Cabletech URZ0193 - czyli ANDROID i WIFI na prawie każdym Telewizorze

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cabletech URZ0193 ANDROID i WIFI na prawie każdym Telewizorze
smart-tv-android-dongle-cabletech-przystawka-do-telewizora-z-sys-android-40.jpg

Nowy produkt Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193 sprawi, że telewizor stanie się domowym centrum multimedialnym. Urządzenie to jest kompatybilne z nowymi modelami telewizorów wyposażonymi w gniazdo HDMI, a zasilane jest z gniazda USB w telewizorze lub opcjonalnie poprzez zasilacz sieciowy (nie dołączony do zestawu).

Smart TV Android Dongle URZ0193 zapewnia szybki dostęp do Internetu poprzez WiFi, a dzięki Android 4.0 Ice Cream Sandwich i Google Play otwiera drzwi do świata tysięcy ciekawych aplikacji. Po zainstalowaniu produkt ten tworzy prawdopodobnie najtańszą platformą do grania w ulubione gry. Dodatkowo to małe urządzenie sprawi, że na ekranie telewizora będzie można czatować ze znajomymi, korzystać z mediów społecznościowych, jak również wybierać programy z bogatej oferty telewizji internetowej i słuchać muzyki online. Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193 posiada 4GB pamięci oraz wyposażony jest dodatkowo w slot na kartę microSD i gniazdo USB, dzięki czemu umożliwia odtwarzanie ulubionych gier, plików audio oraz filmów 1080p w jakości HD, zapisanych na kartach microSD, pendrive'ach lub dyskach zewnętrznych.

Korzystanie z Cabletech Smart TV Android Dongle wymaga dodatkowego urządzenia do sterowania. Dlatego produkt wyposażony jest w gniazdo USB, które umożliwia podłączenie myszki lub klawiatury bądź też wszystkich tych urządzeń po zastosowaniu HUB USB.
[youtube]4iuJ3R-NDAY[/youtube]

System
- Główny chipset: Cortex-A5 Telechip TCC8925;
- Częstotliwość procesora: 1GHz;
- RAM: DDR III 512MB
- Pamięć: NAND Flash 4GB
- Pamięć zewnętrzna: karta micro SD lub pamięć USB
- System: Android 4.0 (Ice-cream Sandwitch)

Złącza i porty
- Port 1 x USB
- Gniazdo kart SD: 1 x micro SD (obsługa do 32GB)
- Port 1x Micro USB (zasilanie)
- Gniazdo zasilania
- Wtyk HDMI: służący do podłączenia urządzenia do TV

Główne cechy i funkcje
- Duża różnorodność aplikacji i gier dla systemu Android
- WiFi
- Przeglądarka internetowa
- Obsługa video: 1080p, 720p, 480p
- Odtwarzanie filmów HD, muzyki i zdjęć
- Obsługa serwisów internetowych z filmami HD
- Obsługa internetowych stacji radiowych.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli rozumiem że jak nie będę posiadał jakiejś klawiatury to nie da się normalnie pilotem od tv serfować po tym urządzeniu?
 

enceladus

Banned
No dobra, a jak to w praktyce działa?


Obawiam się że słabo. Posiadam tablet z Androidem z odrobinę lepszą specyfikacją niż opisana tutaj i niestety system co jakiś czas mi sie zawiesza, szczególnie jak jest włączona więcej niż jedna aplikacja. Najgorsze jest to że jak się zawiesi to koniec, muszę czekać aż bateria w tablecie mi się wyładuje. Właśnie przed chwilą mi się tak zrobiło i teraz siedzę na internecie w moim telewizorze. Jestem wkur***ny :x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak masz różne rodzaje klawiatury. Jak na filmie. Możesz użyć zwykłą lub bezprzewodową klawiaturę.
Działa bez żadnych problemów i nic się nie zawiesza ani razu - wiem bo sprawdzam od kilku dni.
 

krystasz

New member
Niestety, zakupiony przeze mnie egzemplarz okazał się wadliwy. Nie działa ani na Panasonicu ani na LG. Sprzedawca, któremu zwróciłem Cabletecha URZ0193 aby wymienił na nowy i sprawny zaczął robić wykręty, a to że sprawdzał u siebie w domu i wszystko działa, a może nie potrafię dostroić telewizora itp. Po prostu uznał mnie za ignoranta. Jutro sprawdzę jeszcze na kolejnych TV i ponowię próbę zwrotu lub zamiany. Zobaczymy z jakim skutkiem.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Może jakieś porównanie tego typu sprzętów w strefie Klubu np. z overmax media homebox?? Co raz ciekawsze urządzenia się pojawiają. Jeżeli ktoś używa kompa głównie do multimediów i netu to takie urządzenia w kwocie ok.300zł wydają się super alternatywą....
 

TvWidget

New member
Bez reklam
1. Ten URZ0193 w praktyce jest kilka razy wolniejszy niż MK808. Ma słabszy procesor i mniej pamięci
2. Wbudowany Bluetooth mają tylko MX1 i UG007. Pozostałe urządzenia obecnie nie obsługują dongla Bluetooth podłączanego do USB
3. Praktycznie wszystkie urządzenia z Android 4 takiego typu jak URZ0193 mają ustawianą rozdzielczość ekranu. Może się zdarzyć, że będzie ona ustawiona na większą niż potrafi wyświetlić telewizor. W takiej sytuacji obrazu nie będzie widać. Kłopoty z poprawnym wyświetlaniem obrazu mogą pojawić się również w przypadku podłączenia przez przejściówkę HDMI-DVI np. do monitora.
 

joten52

New member
Mam toto od dwóch dni i testuję.

Działa zupełnie przyzwoicie. (Panasonic TX-50ST50E), tylko trzeba pokombinować, bo nie startuje z dowolnego HDMI. Najpierw tylko wskakiwało logo producenta i napis android. I tak naprzemiennie przez kilkanaście minut. Dopiero jak zmieniłem HDMI wejście na inne, ruszyło od razu. Mysz też kupiłem, za 4 dychy Logitecha, bez problemów biega. Co prawda jak się człek przyzwyczai do kompa, to tutaj wszystko chodzi jak muł. I nie wiem czy w tej sytuacji klawiatura potrzebna. Wystarczy ta na ekranie, bo mailować z tego ustrojstwa raczej się nie da. No chyba, że na bezrybiu...
Mam tylko jedna wątpliwość: Co z programem antywirusowym? Nikt nic nie pisze, a w końcu to normalny dostęp do wszystkiego w sieci...
joten52
 

janusz

New member
Bez reklam
Czy do tego urządzenia mozna dokupić zestaw bezprzewodowy klawiatura+mysz, tak by mieć wszystko na jedno USB. Czy też ta klawiatura proponowana jest lepszym rozwiązaniem?
 

accu

New member
Bez reklam
1. Ten URZ0193 w praktyce jest kilka razy wolniejszy niż MK808. Ma słabszy procesor i mniej pamięci
2. Wbudowany Bluetooth mają tylko MX1 i UG007. Pozostałe urządzenia obecnie nie obsługują dongla Bluetooth podłączanego do USB
3. Praktycznie wszystkie urządzenia z Android 4 takiego typu jak URZ0193 mają ustawianą rozdzielczość ekranu. Może się zdarzyć, że będzie ona ustawiona na większą niż potrafi wyświetlić telewizor. W takiej sytuacji obrazu nie będzie widać. Kłopoty z poprawnym wyświetlaniem obrazu mogą pojawić się również w przypadku podłączenia przez przejściówkę HDMI-DVI np. do monitora.

Witam uprzejmie,
Jest wolny ,nie da się tego ukryć.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dlugas

New member
Czy jest jeszcze jakaś ciekawa alternatywa dla tego dongla?
Jego cena to ok 200zł więc dość atrakcyjna, ale czy ten model:
1. bez problemu czyta mkv, avi, txt, DTS?
2. czy USB udźwignie podpięty do huba USB dysk 2,5" bez zasilacza 1TB wraz z myszka bezprzewodową?
3. czy da radę aplikacjami w donglu sterować czymś innym niż myszka i klawiatura?np. żeby uruchomić film z dysku muszę mieć choćby myszkę?
4. żeby oglądać filmy z dongla muszę ściągnąć sobie odpowiednią aplikację czyli jakiś player pod androida, który otworzy mkv, avi, dts i txt?
5. Jeśli aż tak nie zależy mi na androidzie oraz jego aplikacjach i net w telewizorze mi zbędny a priorytet to oglądanie filmów z dysku/pendriva to czy nie lepiej kupić jakiś odtwarzacz multimedialny typu wiwa, asus, ferguson?

dziękuje
 
Do góry