Philips 42PFL 6007 test - Maestro Philips czyli zupełnie nowa jakość w klasie premium

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 42PFL 6007 test - Maestro Philips czyli zupełnie nowa jakość w klasie premium.

Philips po otrzymaniu znacznych środków pieniężnych na rozwój nowych rozwiązań technicznych i technologicznych od swojego nowego bogatego współwłaściciela - firmy TPV - może pozwolić sobie na rozwój badań. Badań nad poprawą jakości produktów. I przyznać trzeba że robi to z niezwykłą konsekwencją.

philips-47pfl6007-3d-beleving.jpg

Nowe modele Philipsa we wszystkich seriach odnotowują znaczną poprawę jakości. Nie inaczej jest też w serii 6000 Premium Smart TV.
Bardzo dobrze że właśnie w tej klasie Philips obejmuje najszerszą gamę wielkości ekranów - czyli 32",37",42",47",55"

003__MG_5432.jpg

Dwustronny system Ambilight Spectra tak potęguje wrażenia wizualne.


023_P1470802.JPG

Procesor typu Dual-Core zapewne jest w tym pomocny.


008_P1470839.JPG

Sprawdzaliśmy pobór energii na jasnych obrazach, to teraz czas sprawdzić na ciemnych obrazach. Dojdziemy do wniosku że ten telewizor zachowuje się podobnie jak plazma. Przy ciemnych scenach pobiera znacznie mniej energii.


013_P1470869.JPG

Pierwszy raz widzę na oczy stabliny, wzorcowy obraz. Kilka telewizorów miało prawie idealnie ale tak dobrze jeszcze nie było.



Całość TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/88...li-zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
 

szczuro

New member
ja mam takie pytanie o ambilight, poniewaz pod TV mam zrobiona wneke o przekatnej 150 cm i glebokosci 15 cm, tam wlasnie ma wisiec niebawem 6007 i caly czas sie zastanawiam jaki bedzie efekt dzialania ambilight, inna kwestia to kolor sciany /obecnie jest szar/, czytalem ze jest mozliwosc dostosowania efektu do koloru sciany, ale zastanawiam sie, czy wneki po prostu nie przemalowac na bialo

za wszelkie sugestie bede wdzieczny, a moze pozbyc sie wneki :)
 

accu

New member
Bez reklam
ja mam takie pytanie o ambilight, poniewaz pod TV mam zrobiona wneke o przekatnej 150 cm i glebokosci 15 cm, tam wlasnie ma wisiec niebawem 6007 i caly czas sie zastanawiam jaki bedzie efekt dzialania ambilight, inna kwestia to kolor sciany /obecnie jest szar/, czytalem ze jest mozliwosc dostosowania efektu do koloru sciany, ale zastanawiam sie, czy wneki po prostu nie przemalowac na bialo

za wszelkie sugestie bede wdzieczny, a moze pozbyc sie wneki :)

Witam,
Dobrze myślisz , biały kolor wnęki to dobry pomysł.:smile:
Najważniejsze jednak , aby ściana była w jednym kolorze . Szary kolor moim skromnym zdaniem nie pasuje. Tak , jest możliwość dostosowania efektu świateł Ambilight 2 do koloru ściany.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadzam się absolutnie jeszcze takiej płynności nie było. Podobna jest w serii Philipsa PFL 7007 i Sharpie le830.
 

szczuro

New member
Witam,
Dobrze myślisz , biały kolor wnęki to dobry pomysł.:smile:
Najważniejsze jednak , aby ściana była w jednym kolorze . Szary kolor moim skromnym zdaniem nie pasuje. Tak , jest możliwość dostosowania efektu świateł Ambilight 2 do koloru ściany.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
sciana nie jest biala, ale w tym wypadku to i tak nie ma znaczenia :)
tylko ta wneka mi spokoju nie daje
takto wyglada
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Teraz chwilę pomyślałem , bo w "pierwszej chwili" nie zwróciłem uwagi , że wnęka ma aż 15 cm , telewizorek "cieniutki" , nie wiem ile zajmuje cm to zawieszenie "2 w jednym (podstawa jako zawieszenie),dlatego
efekt Ambilight może być zmniejszony , bo osobiście uważam , że tylna ścianka telewizora powinna
być kilka cm przed ścianą .W Twoim przypadku zależy to od wielkości wnęki (szerokość i wysokość)
.Im szerokość i wysokość wnęki jest większa tym lepszy będzie efekt Ambilight3.
W Twoim przypadku Ambilight2 to ważna jest szerokość wnęki.Im większa tym lepiej. Wysokość w
Twoim przypadku nie odgrywa znaczącej roli.Oblicz sobie odległość jaka będzie od bocznej ścianki
wnęki do ścianki bocznej telewizora. Według mnie powinno być choć 20-25 cm.Dotyczy to odległości od obu stron telewizora do ścianki bocznej wnęki , czyli 40-50cm + szerokość telewizora.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szczuro

New member
wiem, ze w tym modelu ambi light jest tylko po bokach, niestety 20-25 cm nie bedzie z boku, zostanie niestety tylko po okolo 12 cm z jednej i drugiej strony i to mi nie daje spokoju :)
 

accu

New member
Bez reklam
wiem, ze w tym modelu ambi light jest tylko po bokach, niestety 20-25 cm nie bedzie z boku, zostanie niestety tylko po okolo 12 cm z jednej i drugiej strony i to mi nie daje spokoju :)

Witam,
Według mnie to trochę mało , efekt będzie , ale nie taki jaki powinien być.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sprawie ambilight to napisze ze moj kolega ma jakis tv philipsa kilkuletni ale u niego stoi na stoliku jakies 20 cm ma do firanki bo tv jest na tzw. oknie i o dziwo nawet stojacy tv na stoliku i 20 cm przed firanka jak sie wszystko pogasi to jakis efekt tego jest wiec to naprawde fajny gadzet jest.
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Wysuwany uchwyt to jednak "trochę zachodu". Ja bym jednak zadał sobie trochę trudu i zabudował wnękę.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie tez mnie to interesuje ogólnie posiadam podświetlenie za tv bo mi to odpowiada, tylko jak to wygląda w tym tv i czy jest możliwość jakiejś korekcji tego bajerku, zmiana intensywności? :)
 

szczuro

New member
kurcze teraz dopiero zauwazylem, sa dwa watki :)

wiec jako, ze do tego watkui ma dostep wiecej osob to zadam ponownie pytania na ktore nie dostalem jescze odpowiedz

1 - czy da rade podlaczyc inna kamere/skype/ to tego modelu, niz ta od PHILIPS
2- czy dwustronny pilot z klawiatura qwerty /np seria 7007/ bedzie dzialal z tym modelem
3- jaka jest wyokosc tv z zamontowana kamera philipsa
4 - jezeli u kogos wisi na scianie ten TV, to prosilbym o link do tego mocowania, ktore posiada

PS jak kupie i uruchomie TV to napisze jak ten ambilight zamkniety we wnece dziala, chyba ze zona mi nie pozwoli lub zmienie model ;)


zestawienie i fajny opis znalezione tutaj
drobny blad w tabelce jest - przy 47'' powinno byc 119 cm
PHILIPS 2012 - All Series (xxPFLxx07) | AVForums.com - UK Online
specso.png
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Pilot po sparowaniu z telewizorem będzie działał.
Kamera Skype o podobnej specyfikacji jak kamera firmy Philips będzie działać.

Wysokości kamery Philipsa nie znam , to odpowiedzi nie mogę udzielić.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szczuro

New member
accu dzieki za info

to pozostaje jescze dwa pytania
3- jaka jest wyokosc tv z zamontowana kamera philipsa
4 - jezeli u kogos wisi na scianie ten TV, to prosilbym o link do tego mocowania, ktore posiada

za wszelka pomoc wielkie dzieki
 
Do góry