Plazma, plazma - po raz kolejny plazma!

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzisz kolego nie potrafisz napisać że lepsza stara plazma od nowego LCD ale dla Ciebie bo dla kogoś jest odwrotnie, a Ty jak killer wyrażasz się za wszystkich i koniec nic innego się nie liczy. To jest straszne jak można być zadufanym, egoistycznym człowiekiem. Takim terroryzmem i bezczelnością to odstraszasz ludzi hehe. Bez obrazy, ale nie posiadasz nic obiektywizmu i patrzysz tylko na siebie
 

SDman

Banned
Jestes fanaboyem lcd ktory nie dostrzega wad tej technologii

Oczywiscie ze nawet stara plazma jest lepsza od nowego lcd
.

Powyższy tekst oraz tekst "Twoje zdjęcia nie są przeznaczone na konkurs fotograficzny na zdjęciach widać że jest kolor biały i czarny"
świadczy o Twojej nieprofesjonalności czyli jak bucy to gra i zawsze moje najlepsze !
Aby móc cokolwiek stwierdzić na podstawie zdjęć, to musiałbyś wykonać je profesjonalną lustrzanką, a my oceniający musieli byśmy oddać je do fotolabu albo mieć w domu
profesjonalny monitor 15" za 15 koła.

A na koniec coś w Twoim stylu :

Oczywiście , że nawet 15 letni WV Golf jest lepszy od nowego Peugeota 308.

Zanim coś napiszesz proszę - najedz się, przemyśl to , trzaśnij piwko, przemyśl to ..... itd.
 

digitalus

Banned
Oczywiscie ze jestem profesjonalny juz wczesniej wspomnialem o lustrzance
W tym temacie
http://www.hdtv.com.pl/forum/898190-post25.html
Jesli chcesz wiedziec to mam wiedze na ten temat. Moja pierwsza lustrzanka to rosyjski aparat zenit a wczesniej pentacon six.Tych aparatow juz nie posiadam i sam wywolywalem zdjecia w koreksie , jesli wiesz co to jest:)
Moj jedyny aparat jest w telefonie
 
Ostatnia edycja:

emibewu

New member
Jesli chodzi natomiast o jakosc moich zdjec to przeciez juz odpowiedzialem w innym temacie ze zdjecia nie sa przeznaczone na konkurs fotograficzny:) na zdjeciach widac ze jest kolor bialy i czarny a ty ciagle powtarzasz ze nie ma .Czyli caly czas bzdury opowiadasz i klamiesz.

Kolego, nie wiem czy się znasz na telewizorach, ale o fotografii nie masz zielonego pojęcia. Słyszałeś o balansie bieli i rozpiętości tonalnej? odwzorowanie kolorów na fotografii aparatem z telefonu ma się nijak do rzeczywistości. I przestań już wklejać te zdjęcia bo trochę... żałosne. I zdejmij trochę z tonu, szanuj tych co mają odmienne zdanie. Dobra wystarczy tego moralitetu (a to dla Ciebie, skoro tak lubujesz się w odsyłaczach Moralitet - WIEM, darmowa encyklopedia , wiesz, to tak dla refleksji refleksja - WIEM, darmowa encyklopedia ) :twisted::twisted:

A co do plazm polecam opis Panasonic'a TX-P50GT60B :) Panasonic TX-P50GT60 (GT60) Review. I niech mi nikt nie mówi, że poza zużyciem prądu, LCD są lepsze (przynajmniej od tego modelu) :):) :twisted: - to tak tylko do podtrzymania dyskusji

P.S. Zanim Kiki udostępni "jutro" jakikolwiek test to tu TV Reviews – Best LED LCD, 3D Plasma & Smart TVs już dawno wszystko opiszą i pomierzą
 

