Philips TV zwiększona sprzedaż i podwójne zyski .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips TV zwiększona sprzedaż i podwójne zyski .

Nadchodzą pierwsze wyniki finansowe po sprzedaży do działu TV Philips a raczej do joint venture z TPV. Zwiększenie zysków netto i to dwa razy w krótkim czasie w obecnych czasach to nie lada wyczyn .

Philips_logo_news_b_4992.jpg


Philips odradza się jak Feniks z popiołów.To jest nie jest już taki sam Philips jak przedtem.
Po założeniu do joint venture z TP Vision (w której Philips posiada 30%, pozostałe 70% TPV), holenderska firma w końcu wypływa na powierzchnię i to w bardzo dobrym stylu.
Wyniki finansowe za III kwartał, właśnie opublikowane mówią o zysku netto 170 mln euro i są dwukrotnie wyższe niż w analogicznym okresie 2011.

Strategia nakreślona przez giganta przewiduje spełnienie potrzeb konsumpcyjnego stylu życia.
Ale Philips to nie tylko telewizory we wrześniu 2012 roku zanotował 41% wzrost sprzedaży w sektorze zdrowia. Zanotowano wzrosty w dziale oświetlenie.

dday
 

marcinkoleksl

New member
jaki udział w sprzedaży tv ma marka Philips w Polsce? niestety nie wszyscy maja dostęp do branżowych periodyków.
osobiście, jak wchodzę do sklepu, to mam dość znaczków lg oraz samsung.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tego się spodziewałem, dzięki chińczykom zaczeli robić lepsze TV, Phillips może jeszcze sporo namieszać. Niezła marka plus możliwości chińczyków to może być ciekawa mieszanka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tez nigdzie nie widzialem zeby philips mial 10% udzial w sprzedazy tv. I naprawde ciezko uwierzyc jest w te liczby biorac pdo uwage ze z dostepnaoscia to nie tylko problem u nas ale i na zachodzie tez chocby w Niemczech tez tych tv jak na lekarstwo choc wiecej jak u nas. Ale jeszcze troche to moze beda mowic o udzialach w sprzeadzy pod koneic roku w TVN Cnbc tam czesto wlasnie mowia nie tylko o udzialach w rtv poszczegolnych marek ale i np samochodow.... to sie okaze.
Lolek
 

bluray

Banned
10% to ogromny sukces na ciasnym rynku.
W dodatku Philips TV zerwał ostatnio współpracę z Media Markt / SATURN.

Zgadzam się, że fuzja z chińskim gigantem TPV to doskonały pomysł.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co mi mowil menadzer z jednych tych dwoch sklepow to nie philips zrezygnoewal z nich tylko oni zrezygnowali ze wzgledu na slaba dostepnosc i nieatrakcyjne ceny w stosunku juz do tych modeli z innych firm ktore na rynku pojawily sie juz kilka miesiecy wczesniej jak philips. I ludzie wybierali modele z innych firm. Wiec nie oplacalo im sie w philipsa inwestowac tak to reasumujac mozna odczytac z tego co ten czlowiek powiedzial.
Lolek
 

marcinkoleksl

New member
tylko oni zrezygnowali ze względu na słabą dostępność i nieatrakcyjne ceny
Lolek
powinno być: zrezygnowali, bo firma była nieelastyczna do dawania dalszych rabatów. nie wydaje mi się, aby ceny tv philipsa były rok czy dwa lata temu nieatrakcyjne. jak komuś nie zależało na bajerach to mógł sobie przecież taniego philipsiaka kupić (tanie tv kupuje się w kraju najczęściej) w innych sieciach jakoś były, ale się nie sprzedawały, poniewaz wsparcie sprzedaży było marne (nas przedstawciel lg czy samsiaka odwiedzał niemal co miesiąc zalewając katalogami i innymi bzdetami).
dzisiaj sądząc po ofercie na www philipsa, oferta jest bardzo duża, a czy to się przełoży na sprzedaż?
pamiętam, jak sprzedawaliśmy jeszcze crt i philips rządził na półkach... to były czasy ;)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pracowałem w Philipsie w drugiej połowie lat 90-tych i przyznaję, że kolegom w 3 m-ce udało się osiągnąć pozycję lidera. Ale były to czasy gdy zatrudniano fachowców. Dział techniczny wybrał produkt, marketing opracował strategie sprzedaży i reklamę a dział sprzedaży to wykonał... Obawiam się, że dziś już nie mają kim tego zrobić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są nowe czasy, nowa sytuacja rynkowa dla producenta.
Nowa ekipa jak widać już wykonała ogrom pracy z dobrą realizacją wyników.
Więc z optymizmem patrzymy na rozwój firmy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zobaczcie najpierw co przynioslo najwiekszy zysk oraz jak w europie wzrosla sprzedaz na rynku konsumenckim :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry