Przedstawiamy perły CES 2013 - Panasonic ZT60

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przedstawiamy perły CES 2013
- Panasonic ZT60

94%7C000025d01%7C9854_Panasonic-ZT60-1.jpg

Panasonic's flagship ZT60 is an impressive flat-panel TV (video)

Panasonic ZT60
Nowy flagowy model plazmy nosi nazwę ZT60. Model będzie dostępny w wielkości 60 lub 65"
Nowością jest szyba podobna do tych stosowanych w smartfonach. Pomoże zredukować odbicia i zwiększyć jasność. Posiada również szerszą gamę kolorów (DCI 98% przestrzeni kolorów) dzięki nowemu czerwonemu fosforowi
.
Panasonic ZT60 posiada nowy inteligentny interfejs TV, wbudowane Wi-Fi, trzy porty USB, tryby THX, i wiele wiele więcej.

[youtube]fRVB74Vcrp4[/youtube]
 

octopus1975

New member
ogladalem ostatnio w sklepie mojego sharpa 830 i panasa vt50. Obraz byl ok na jednym i drugim. Z tym, ze plazma Panasa chyba troche cieplejsze te kolory miala. Ale cena byla duzo wyzsza. Ciekawe ile ZT bedzie kosztowal. I w koncu bedzie plazma 60" !!!!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli to jest teraz model flagowy? .Zawsze była nim seria vt .

Witam na to wyglada, choc na jakims obco jezycznym forum czytalem ze jakis flagowy model panasa plazmy ma byc tylko w USA i w Japonii ale moze to sa jakies bledne informacje - mysle ze kiki wie na pewno jak jest.
lolek
 

osip

New member
Panasonic juz wczesniej mial ta serie. Z1, Z11 czy ZT30. Wyroznialy sie jakoscia wykonania, ale kosztowaly nie malo. I za pewne, ze wzgledu na wysokie koszty produkcji Panas zrezygnowal z tej serii. Ale jak widac powrocil.
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
Nic się tak naprawdę nie zmieniło. To taki zabieg marketingowy. Usunęli GT a dali ZT. Czyli można powiedzieć, że teraz następcą GT50 jest VT60 a VT50 jest ZT60.
 

Robert_em

New member
Nic się tak naprawdę nie zmieniło. To taki zabieg marketingowy. Usunęli GT a dali ZT. Czyli można powiedzieć, że teraz następcą GT50 jest VT60 a VT50 jest ZT60.

No nie do końca. Nie ma serii GT, bo to zawsze była taka trochę hybryda i coś "pomiędzy", może zresztą w Europie będzie?
A co do modeli zaprezentowanych, to wywiad z postu Kikiego mówi wyraźnie: modele do VT włącznie są dla ludzi i mają ten sam typ panela co seria 50, więc żeby ludziska kupili, dołożyli kamerkę, sterowanie głosem i takie tam bzdety - jakość obrazu w porównaniu z VT50 będzie porównywalna.
A dla tych co chcą lepszej jakości obrazu - zrobili serię ZT na zupełnie nowym panelu. Niestety ten nowy panel jest bardzo drogi w produkcji, dlatego nie zdecydowali się zastosować go w VT i ST jak w tym roku, bo byłyby za drogie i sprzedaż by dramatycznie spadła. Jednocześnie jest grupa klientów bezkompromisowych, dla których liczy się tylko jakość obrazu, gadżety mają gdzieś, są w stanie zapłacić więcej - dla nich jest seria ZT. Ale żeby ta cena nie była już zupełnie z kosmosu obcięli gadżety, takie jak kamerka.