play007

New member
Bez reklam
Zawsze się zastanawiałem skąd się bierze tyle jadu u posiadaczy plazm?
Czy z tego że za parę lat te tv bedą tylko w lombardach i komisach?
Pewno tak.
Czy naprawdę nie możemy pozwolić na to że ktoś ma inną opinię niż my w danym zakresie i wszystko jest mocno subiektywne a nie obiektywne?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
@digitalus
Szanowny plazmotalibie. Gdybyś był nastolatkiem to bym się nie dziwił, że swoją 20-to letnią BM-kę uważasz za lepszą niż wszystko inne (czyli nowe Fiaty i Skody) zwróć jednak uwagę, że świat nie stoi w miejscu i pojawiły się LCD-ki z podświetleniem miejscowym, które spowodowało, że niewiele (jeśli jakakolwiek) plazm może poszczycić się lepszą czernią, bielą a nawet paletą barw. 5 lat temu też jeszcze broniłem plazm ale 2 lata temu kupiłem LCD bo ewentualne zalety plazmy były przygniecione atutami LCD-eka.
Więc reasumując zjedz Snickersa...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak kupujesz w ciemno to możesz na coś takiego natrafić, tak samo kupując w ciemno plazmę możesz mieć mega banding i inne zdzierstwa związane z matrycą:) więc ten clouding co pokazujesz to wada której nie maja wszystkie LCD. Tak samo teraz fanboy LCD może wkleić linki z strasznymi powidokami na plazmie:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak przy okazji kol.digitalus,w nowym Samsungu LCD-UE55F8000-nie uwierzysz ale nie ma Cloudingu,sprawdzone ani grama.pozdrawiam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w moim egzemplarzu przy normalnym podświetleniu też brak cloudingu. Dopiero jak dam na max to coś tam widać, ale kto ma jasność na max. Przy normalnej jasności u mnie brak cloudingu, banding bardzo znikomy widoczny delikatnie na specjalnych planszach testowych:) a jest to TV bardzo średniej klasy:p, ale inne egzemplarze moją to i owo bardziej widoczne i tak jest ze wszystkimi TV bez wyjątku;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim starym Samsungu local dimming, zero cloudingu - absolutnie. Genialny tv.
Czern porownywana na jednej z przytaczanych stron do Kuro (jako odniesienie) Jedyny minus to minimalny efekt "halo"
W obecnym takze praktycznie zero cloudingu, idealnie podswietlona matryca przy calkowitej ciemnosci. Natomiast krawedziowe podswietlanie (edge led) zdarza sie, owszem. Czasem wyglada to tragicznie, czasem bardzo minimalnie.

Nie generalizujmy i nie siejmy fanboyskiej propagandy, fotki z googla z tym paskudnym cloudingiem wygladaja tak, jakbysmy wpisali w pasek wyszukiwania haslo "kobiety" i wysokoczylyby same Niemki :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim starym Samsungu local dimming, zero cloudingu - absolutnie. Genialny tv.
Czern porownywana na jednej z przytaczanych stron do Kuro (jako odniesienie) Jedyny minus to minimalny efekt "halo"
W obecnym takze praktycznie zero cloudingu, idealnie podswietlona matryca przy calkowitej ciemnosci. Natomiast krawedziowe podswietlanie (edge led) zdarza sie, owszem. Czasem wyglada to tragicznie, czasem bardzo minimalnie.

Nie generalizujmy i nie siejmy fanboyskiej propagandy, fotki z googla z tym paskudnym cloudingiem wygladaja tak, jakbysmy wpisali w pasek wyszukiwania haslo "kobiety" i wysokoczylyby same Niemki :D

wpisałem "niemki" ło paskudy hehe :):blagam:
 

SULIx

Member
Straszna jatka słowna się kolegom przytrafiła. :oops: Zrobiło się tradycyjnie czyli LCD vs Plazma.
A tytuł tego tematu jeno mówi, że technologia plazmowa może nie zaginąć do końca. Czy to dobrze ? Za pewne tak bo jak wiemy im większy wybór tym lepiej. Tysiące wpisów na różnych forach świadczą o niedoskonałości jak do tej pory każdej technologii. Swoją drogą tak się porobiło, że oczekujemy we własnym domu lepszego obrazu niż kinowy. Idąc do kina wielu musi się zgodzić na niepożądany efekt judder. Nic z tym pan operator projektora nie zrobi. W telewizorkach już wiele firm dochodzi do ideału.
Idealna plazma niestety na dzień dzisiejszy nie istnieje. Nawet seria 60 Panasonic'a dalej ma te same wady co poprzednie. Może gdyby panowie z Panasa poszli coś poszpiegować i podpatrzeć u konkurencji zlikwidowaliby dwa standardowe defekty swych plazm to jest "efekt 50 Hz" i niestabilność obszarów paskowanych :?. Od paru sezonów gdyby nie to można by dać sobie na wstrzymanie walkę słowną pt.Dobre tv za dobre pieniądze. Pamiętać trzeba, że dzisiejsze topowe LCD muszą być kosztowne. Tylko w takiej sytuacji można je porównywać z tańszymi plazmowcami. Jakość porównujcie panowie tylko w stosunku do ceny. Wtedy ta walka słowna ma większy sens.
 

pierwszyy

Member
Zgoda z SULIx - plazma daje więcej za mniej, w swoich półkach cenowych nie mają konkurencji, bo co mi po informacji od kolegi RHJG, że jego lcd led za 10000zł nie ma cloudingu... tzn tyle trzeba wydać żeby go nie było w lcd?

i zgadzam się z tym, że clouding - w odniesieniu do kobiet - to niemki :>
 

xxmat1990xx

New member
Po tej wypowiedzi w 100% zostaje przy plazmie xd Jednak wole wydac 4tys na plazme niz 14tys na lcd:p

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry