Philips 2013 - seria modeli 60PFL6008, 55PFL6008, 47PFL6008 i 42PFL6008

fador88

Z tego co czytałem(niestety odbiornika jeszcze nie widziałem) to Ambi jest na całych bokach(W nazwie jest XL).
W 6007 widziałem,tak jak kolego pisał,że tylko na 2/3 długości więc normalne,że efekt będzie gorszy.


Jeśli chodzi o standard 3D.
Niby efekt ten sam,ale forma przekazu inna.
I tak,w aktywnym tv muszą być specjalne okulary(z reguły oryginalne kosztują 200-300zł i mój brat dostał tylko jedną parę:shock:),żeby tę technologię obsłużyć.Z grubsza polega to na tym,że w sposób niezauważalny dla oka obraz jest wyświetlany na przemian dla lewego i prawego oka,tak z 50 razy na sekundę(dlatego mówi się też o okularach migawkowych) i dzięki temu mózg składa sobie z tych mrygań obraz 3d.Poza tym powinieneś siedzieć w miarę na wprost.Niestety dużo ludzi tak ma(mam i ja:?),że takie oglądanie męczy oko i po dłuższym,krótszym czasie wpływa także na błędnik i powoduje zawroty w głowie.(czułem się jak na porządnym kacu)O oglądaniu przez dzieci nie ma mowy(a przecież większość filmów 3D to bajki!!!)
Wadą jest też to,że dają 1 lub 2 pary więc o demonstracji dla większej publiczności możesz zapomnieć.

W pasywnym dają ze 4 pary,poza tym z dokupieniem nie ma problemu(można już za 20zł kupić) bo tutaj okulary są na pierwszy rzut "zwykłe",nie łączą się z odbiornikem i kąty oglądania też są większe.
Tutaj obraz wyświetlany jest z grubsza-linie parzyste dla jednego oka,a nieparzyste dla lewego oka.
Dzięki temu mózg sobie składa obraz w 3D.Przeciwnicy tego standardu mówią,że obraz nie jest full HD bo przecież jedno oko widzi filtrowane pół obrazu i drugie także,ale dla mózgu nie ma to znaczenia połączy sobie sam i masz 3D.
Efektu zmęczenia nie ma wcale,zawrotów głowy także i mogą oglądać nawet dzieci(nie mówię tu oczywiście o 2 latkach)


Mam nadzieję,że pomogłem zrozumieć to 3D.
 

fador88

New member
Dzięki kolego pomogłeś zroumieć. Tak myślałem właśnie że chodzi o te męczenie, bo jak założyłem okulary w tym 46pfl7007 to po chwili już się czułem jak w samolocie i ciśnienie wzrosło masakrycznie. Więc wygląda na to że też jestem na to wrażliwy. Czyli skoro te XL w tym 6008 jest większe to ckolejny plus na jego stronę. Poczekam jeszcze aż kiki mi odpisze kiedy test i myślę że jeśli pokaże się do końća tygodnia to około piątku dokonam zakupu.
 

pietiagoras

New member
Różnica także w wyglądzie na korzyść 6008. Z tego co wyczytałem ma Ambi x2 XL (diody na całej wysokości obudowy). Zeszłoroczny miał mniej i zamontowane na około 2/3 wysokości.

Oglądałem dziś 6008 vs 6007. Nowa seria 42" ma 7 zestawów diod z każdej strony, gdy ubiegłoroczna ma ich ok. 10. Dla 55" jest to odpowiednio 8 vs. (chyba) 12.

Nie zwróciłem uwagi czy w nowej serii diody pokrywają większą część wysokości. Trudno też w sklepie zauważyć ich jasność/efektywność, podobnie jak w sklepie bez wspomagania własnym źródłem testowym trudno ocenić jakość obrazu. Na oko 6007 miał zbyt zimną biel i przekłamane kolory, ale był pozbawiony pilota i trudno było cokolwiek korygować. 6008 szybkością pracy menu nie zachwycał, ale nie mam porównania do 6007. Nie wiem czy to wina pilota (radio?), czy powolności bebechów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Działa normalnie jak każdy inny telewizor - dziś dokładnie sprawdzałem.
Jeśli ma ustawioną w menu zimną biel to ma taką na ekranie - to chyba normalne.
 

SDman

Banned
Bardzo podobał mi się głośnik z tyłu tego 6008 wyglądał jakby basowy i tak dość fajnie membrana pracowała, wygląda na to że dźwięk będzie maga solidny. W ogóle w tak cieńkim telewizorze tak pięknie wkomponowali taki głośnik. To już chyba ery tych głośników silikonowych.
Chętnie poznam wasze odczucia na temat tego telewizora bo testu chyba się nie doczekamy:)


Witam,
Odniosę się do dźwięku UWAGA: 6008 zabija dźwiękiem 8008 (różny materiał te same ustawienia)
6008 jest głośniejszy, ma basik bardziej głęboki -nie plastikowy, wyraźniejsze wysokie tony.

Czy to oznacza, ze 6008 zbliżył się do dźwięku starszych Philipsów -NIE, ale wśród obecnych ma bardzo ciekawe brzmienie -jedno z lepszych.