Coś mi się widzi, że 60ZT60 poniżej 15tys. zł nie ma co liczyć :?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
No nie do końca. Nie ma serii GT, bo to zawsze była taka trochę hybryda i coś "pomiędzy", może zresztą w Europie będzie?
A co do modeli zaprezentowanych, to wywiad z postu Kikiego mówi wyraźnie: modele do VT włącznie są dla ludzi i mają ten sam typ panela co seria 50, więc żeby ludziska kupili, dołożyli kamerkę, sterowanie głosem i takie tam bzdety - jakość obrazu w porównaniu z VT50 będzie porównywalna.
A dla tych co chcą lepszej jakości obrazu - zrobili serię ZT na zupełnie nowym panelu. Niestety ten nowy panel jest bardzo drogi w produkcji, dlatego nie zdecydowali się zastosować go w VT i ST jak w tym roku, bo byłyby za drogie i sprzedaż by dramatycznie spadła. Jednocześnie jest grupa klientów bezkompromisowych, dla których liczy się tylko jakość obrazu, gadżety mają gdzieś, są w stanie zapłacić więcej - dla nich jest seria ZT. Ale żeby ta cena nie była już zupełnie z kosmosu obcięli gadżety, takie jak kamerka.

Coś mi się widzi, że 60ZT60 poniżej 15tys. zł nie ma co liczyć :?
Stawiam że 65ZT60 będzie na początku kosztował minimum 20 tyś :evil: ale jeśli dorówna KURO 9G to można się poświęcić dla extra jakośći.4 lata temu 60 cali Kuro właśnie tyle kosztował.Na OLED-a w tej cenie poczekamy pewnie z 3 lata.:???:
 

marcinkoleksl

New member
przy kilkunastu tysiącach brak tej kamerki to raczej dziwna informacja. ale rzeczywiście to tylko gadżet, bo nie każdy będzie skakał do telewizora czy do niego mówił. to nie pies ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
W kwestii Panasonica to dopiero jak sam zobacze to uwierze . Jestem tym co zależy mi tylko na jakości obrazu i moge bezproblemowo stwierdzić że od modelu VT20 włącznie z modelem VT50 nic się nie zmieniło . Obraz z tych obydwu telewizorów łacznie z VT30 jest taki sam i niczym się nie różni i tyle . Miałem wszystkie i wiem co pisze . Dlatego teraz nie mam zamiaru kupować następnego super PANASONICA nawet Serii VT1000Turbo tylko dla sloganów marketingowych . Jeżeli Panasonic nie pozbędzie się Primo - powidoków , Secundo błędu 50 Hz . I do tego nie zrobi coś wogóle z jakością obrazu w ruchu wogóle , to płacenie za kolejną cyfre w nazwie telewizora mija się z celem . Bo dałem się nabrać dwa razy na dopłacanie z modelu VT20 poprzez model VT30 i teraz VT50 i nie mam zamiaru dalej nabijać kabze cwaniaczką od marketingu co podadzą że jest nowy fosfor ( teraz już czerwony , za rok niebieski , potem fioletowy ) że teraz już nie 2500 tylko 6000 coś tam , a wszystko po to żeby kase wydrzeć . Dziękuje . Kupie dopiero jak każdy kto kupi będzie piał z zachwytu , a nie z powodu tego co zapewne napiszą recenzenci że nic tylko brać . Więc naprawde namawiam tych co się przymierzają do zakupu o kubeł zimnej wody już teraz na głowę zanim dadzą się nabrać jak ja . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To chyba nie tak. Każdy sprzęt , podobnie jak człowiek ma swoje wady i zalety.
Ideał - to coś do czego się dąży.
A Panasonic deklaruje trzy ważne zmiany, więc kto chce być sceptyczny jego sprawa . Ja wolę być optymistą, bo tysiące ludzi z plazm Panasonica są mega zadowoleni. A jedna jaskółka wiosny nie czyni.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
To chyba nie tak. Każdy sprzęt , podobnie jak człowiek ma swoje wady i zalety.
Ideał - to coś do czego się dąży.
A Panasonic deklaruje trzy ważne zmiany, więc kto chce być sceptyczny jego sprawa . Ja wolę być optymistą, bo tysiące ludzi z plazm Panasonica są mega zadowoleni. A jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Oczywiście Kiki masz racje . Ja też jestem zadowolony z plazm Panasonica bo inaczej nie miał bym tylu . Chodzi mi o zupełnie co innego , a mianowicie o to że od seri VT20 do serii VT50 nic się poza wygladem i paroma mnie nie interesującymi pierdołami nie zmieniło . Zabiegi w nazewnictwie różnych niby to nowszych technologi , szybszego luminoforu etc nie przyniosły wogóle poprawy obrazu widocznej gołym okoiem lub usunięciem podstawowych wad jak to nieszczęsne 50 HZ . Więc z perspektywy czasu wiem na 100 % że tylko wywaliłem kase , bo mogłem zostać przy VT20 i miałbym dokładnie to samo w kwestii obrazu co mam teraz na VT50 . Jedynym usprawiedliwieniem mojej zamiany był rozmiar bo VT20 miałem w 50 calach , a teraz mam 55 cali . Jeżeli korci mnie zmiana na ZT60 to tylko z racji większej przekątnej . Ale jak Panas znowu nic nie zmieni i to nie oczywiście w kwestii innego menu bo to już zmienił jak opis przekazuje ale to tak istotne że nei istotne i nikt poważny nie zwraca na to uwagi , to ja podziękuje . Bo nie dam się nabrać 4 raz na cudowne opisy co to telewizor nie wnosi nowego , jaki to nie ma lepszy luminofor itd a da się to tylko i o ile wogóle ustalić mając w domu stacje badawczą za milion dolarów , a przeciętny człowiek żeby się wypukł tych niby zmian nie zauważy . Poprostu albo wreszcie przestaną czarować ludzi i powstanie telewizor na bazie KURO tej wersji co była ale już nie weszła do produkcji i zmienią w 80 % panel i przebudują albo pies z nimi tańcował . Nie mam zamiaru znowu tracić na sprzedaży VT50 i kupować ZT60 tylko dla paru cyfer na kartce papieru . Taka prawda . Bo kto widział i słyszał żeby telewizor wychodził nowy model co roku , śmiech na sali rozumiem jak by się konstrukcje zmieniało bo nowsze lepsze czasy co 10 lat , a w między czasie troszke polepszało wygląd ale nie nazywając zaraz telewizor Bóg wie jak inaszej , tylko dodając jakąś nową literke żeby odróżnić taki wyglad czy kolor . A nie wmawiają że co rok wychodzi zupełnie co innego a w środku to samo z tymi samymi wadami i jeszcze droższe . Ja jak każdy prawdziwy HDmaniak domagam się jednego najlepszego tv jak kiedyś było z SONY Trynitronem , kupić nawet za te 20000 zł i cieszyć się z ogladania przez 10 lat . A nie dawać się nabijać w butelke. Pozdrawiam
 

