Teraz Android w każdym telewizorze !!! W Twoim telewizorze również .

sfw

New member
Nikt nie wie dlaczego to urządzonko nie działa z każdym wejściem USB, pokazuje się napis " Google TV ", później " Android ", a później nic.

Podłącz do innego portu USB w TV. Wygląda na to, że ten do którego podłączasz daje za mały prąd. Albo użyć zewnętrznego zasilacza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

totmes526

New member
MK 808 a USB

Podłącz do innego portu USB w TV. Wygląda na to, że ten do którego podłączasz daje za mały prąd. Albo użyć zewnętrznego zasilacza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Witam, dzięki serdeczne za odpowiedź, , wczoraj podłączyłem oczywiście do innego portu USB i działa, ale mam jeszcze 2 telewizorki tylko z 1 portem USB, spróbuję na zasilanie, pozdrawiam pięknie.
 

omot

Member
@totmes526
Moglbys pokazać jakies screeny jak to dziala ?
Jak z flashem /javą ?
a czy np Kadu/gadu mozna na tym czyms zainstalowac ?
Net masz po wifi czy po kablu ?

Z góry dzieki za odpowiedzi.
 

totmes526

New member
@totmes526
Moglbys pokazać jakies screeny jak to dziala ?
Jak z flashem /javą ?
a czy np Kadu/gadu mozna na tym czyms zainstalowac ?
Net masz po wifi czy po kablu ?

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Specem od tego urządzonka jest m.in.Tsubasa,urządzonko mam od wczorajszego wieczora, testuję , zapowiada się bardzo ciekawie, choć to przecież nie PC-et, nawet mojemu domowemu ministrowi finansów się podoba. Co do screenów, to prawdopodobnie zamieszczę je w niedzielę lub poniedziałek, dzisiaj niestety pracuję - nie da rady.
Co do instalacji np: Gadu Gadu, czy innej aplikacji może wypowie się kolega Tsubasa lub Kiki, ja się w tym licho orientuję

Aha korzystam z Wi-Fi
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Czy to może działac jako hd player? Mam arive hd210 ale jej możliwości są ograniczone. Słaby procek.
Jak z odtwarzaniem materiałów hd? Można do tego podpiąć dysk?
Jest możliwość odtwarzania zasobów sieciowych ?
 

totmes526

New member
Czy to może działac jako hd player? Mam arive hd210 ale jej możliwości są ograniczone. Słaby procek.
Jak z odtwarzaniem materiałów hd? Można do tego podpiąć dysk?
Jest możliwość odtwarzania zasobów sieciowych ?

Witam, dysk można podpiąć, można również odtwarzać zasoby sieciowe, pozdrawiam
 

witgit

New member
A jak wygląda opcja napisów? Czyta? Mam kilka koncertów w hd , bd iso też pójdzie?
Jest sens przedania arivy i kupienia tego dongla ?
 
Ostatnia edycja:

totmes526

New member
Podłącz do innego portu USB w TV. Wygląda na to, że ten do którego podłączasz daje za mały prąd. Albo użyć zewnętrznego zasilacza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Witam ponownie, jednak użycie zewnętrznego zasilacza też nie pomaga, jest to samo, dioda w MK808 świeci na niebiesko, widać, że urządzenie działa, na ekranie pojawia się napis Google TV, poźniej pojawia się napis Adnroid i nic - ekran czarny, może ktoś ma pomysł w czym problem.
W Samsungu 40B 650 działa tylko w jednym - dolnym USB, W 2 Samsungach SyncMaster B2430 HD oraz SyncMaster B2230 HD / mają 1 USB / urządzenie nie działa.Próbowałem nawet wszystkie możliwe rozdzielczości. Też nic. Pozdrawiam serdecznie.
 

totmes526

New member
Mk808

Witam ponownie, jednak użycie zewnętrznego zasilacza też nie pomaga, jest to samo, dioda w MK808 świeci na niebiesko, widać, że urządzenie działa, na ekranie pojawia się napis Google TV, poźniej pojawia się napis Adnroid i nic - ekran czarny, może ktoś ma pomysł w czym problem.
W Samsungu 40B 650 działa tylko w jednym - dolnym USB, W 2 Samsungach SyncMaster B2430 HD oraz SyncMaster B2230 HD / mają 1 USB / urządzenie nie działa.Próbowałem nawet wszystkie możliwe rozdzielczości. Też nic. Pozdrawiam serdecznie.

Witam ponownie

Kolega sfw miał oczywiście rację, urządzenie działa z każdym telewizorem posiadającym wejście HDMI, jeśli nie działa podłączone do portu USB trzeba tak jak podaje kolega swf podłączyć urządzenie do zasilania, u mnie na początku nie zadziałało ponieważ padnięty był kabel łączący urządzonko z zasilaczem, pozdrawiam.
Poza tym urządzonko jest ok.

Test urządzonka na konkurencyjnym forum.
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Moglbys pokazać jakies screeny jak to dziala ?
Na youtube możesz znaleźć filmy pokazujące możliwości tego typu urządzeń.
Jak z flashem /javą ?
Java w stylu Czat - CZATeria w INTERIA.PL - chat, flirt, czaty, czacik, kamerki nie działa, skrypty JavaScript na stronach działają. Tutaj Can I use... Support tables for HTML5, CSS3, etc możesz zobaczyć jakie przeglądarki na Androidzie jakie standardy wspierają. Tutaj Which Web Browser Should You Run On Your Android Device? : Web Browser Grand Prix: Android Circuit masz test przeglądarek.
Z tego co patrzyłem, to następujące odtwarzacze osadzone w apletach na stronach działają: jwplayer, vkplayer, dailymotion, vimeo, youtube, player w html5.
a czy np Kadu/gadu mozna na tym czyms zainstalowac ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.komur.android.vencommunicator jest ciekawym komunikatorem.
 

evolucja

New member
A jak wygląda opcja napisów? Czyta? Mam kilka koncertów w hd , bd iso też pójdzie?
Jest sens przedania arivy i kupienia tego dongla ?

Ale ludzie głupiutkie pytania zadajecie :) Ten dongle to przecież najzwyklejszy Android, więc działa i obsługuje dokładnie to samo co smartfony i tablety, przy okazji posiada też te same ograniczenia. Nie zacznie nagle magicznie obsługiwać Javy czy uruchamiać plików .exe z Windowsa.

Gadu-gadu, Facebook, TVN Player, Ipla - to bezproblemowy standard

Plików .iso nie otworzy, więc nie ma szans na odtwarzanie pełnego BD-Ripa.

Napisy bez problemów, niezależnie od formatu. Mają oczywiście wiele opcji konfiguracji, w zależności od odtwarzacza.
 

Yamato

New member
czy urzadzenie potrafi zdekodowac dzwiek 5.1/7.1 w DTS, ew puscic czysty strumien na tv a z tv na ampli? kolejna sprawa jak z ergonomia dzialania?
jak wyglada szybkosc dzialnia tego urzadzenia, filmy w HD na YT itp ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dział szybko , Hd bez problemów i przepuszcza dźwięk .
Jeśli chcesz więcej szczegółów napisz na PW dostaniesz tel do człowieka który Ci wszystko wyjaśni.
 

Jawosz

Member
Mam pytanko - czy można go poprostu podłączyć do Amplitunera?
A jak nie to jak zrobić zeby po podłaczeniu do sharpa 46le830 dzwięk poszedł przez amplituner?
 

grzala99

New member
Wydaje mi się ze można bezpośredniO do amplitunera podpiąć jeżeli tylko ma on złącze hdmi, będzie działał jak kolejne źródło multimediów, tylko pytanie czy zasięg widok i bluetooth czy ira nie zostanie ograniczony

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

lm648

Banned
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że za ok. 200 PLN można mieć tzw. "Smart TV" bez wielkiego wysiłku finansowego :) do którego próbują zmuszać nas "wielcy" producenci RTV. Uwielbiam takie "niszowe manufaktury", które potrafią dać pstryczek w nos tym wielkim :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 100 % rację.
Wynika z tego jeszcze jeden plus.
Ano taki, że może wróci moda na wybór tolewizora co do najlepszej jakości obrazu - bo multimedia można będzie dokupić wkrótce pewnie za symboliczne kwoty. Ponieważ aplikacji przybywa to wkrótce może ich być milion.
 

omot

Member
1) Czy ten 'wynalazek' potrafi uruchomić tv o danej godzinie ?

2) Android uruchamia sie dopiero po wybraniu na tv odpowiedniego
wejśćia hdmi ( jeśli tak to ile to trwa), czy może działa w tle caly czas
jak tv jest włączony?
 

TvWidget

New member
Bez reklam
1) Czy ten 'wynalazek' potrafi uruchomić tv o danej godzinie ?

2) Android uruchamia sie dopiero po wybraniu na tv odpowiedniego
wejśćia hdmi ( jeśli tak to ile to trwa), czy może działa w tle caly czas
jak tv jest włączony?
1. W praktyce nie.
2. Urządzenie działa jeśli ma podłączone zasilane. Czas uruchomienia sytemu Android zależy od wydajności platformy sprzętowej na jakiej się to robi. Zwykle trwa to kilkadziesiąt sekund.
 
Do góry