Pozdrawiam
 

fador88

New member
Mam akie ostatnie pytanko czy naprawdę obraz jest dużo dużo lepszy w 7008 w porównaniu z 6008 i generalnie menu? Ambilight opróćz tego że jest 3 stronny różni się mocą świecenia? Dzisiaj w Eurortv jest nocna wyprzedaż i można tego 6008 dostać za 4299zł więc cena bardzo kusząco.
 

SDman

Banned
Mam akie ostatnie pytanko czy naprawdę obraz jest dużo dużo lepszy w 7008 w porównaniu z 6008 i generalnie menu? Ambilight opróćz tego że jest 3 stronny różni się mocą świecenia? Dzisiaj w Eurortv jest nocna wyprzedaż i można tego 6008 dostać za 4299zł więc cena bardzo kusząco.

Witam,
kopiąc i szukając znalazłem wersję tego TV odpowiadającą 7008 -jedyna różnica to Ambi 2 nie 3.
Ciekawe czy będzie u nas i czy wyraźnie taniej od 7008.
http://www.p4c.philips.com/files/5/55pfl6158k_12/55pfl6158k_12_pss_aen.pdf

Pozdrawiam
 

fador88

New member
Kolego SDMAN znalazłeś więcej informacji na temat tego TV 55pfl6158? Nie będzie to to samo co 55pfl6008 tylko wersja na zachód? Bo wygląda identycznie. Możecie powiedzieć czy menu w nowej seri jest dużo szybsze od tego w 47pfl6907?
 

SDman

Banned
Kolego SDMAN znalazłeś więcej informacji na temat tego TV 55pfl6158? Nie będzie to to samo co 55pfl6008 tylko wersja na zachód? Bo wygląda identycznie. Możecie powiedzieć czy menu w nowej seri jest dużo szybsze od tego w 47pfl6907?

No oby Nas tylko nie traktowano jak kiedyś dealerzy samochodów, może nawet nie kiedyś .

Pozdr.
 

fador88

New member
Może ktoś powiedzieć coś na temat tego TV? W opisie pisze że ma wbudowaną kamerę a na zdjęciach tego nie widać. 700Hz więc pólka niby tego 7008. Generalnie jakieś informację czy to jest model na 2013 rok? Ma okazję go kupić w niemczech za 1099Eurasów i nie wiem czy będzie lepszym wyborem od 47PFL6008?
 

fador88

New member
Wczoraj zakupiłem model 47PFL6158K w Media Markt w Niemczech była promocja powyżej 1000Euro 200 Euro prezent więc telewizor kosztował mnie 1099Euro gdzie normalna cena 1299Ero.
Model ten to jest obkrojona wersja 47pfl7008. Obkrojona ze względu na to że:
-zamiast 3-stronnego Amiblighta ma 2 stronny
-nie posiada kamery Skype
-dostępny tylko w kolorze czarnym

Cena tego telewizora w mediamarkt w Niemczech o 300Euro niższa ze względu na te elementy. Panowie w sklepie mówili że tv wysprzedaje się bardzo szybko. Ja kupiłem ostatnią sztukę:)
Najbardziej irytujące w tym tv jest brak przeglądarki flash. Nie moge nawet odpalić sobie radia eska bo wymagany jest player. Oby Philips zrobił coś z tym fantem.
Soft który był wgrany na początku to tragedia miał dużo błedów między innymi ten przycisk cofnij który wywalał zaraz czarny ekran. Po aktualizacji jest lepiej choć dalej ma dużo niedoskonałości.
Ktoś wie może coś na temat czy Philips wprowadzi do oprogramowania flash playera?
 

fador88

New member
Możecie mi powiedzieć gdzie znajdę klucz sieciowy żeby połączyć się z telewizorem przez laptop?
W moim laptopie w dostępnych sieciach wyświetla się: direct-shphilips tv, jednak potrzebuję wpisać klucz produktu. Gdzie go znajdę? Możecie mi powiedzieć czy ta funkcja to jest to że wyświetla to co na laptopie to będzie na TV?
Wi-Fi MediaConnect for Philips TV's

Jest to ta funkcja?
 

mp106

New member
42PFL 6008 - Zdecydowałem się na zakup tego telewizora. Po podłączeniu wszystko się ładnie zainstalowało łącznie z programami satelitarnymi z konwertera twin (na Astrę i HB). Niestety próba podłączenia pendriva na USB nie powiodła się pomimo trzech gniazd w TV. Próbowałem różne peny i nawet mysz na usb. Tylko raz pokazał napis "wykryto sprzęt usb" ale na tym koniec. Co więcej w penach nawet nie zapalały się diody sygnalizujące zasilanie. Spakowałem sprzęt i odwiozłem do sklepu (Eurortvagd) gdzie sprawdzono i potwierdzono moje obiekcje. Drugi TV odpakowany przy mnie z kartonu miał takie same objawy. Nie widział USB i koniec. Nawet pendrive Philipsa jaki mieli w sklepie z prezentacją nie zaskoczył. Oddano mi pieniądze. No i klops bo bardzo pasuje mi ten TV. Dzwoniłem do infolinii Philipsa i tam oczywiście twierdzą że nie maja żadnych zgłoszeń odnośnie tego typu objawów. Czy może ktoś ma większą wiedzę w tym temacie? Za bardzo nie znalazłem też tv innej marki z tymi funkcjami. Czy ma sens próbować kupić Philipsa w innym sklepie i będzie on sprawny w 100%??
 
Do góry