fluid

Banned
peterka1000 - bo sie osikasz ! Pieje max z Tych twoich wywodów'dewagacji - negujesz plazme Panasonica,wprowadzane innowacje w kwestii Pdp a 3 x pod rzad zakupiles kolejny egzemplarz - ciekawie to swiadczy o Tobie :d Wez sie zastanow o co Ci chodzi ! Co do kwesti zt60 to tak jak Kiki wspomnial - Panasonic wprowadza kilka innowacji ! Co prawda te najwazniejsze przemaiwajace za lepsza jakoscia obrazu odnosza sie tylko do flagowego medelu zt60 ale jak by nie było deklasuja vt50 ! Mowa tu o nowo opracowanym panelu'fosforze itp i nie jest to marketingowy chwyt . Jezeli od modelu vt20 nie bylo znaczacych postepow w poprawie jakosci to wlasnie nadszedl czas aby to zmienic i tak bedzie w przypadku zt60 ktory jakoscia przbije Kuro a Tobie zwyczajnie rura zmieknie hahaha.Na koniec - " Bo kto widział i słyszał żeby telewizor wychodził nowy model co roku ...." Gdyby zarzad ' przezes Panasonica kierowal sie Twoim tokiem myślenia to .... reszte sam sobie dodaj . pzdr
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
Peterka ja nie rozumiem jak możesz co roku zmieniać TV i się na to wkurzać, przecież wiadomo, że rewolucji co roku nie zrobią bo za kilka lat by nie mieli co wprowadzać i by padli.

To jak z iPhonem 5, czyli lekko zmienionym Phone 4s. Po co wprowadzać nową rewolucję jak starej jeszcze nikt nie dogonił.
 
Do góry