Panasonic TX-P50ST60E test - czyli nowa generacja plazm Panasonica puka głośno do ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TX-P50ST60E test - czyli nowa generacja plazm Panasonica puka głośno do naszych drzwi. Jutro jest już dziś !

v2_50S60_04-700.jpg

Panasonic zapowiadał, że nowa linia telewizorów plazmowych będzie niosła nowy design, nowe treści i nową myśl a co najważniejsze będzie dysponować nową jakością i co ważne będzie oparta na nowych rozwiązaniach multimedialnych !
Koncern chyba miał na uwadze model flagowy model nowej plazmy ZT60, który jako pierwszy w historii pokonał w bezpośredniej konfrontacji, kultowy model KURO Pioneera.

022_P1500023.JPG

Z lewej Pioneer Kuro 600, w środku ZT60 , z prawej VT50.

A co z modelami niższymi ?
Pomyślałem sobie, że sokoro najwyższy model dostał nowe niezwykłe wyposażenie to i coś może skapnie na modele z niższych serii. Czy tak się stało pokaże poniższy test modelu - 50ST60.

001_P1500610.JPG

Już nowy wygląd serii ST50 zapowiada, że coś może wisieć w powietrzu.

TX-P50ST50E-HiRes-Image__Image--[1]%28%28Europe%29%29-1ZoomA1001001A12F19A91736D76766.jpg
W porównaniu z zeszłorocznym modelem ST50 (na zdjęciu) styliści Panasonica dużo bardziej się postarali.

001_P1500912.JPG

Mało tego seria ST60 z prawej strony, zapatrzyła się na serię VT50 ( z lewej strony) w swoim wyglądzie.

v3_ST60_05_700.jpg

Różnica wyglądy to jak widać w przybliżeniu, brak jedynie monolitu na ekranie.

c67b2839-0689-4ea5-be05-0fb170b8e47b.jpg

Monolit czyli pełna tafla jak chociażby w nowym modelu VT60.

002_P1500611.JPG

Pilot we wzorze i materiale podobny jak przez lata przyzwyczaił nas Panasonic.
Zmiana jest w przyciskach funkcyjnych, które są nowym rozwiązaniem, ponieważ obsługują nowe rozwiązania.

003_P1500612.JPG

Początkowo można się pomylić ale w kilka chwil później widać, że ktoś to robił z głową, z pomysłem i doświadczeniem. Pilot naprawdę jest intuicyjny.

v2_50S60_04-700.jpg

Podstawa telewizora jest obrotowa i całość nawet w tej serii wygląda z profesjonalnie.

Całość TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...azm-panasonica-puka-glosno-do.html#post889812
 

LukeSky

Member
Bez reklam
VT60 moim zdaniem popsuli. Wpakowali tam z prawej i lewej strony na całej wysokości głośniki. Przez co piękny efekt tafli szkła jaki był w VT50 już w VT60 nie jest tak efektowny.

CES-2013-VT60-7.jpg


CES-2013-VT60-8.jpg
 

arekw99

New member
w strefie zamknietej to sobie nie poczytam :-( a chociaz tyle byscie napisali - jest lepiej niz w zeszlym roku? warto?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Koszt opłaty 1 zł za miesiąc - więc koszt nie wielki.
Testów teraz będzie tam kilkadziesiąt więc zdecydowanie warto.
 

kuba378

Active member
kiki dzięki za test. Wie ktoś kiedy w sklepach pojawi się VT60?
Chcę porównać ST60 do VT60 i nie wiem ile trzeba będzie jeszcze poczekać? Aktualnie jestem bez TV i nie ukrywam że się trochę niecierpliwię.
 

kuba378

Active member
arekw99 powiem Ci tylko tyle że warto i to przez duże W.
Znaczna poprawa względem ubiegłorocznego modelu praktycznie w każdym aspekcie.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
@kiki, oczywiście że monolit jeśli chodzi o przedni ekran. Tego nie neguję i nie napisałem przecież inaczej. Jedynie zwróciłem uwagę że w przypadku VT50 był to idealne rozłożenie i wyglądało przepięknie.

W przypadku VT60, już tak nie jest co widać także na Twoim foto. Prawa i lewa strona są grube i mają wielkie głośniki. Nie wiem jak to będzie wyglądać w realu, ale po zdjęciach wnioskuję że VT50 jest ładniejszy :)

Za to już ZT60 jest prawie taki jak VT50 jeśli chodzi o projekt, czyli monilot z cienka i równą ramką z każdej strony.

Zresztą chyba widać to gołym okiem:

VT50
cd9a0928_vbattach245694.jpeg


VT60
CES-2013-VT60-8.jpg


ZT60
CES-2013-ZT60-4.jpg


ST60
CES-2013-ST60-51.jpg


Jeśli chodzi o wygląd, to niestety, nie wiem co się uparli na głośniki z prawej i lewej strony. Przez to właśnie efekt monolitu został lekko popsuty.

To wszystko przez STAGE SURROUND SOUND system, który jest tylko w VT60.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Może się po prostu nie rozumiemy. W VT60 głośniki są po prawej i lewej stronie TV. Popraw mnie jeśli nie ma tam tych głośników.
 

tomdvd72

New member
Looksky ma racje, VT60 wygląda dużo gorzej niż poprzednik bo pod monolityczną taflą szkła boczna ramka jest wyraźniej szersza niż w VT50 czy ZT60. Specjalnie chyba tak zrobili aby był kolejny powód żeby kupić top model.
Moim zdaniem głupota bo zeszłoroczny system głośniczków był wystarczająco fajny a przy tym design był lepszy.
P.S Czy w/w test bedzie kiedyś za free?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Na to bym nie liczył. Chyba, że dziwnym trafem będzie się to komuś opłacało i test będzie wtedy płatną reklamą. Nie bieduj z czasem na innych portalach pojawi się wystarczająco dużo testów bylebyś był stanie je przeczytać.

Ogólnie płatna strefa to ... tak samo dobry pomysł by uczestnicy forum dając często i dużo porad brali za to kasę. Tego typu portale z reguły są za free bo w podstawie są społeczne, nie znaczy, że prowadzący je nie mają zysków czy prowadzą je za darmo.

Masz wolny wybór, chcesz płacisz, nie chcesz nie płacisz, osobiście nie płacę i nie czuję się w tym jakoś uboższy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jurass

Banned
A jak materiały 50 Hz? Konstruktorzy dalej nie przyjmują do wiadomości istnienia Europy czy może coś poprawili? Bo to głównie powoduje, że nie brałem Panasonica pod uwagę do tej pory pomimo jego rozlicznych zalet.
 
Do góry