ogladanie z anteny tragiczne nie jest i da sie dluzej programy ogladac bez odruchu wymiotnego. Z dekodera wyglada lepiej, ale to na razie przez scart podlaczone, niedlugo bedzie dekoder z hdmi i wtedy moze jeszcze napisze czy sa jakies roznice.




No i jest ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł ) - LCD jest do bani!
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)



Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.



Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczasuzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)
 
Ostatnia edycja:

kendzi1

New member
Wybieram sie 22 kwietnia do warszawy do euro rtv agd czy bedzie juz dostepny w tych sklepach na polkach Samsung f8500???
Bo jestem nim bardzo zainteresowany pod konsole ps4 i chcialem obejrzec na zywo i sprawdzic:)
Czekam na testy tego f8500 i Panasonica zt60:) co prawda do premierki konsoli jeszcze 9 miesiecy i wyjda nowe tv za rok.
Na tv bede przeznaczal max 15 tys zl a za rok podobno wychodza na rynek polski oledy piekna jakosc ,barwy kolory czern przefantastyczna ale niestety nie zakupie beda kosztowac na poczatku roku 2014 38 tys zl jakas masakra;/ wiec czekam do premiery 9 miesiecy i samsung f8500 jak i panas zt60 stanieja napewno . Napiszcie czy bedzie 22 kwietnia dostepny f8500 w euro
 

digitalus

Banned
Taa... ja nie mialem zoltego, ale szary - jak odpalilem SSX'a, tyle lat czekalem na moj ulubiony tytul i snieg wygladal jak po czernobylu. Tak mi sie przypomnialo wtedy jak to niektorzy pisza ze maja na plazmach jakosc taka jak "za oknem" w realu. Tylko zapominaja o magicznym slowie "prawie".
To tak zeby wprowadzic troche wiecej obiektywizmu.
Kolega armanig przez caly czas bzdury opowiada .Nawet w najtanszym modelu plazmy panasonic kolor bialy i czarny jest na bardzo dobrym poziomie.Zdjecie wykonane przez telefon
digitalus_npspqrw.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
..o Matko wyluzuj juz chlopie, weekend jest, napij sie piwka odpocznij. Wiemy juz ze Twoja plazma jest lepsza od chociazby Kuro, naprawde szczerze Ci gratuluje (nie tylko ja). Bez odbioru.
 

digitalus

Banned
Caly czas piszesz bez sensu. Pewnie ogladasz telewizje rosyjskim telewizorze rubin lub elektron.
Klamiesz i nie masz racji.Nastepnym razem napisz prawde to nikt nie bedzie pisal ze bzdury opowiadasz
 
Ostatnia edycja:

xxmat1990xx

New member
..o Matko wyluzuj juz chlopie, weekend jest, napij sie piwka odpocznij. Wiemy juz ze Twoja plazma jest lepsza od chociazby Kuro, naprawde szczerze Ci gratuluje (nie tylko ja). Bez odbioru.

Moim skromnym zdaniem kolega Digitalus robi dobrze pokazujac jak jest naprawde...wiekszosc osob po tekstach "plazma zla bo bialy to zolty albo bialy to szary" darowalby sobie kupno tego tv a on udowadnia ze jest inaczej...

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
Kolega marwo i armanig to klamca . Nic sensownego nie napisal.Prosze nie wprowadzac innych osob w blad.
przyklad
Na zdjeciach najnizszy model plazmy panasonic i kuro
1-4.jpg


IMG_7566.jpg
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Kolego SULIx za daleko szukasz. Wejdź na Euro RTV tam już jest w cenie odpowiednio:
PS51F8500 - 8 999 zł
PS64F8500 - 14 999 zł

Kolego armanig nie przesadzaj znowu z tym śniegiem, bo już w kilku postach ciągle to powtarzasz. Nie wiem na jakiej plazmie widziałeś ten "szary śnieg", może była źle skalibrowana, albo ten śnieg już długo leżał i się szarawy zrobił :niewiem:. Poza tym w przyrodzie nie ma idealnie białego koloru.

Dodam że nie jestem posiadaczem plazmy (na razie) właśnie przez takie komentarze, a to że biały nie taki, a to że powidoki, a to że prądu tyle czerpie, że jak się ją włącza to w całej okolicy światło przygasa :grin: itd.

Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem Samsunga B650. Jestem z niego średnio zadowolony.

Na pewno nigdy nie kupie LCD z podświetleniem led. Widziałem już jak to świeci u wielu osób zarówno w rodzinie jak i u znajomych. Jest to po prostu wypalacz oczu, a ten super biały kolor w nocy..... a już nie będę pisał co robi z moimi oczami. Nie będę też wypowiadał się o czrnym kolorze w LCD led zwłaszcza na dużych przekątnych.

Sąsiad posiada plazmę 55" ST50 (średnia półka) i za każdym razem jak od niego wychodzę po dobrym seansie przy piwku mam ochotę mu ją zabrać :grin:.

Teraz sam poluje na plazmę i w moim przypadku w grę wchodzi Panas VT60 i Samsung F8500.
Jeśli w Panasie nadal będzie występował efekt 50 Hz to już dla mnie wybór będzie prosty.

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy zarówno technologii LCD jak i PDP.
 
Ostatnia edycja:

marwol

New member
Digifalus sam klamca jestes. Gon sie. Poprostu. Dosc twoich wypocin mam czlowieczku maly. Tylko plasmw i plasma. Juz skoncz z tym zapatrzeniem. Jeden lubi to drugi tamto. Trzeba zdanid innych szanowac. Ale dla ciebie to za wiele. Wiec przemilcze twoje nastepne posty.

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Digitalus: Kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz, nie masz doswiadczenia praktycznego, nigdy nie miales kilku tv w domu jednoczesnie, nigdy nie robiles testow porownawczych na kazdym mozliwym zrodle, w kazdych mozliwych warunkach oswietleniowych. Nie wiesz jak zachowuje sie w praktyce tv lcd z podswietlaniem ledowym krawedziowych czy lokalnym, nie wiesz jak swieci VT50 w zestawieniu z D8000, czy Kuro, nie wspominajac juz o Lcd/led.
Nie wiesz co to kalibracja, generalnie to Ty nic nie wiesz, jedyne co robisz to wklejasz jakies fotki robione starym telefonem, telewizorow z marketu w trybie sklepowym, rozmazane i przeswietlone, robisz zestawienia pdp vs lcd/led gdzie na kazdym przedstawiasz technologie lcd zawsze w zlym swietle (zawsze przeswietlona), a to sa klamstwa i wciskanie ludziom ciemnoty.
Jak ktos nie potrafi sobie wykonac kalibracji, a potem rozpowiada po forach jaki to widzial przeswietlony lcd, to o czym my mowimy?! Wciskasz jakies tabelki, powolujesz sie wiecznie na jakis Sensejuow, a sam kompletnie nic nie wnosisz, jedynie w kolko piszesz o swojej wspanialej plazmie Daewoo (ktora na dzien dzisiejszy jest zwyczajnym bublem) ktora deklasuje wg.tego co piszesz Kuro i inne panele nowej generacji.
Nie jestem przeciwnikiem plazmy, posiadam takze a to nie pierwszy moj tv w tej technologi, ale rece opadaja jak przy kazdej mozliwej okazji Ty i Tobie podobni fanboye wciskaja taki kit nieswiadomym uzytkownikom. Mam tu na mysli zestawienia zdjec lcd vs pdp. Ostatnie Twoje zdjecie w inny watku to jest zenada. Ty bedziesz nazywal innych klamca? Nie masz zadnej wiedzy, czytasz i powtarzasz w kolko to samo i tak w kazdym watku. Ja sie tylko wtracam jak ktos wypisuje bzdury jaka to plazma jest idealna pod kazdym wgledem, a to zwyczajna bzdura.
 

digitalus

Banned
Nawet nie czytasz dokladnie postow ktore napisalem.Na zdjeciu wykonanym przez telefon jest plazma panasonic.Wczesniej napisales ze w plazmie nie ma koloru bialego , czyli masz problem ze wzrokiem.Na zdjeciu jest kolor bialy i czarny . Jesli tego nie widzisz to oczywiscie nie masz racji.Wspomniales o plazmie daewoo.Posiadam ten telewizor od 2008 roku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Dziala bardzo dobrze bez usterki,jestem zadowolony z jakosci obrazu bo doskonale sprawdza sie do ogladania programow sd a kanaly hd tez prezentuja sie bardzo dobrze.Daewoo to nie jest renomowana firma ale to zupelnie nie przeszkadza bo w tym telewizorze tez jest kolor bialy i czarny.Drugie zdjecie. Telewizor moze smialo konkurowac z najlepszymi bardziej renomowanymi markami.Jesli chcesz lepszej jakosci zdjecia to kup mi lepszy aparat.
digitalus_npspqrw.jpg



1661d1213216913-plazma-daewoo-dpp-32f1-e5c894d8ebc5ce5fmed.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry