Philips 2013 - seria modeli 60PFL6008, 55PFL6008, 47PFL6008 i 42PFL6008

SDman

Banned
Czy ma sens próbować kupić Philipsa w innym sklepie i będzie on sprawny w 100%??

Witam,
jeżeli Ci odpowiada ten model oczywiście, że tak zachowując dozę ostrożności czyli
sprawdzenia przy zakupie mankamentu, a przy okazji weź białą i czarną planszę np jpg sprawdzisz podświetlenie.

pozdr.
 

adamo_

New member
Bez reklam
42PFL 6008 - Zdecydowałem się na zakup tego telewizora. Po podłączeniu wszystko się ładnie zainstalowało łącznie z programami satelitarnymi z konwertera twin (na Astrę i HB). Niestety próba podłączenia pendriva na USB nie powiodła się pomimo trzech gniazd w TV. Próbowałem różne peny i nawet mysz na usb. Tylko raz pokazał napis "wykryto sprzęt usb" ale na tym koniec. Co więcej w penach nawet nie zapalały się diody sygnalizujące zasilanie. Spakowałem sprzęt i odwiozłem do sklepu (Eurortvagd) gdzie sprawdzono i potwierdzono moje obiekcje. Drugi TV odpakowany przy mnie z kartonu miał takie same objawy. Nie widział USB i koniec. Nawet pendrive Philipsa jaki mieli w sklepie z prezentacją nie zaskoczył. Oddano mi pieniądze. No i klops bo bardzo pasuje mi ten TV. Dzwoniłem do infolinii Philipsa i tam oczywiście twierdzą że nie maja żadnych zgłoszeń odnośnie tego typu objawów. Czy może ktoś ma większą wiedzę w tym temacie? Za bardzo nie znalazłem też tv innej marki z tymi funkcjami. Czy ma sens próbować kupić Philipsa w innym sklepie i będzie on sprawny w 100%??

No mnie teraz zaniepokoiłeś. Kiki miałeś takie przypadki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mp106 - wszystkie pendrive które wkładałem we wszystkie telewizory Philipsa do tej pory działały. Nie mam takiej informacji że komukolwiek nie działały.
Info Philipsa może mieć rację , ja w każdym razie pierwsze słyszę.

fador 88- to nie jest okrojona wersja 7008 ale po prostu inny model 6008. Ten nie ma i nie miał trójstronnego ambilightu, nie ma i nie miał wbudowanej kamery skype i nie był w kolorze białym.

Philip nie wspiera i nie będzie wspierał flasha.
Inne firmy też wkrótce się z tego wsparcia wycofają.
Wszyscy przechodzą na HTML5 (Philips ma)
Dokup sobie dongla z Androidem i będziesz mieć 700000 aplikacji.
 

pisek

New member
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czym różnią się modele 42PFL6008H, 42PFL6008S i 42PFL6008K/12?
Przeszukalem spore połacie internetu i nic...
 

aligator7

New member
60pfl6008

Wczoraj zakupiony 60PFL6008 za niecałe 6,5 K w AI-Market.Od kilku lat meczyłem Sharpa 47 lxe do końca przekonany że to doskonałe urządzenie.Pierwsze wrażenia - nie ma porównania do czegoś co może było doskonałe kilka lat temu.Pomimo dość dużej matrycy, bardzo ładne równe podświetlanie, czerń i kolorystyka bez zarzutu, multimedialność i wygląd póki co powodują "banana".Szybkośc działania menu był największą obawą, po wczesniejszych modelach i specyficznym jego rozłozeniu nie zachęcał do działania.Tutaj procesor dual core jednak robi swoje, jest dość sprawne i proste w obsłudze.Wbudowane wi-fi póki co umozliwiło odtworzenie większości formatów wideo udostepnionych na pc. A ambilight? pierwsze pare godzin działało rozpraszająco, bo zamiast oglądać obraz zerkałem jak się zmienia, na pewno doskonała rzecz, tylko trzeba się przyzwyczaić.Pozostaje zakup CI do NC+, ciekaw jestem jak będzie na tym śmigać i czy obsłuży kartę splittera.Pozdrawiam niezdecydowanych - warto!!!jest świetny.
 

mp106

New member
Kupiłem ten tv (42PFL6008K/12)od kiki - już skalibrowany. Pendrivy czytał różnie, ale generalnie nie miał z tym problemów. Wgrałem nowy soft; od tego momentu bez problemu. Kupiłem kartę C+ razem z kartą tvn hd - czasem ma problem z odszyfrowaniem. Generalnie jestem zadowolony i polecam ten tv.
 

hubertw_82

New member
TV Philips 42PFL6008k

Witam. Przepraszam że tak w środku tematu ale jestem tu nowy i nie bardzo wiem jak tworzyć nowe tematy. Mam pytanie zamówiłem tv philips42pfl6008k/12. przysłano mi philips42pfl6008s/12. czy ktoś może mi powiedzieć czym sie różnią i ewentualnie, który jest lepszy, bo nie wiem czy odsyłac do sklepu??
 

phil7008

New member
Bez reklam
dostales najbardziej wypasiony model pod wzgledem ilosci tunerow ,czyli lepszy

"S"-DVB-T/T2/C/S/S2
"K"-DVB-T/C/S/S2
 
Ostatnia edycja:

kryzys13

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna 42PFL6008. Opinie o o tym sprzęcie właściwie mnie przekonały, jest tylko jedno ale. Powtarza się info o dość skomplikowanej kalibracji. I tu pytanie czy dla laika jest ten temat do ogarnięcia?
 

kryzys13

New member
Pytałem ponieważ w wątkach dotyczących innych TV widziałem instrukcje kalibracji, ale tak jak pisałem wcześniej wiem że słabą stroną tego modelu jest skomplikowana kalibracja więc trudno, przemyśle jeszcze temat kupna. Dzięki za odpowiedź.
 

rzęsor

New member
Ale jeśli ma dostęp do kalibratora i poczyta instrukcje na internecie to sobie powinien poradzić.

Poza tym zawsze można zamówić usługę kalibracji, za te około 100 zł.
 
Ostatnia edycja:

kryzys13

New member
Z wyczytanych informacji słabą stroną tego producenta jest soft a dokładniej zdarza się powrót do fabrycznych ustawień. W takiej sytuacji jeżeli tv został skalibrowany to ustawienia te zostaną usunięte?
Czy jest sens kalibracji sprzętu poza miejscem jego docelowego użytkowania? Czy nie powinien być kalibrowany na miejscu?
 
Ostatnia edycja:

mp106

New member
Instalacja satelit

Mam 42PFL6008k/12 i podłączona antene satelitarną z zezem na Astrę i HotBirda. W instrukcji napisane jest, że można instalować do max. 4 konwerterów. Chciałbym dołożyc jeszcze jednego satelitę konkretnie Amos. Niestety w instrukcji widnieje informacja, że odbiornik posiada "wstępnie zainstalowane satelity..." i tutaj krótka lista. Nie ma tam m.in. Amos'a. Jak to rozwiązać? Ma ktos może zainstalowane inne satelity?
Odbieram z użyciem C+ TechniSat-u z zainstalowaną karta tvnhd na karte. Czasem występuje problem, że odbiornik nie widzi karty. Pomaga wyciągniecie karty i ponowne włożenie. W infolinii powiedzieli, że problem leży poza nimi. Generalnie mimo tego zadowolony jestem.
 
Do góry