Samsung i LG koncentrują się na telewizorach 4K na 2K i opóźniają wprowadzenie telewi

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung i LG koncentrują się na telewizorach 4K na 2K i opóźniają wprowadzenie telewizorów OLED tv do 2014 roku.

025__MG_4917.jpg

DisplaySearch opublikował ciekawy wpis na blogu, w którym mówi się, że zarówno Samsung i LG Display zdecydowali ze względu na trudności techniczne przesunąć produkcję OLED TV na następny 2014 rok.


Badania DisplaySearch pokazują również, że większość konsumentów preferuje większe i tańsze telewizory LCD nad high-endowe i szczupłe OLED TV.


Po oszałamiających prezentacjach zarówno Samsunga i LG przyszedł czas na studzenie atmosfery.
Okazało się też, że telewizory są zbyt kruche w dużych rozmiarach, a więc jest zmniejszona trwałość panelu.
oled-info.
 

kazek_krk

New member
Na telewizorach 4K w 2013 pewnie prawie nic nie będzie można obejrzeć w rozdzielczości 4K także jeszcze bardziej spadnie im sprzedasz.

Chyba że ktoś będzie oglądał HBO HD z bitrate 3 Mbit/s.
 

lm648

Banned
Nic nie można było obejrzeć jak wchodziły TV Full HD:) i co? opanowały rynek prawie w 100%:)
Krok w kierunku 4K (wg. mojej opinii) jest bardziej obiecujący niż OLED. Będzie to na pewno "nowa technologia", która za sobą pociągnie wymianę odtwarzaczy, amplitunerów i wiele innych akcesoriów KD, czyli "woda na młyn" dla wszelkich producentów. Niestety OLED tego nie zapewnia.
A więc, szykujcie się na kolejną wymianę sprzętu :) tak jak to raz już wymusiło 3D :) Czyli "kółko musi kręcić się" bezustannie :) [tj. takie perpetuum mobile dla naszych portfeli]
I o to chodzi w tej całej zabawie.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Myślę, że jest jeszcze jeden problem. LCD osiągnęły już taki poziom, że przeciętny Kowalski czy Smith mogą nie zauważyć różnicy między np Filem 9707 za 15k i OLEDem za 30k. Więc po co przepłacać ?
 

andreas2012

New member
Nic nie można było obejrzeć jak wchodziły TV Full HD:) i co? opanowały rynek prawie w 100%:)
Krok w kierunku 4K (wg. mojej opinii) jest bardziej obiecujący niż OLED. Będzie to na pewno "nowa technologia", która za sobą pociągnie wymianę odtwarzaczy, amplitunerów i wiele innych akcesoriów KD, czyli "woda na młyn" dla wszelkich producentów. Niestety OLED tego nie zapewnia.
A więc, szykujcie się na kolejną wymianę sprzętu :) tak jak to raz już wymusiło 3D :) Czyli "kółko musi kręcić się" bezustannie :) [tj. takie perpetuum mobile dla naszych portfeli]
I o to chodzi w tej całej zabawie.


mniej wiecej zgadza sie,
dlaczego nie oled? bo niczym sie nie rozni od LED dla zwyklego smiertelnika (nawet jesli jakosc obrazu bedzie sporo lepsza) a wiec zwykly smiertelnik ktory ma leda nie bedzie myslal nad wymiana
druga sprawa LEDy wciaz sie sprzedaja dobrze
wiec tutaj nie ma biznesu - a ze ludzie jakosc stawiaja w wiekszosci przypadkow na 2 pozycji OLED jest obecnie zbedny (wystarczy zobaczyc jak wielu klientow patrzy na funkcje smarttv odczyt z pena 3d a o jakosc obrazu nawet nie pytaja) - i dlatego sie go przeciaga i bedzie sie przeciagalo do czasu az spadnie zainteresowanie LEDami czyli jeszcze stawiam na okolo 2-5 lat biorac pod uwage ze do LEDa wciaz mozna zastosowac wyzsze rozdzielczosci jak FullHD (czyli 2k 4k)
i ostatnia rzecz to to co wspomniales - 2k jak 3d to kolejna metoda na napedzanie sprzedazy a OLED nie oferuje nic takiego, rok pozniej mozna wprowadzic 4k a dopiero pozniej myslec nad OLED o ile w miedzyczasie cos ciekawszego nie zaprezentuja - ja to tak widze

Takze jeszcze 2-5 lat z LCD nas czaka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczezrze ze jakis rok temu wierzylem ze za 3 - do 5 lata na maxa beda juz oledy dla normalnych ludzi niestety czas pokazuje ze nie realne to jest.... ale fakt faktem jesli ktos teraz planuje zakup sprzetu to np amplituner musi kupic tak na wszelki wypadek ktory ma konwersje do 4k ( mowa jesli ktos pakuje duze pieniadze w takie urzadzenie ) A same tv jak si epokaza to i tak na pozcatek beda bardzo bardzo drogie. I skoro samsung nie chce na sile wpraowadzac to oznacza ze sie boi nie tylko samej technologii ale i sprzedazy. Teraz sa najlepsi pod wzgledem sprzedazy a widac jest ze ludzie wola tansze tv i takie sie sprzedaja przynajmniej w takich krajach podobnych do Polski. Choc mysle ze i na calym swiecie jest podobnie ze az tak duzo ludzi nie ma co kupuje same philispy serii 9 czy soniaki 955...
lolek
 

kuba78

New member
Szkoda tych oledów, ale tak bywa jak się dużo oczekuje.
Duże oczekiwania firm są również od telewizorów 4k lub 2k, myślę że parę lat czeka nas stagnacja ze względu na kryzys i dopracowanie istniejącej technologii smart, fullHD, 3D itp.
Parę firm nie wytrzyma wyścigu szczurów, zakończając produkcje.

Na następną generacje telewizorów, przyjdzie trochę poczekać bo ta co jest nie jest w pełni wykorzystana, zmiany będą głównie dokonywane w wyglądzie i wyposażeniu.
 

Ruter19

New member
Moim marzeniem jest aby Samsung dalej produkowal LCD z podswietlaniem CCFL :) przynajmniej nie ma na nich odcieni blekitu i przesyconego kontrastu. No i smieszy mnie napis na kartonach tych LED'ach 800Hz Clear Motion Rate xD ja mam 100Hz i Real Motion 4ms i lepiej wypada od ES46E7005. Wiem co mowie bo sprawdzalem jeden obok drugiego Seria A Vs E.....Miałem zamair kupic ES 55"E8005 ale sie opamietalem gdy zobaczylem brakiem szczegolow w czarnych scenach (wszystko czarne, facet mial garnitor a nie bylo widac guzikow) to jest przykła !!! a w takim LCD 50 tys kontrast jezeli chce czern jak w LED to moge sobie ja wlaczyc. Niedowiarkom polecam sprawdzic Samsunga LE40A656 !
 

bluray

Banned
Ultra szybkie matryce OLED będą za szybkie dla produktów 24p.
Znowu będą budować dwa lata upłynniacze dla filmów 1080p.

Z czernią już w topowych LCD jest spoko, więc pomijam ten element.

Dlatego uważam, że przyszłość to upscal do 4k z BD.
Więc trend pójdzie na 4k i mniejsze przekątne typu 55".
 
Do góry