Panasonic przedstawia modele plazm na rok 2012 dostępne w Europie i ich ceny w euro.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic przedstawia modele plazm na rok 2012 dostępne w Europie i ich ceny w euro.
003_20120220_164412.jpg
Zgodnie z zapowiedziami Panasonic zmniejsza zakres przekątnych telewizorów plazmowych na 2012 rok. Będzie dostępne zaledwie 11 modeli w 4 różnych rozmiarach 65", 55", 50" i 42".
Dużym zaskoczeniem jest brak modeli o przekątnej 46" .

VT50 Seria
g_main04.jpg

2D-3D Conversion​

  • Infinite Black Panel Ultra
  • 2500 Hz FFD
  • Luminofory nowe
  • lepsze przejścia tonalne dla mniejszy dithering
  • Inteligentne Viera
  • Dual Core Processor Pro4
  • Wi-Fi
  • THX 2D i 3D
  • ISFccc - kalibracja zaawansowana
  • Viera Touch
Modele dostępne u nas :
TX-P65VT50: 3999 €
TX-P55VT50: 2499 €
TX-P50VT50: 1999 €

GT50 Series
main_img.jpg



  • Metalowa rama
  • 2D-3D Conversion
  • Panel Infinite Black Pro
  • 2500 Hz FFD (Focused Napęd Field)
  • Luminofory
  • lepsze przejścia tonalne dla mniejszy dithering
  • Inteligentne Viera
  • Dual Core Processor Pro4
  • Wi-Fi zintegrowane
  • THX 2D i 3D
Dostępne modele u nas :
TX-P50GT50: 1549 €
TX-P42GT50: 1249 €

ST50 Series
main_img.jpg


Dostępność w Europie

  • 2D-3D Conversion
  • Panel Infinite Black Pro
  • Luminofory j
  • 2000 Hz FFD
  • Inteligentne Viera
  • Wi-Fi zintegrowane
Dostępność wstępnie potwierdzona
TX-P65ST50: 2699 €
TX-P55ST50: 1799 €

UT50 Series
main_img.jpg



  • 2D-3D Conversion
  • Luminofory nowe
  • 2000 Hz FFD
  • Inteligentne Viera
  • Wi-Fi zintegrowane
Dostępność :
TX-P50UT50: 949 €
TX-P42UT50: 749 €

X50 Series
main_img.jpg



  • HD Ready
  • 2D-3D Conversion
  • 600 Hz
  • Inteligentne Viera
  • Wi-Fi
Dostępne
TX-P50X50: 699 €
TX-P42X50: 499 €

XT50 Series
main_img.jpg

nie wiadomo.
Google Tłumacz

The END - więcej na Europę nie będzie.
Hamburg Convention 2012
 

emdeno1

New member
ta zaje***te ceny :] dobre by były ceny gdyby to byly PLNY. tutaj jeszcze gorzej niz w tych cenach co ktos kiedys podawal na forum w dolarach, które były do przełkniecia(ale USA to co innego :]skoro maja taniej paliwo to i niech tv maja taniej:]), a w europie sobie tylko zamienili literki z s na e nie zmieniajac cyferek. wiem ze nie bylo testow jeszcze itd. ale moze ktos widzac parametry nowej serii UT napisze mi czy lepiej poczekac i kupic sobie taki tv cz moze kupowac juz 50g30? a moze ST 50 cali za jakies 2 miesiace mozna bedzie wziasc za ok 4 - 4.5? czy raczej to niemozliwe?dzieki
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dla mnie ceny sa ok bo w dniu premiery w Niemczech VT 30 65 stal na poczatku 4,4 tys euro.Teraz mamy model VT 50 65 za 3999 ktory pewnie i tak spadnie z 200,300 euro szybko.
 

Zulus

Member
Jestem rozczarowany faktem, że nie będzie plazmy 42' z serii VT50
PS. Mam cichą nadzieję, że może później Panasonic pójdzie po rozum do głowy i w drugiej połowie roku wypuści model VT50 z wielkością ekranu 42 cale!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są decyzje korporacyjne. Jeśli nie ma to znaczy że nie będzie.
Kierunek idzie na LCD.
A ceny w Polsce za kilka dni.
 

ph88

New member
ta zaje***te ceny :] dobre by były ceny gdyby to byly PLNY. tutaj jeszcze gorzej niz w tych cenach co ktos kiedys podawal na forum w dolarach, które były do przełkniecia(ale USA to co innego :]skoro maja taniej paliwo to i niech tv maja taniej:]), a w europie sobie tylko zamienili literki z s na e nie zmieniajac cyferek. wiem ze nie bylo testow jeszcze itd. ale moze ktos widzac parametry nowej serii UT napisze mi czy lepiej poczekac i kupic sobie taki tv cz moze kupowac juz 50g30? a moze ST 50 cali za jakies 2 miesiace mozna bedzie wziasc za ok 4 - 4.5? czy raczej to niemozliwe?dzieki

Ja również czekam na cenę ST50. Jeśli będzie zbyt wysoka to kupię G30. UT50 nie ma filtra, więc odpada, bo w salonie mam dużo okien...

Z ważniejszych rzeczy ST50 w porównaniu do G30 oprócz nowego panelu G15 (jeśli nastąpiły w nim jakiekolwiek istotne zmiany) posiada dwukrotnie wyższą liczbę odcieni gradacji koloru (nawet od VT30). Dodatkowo posiada przeglądarkę internetową, której chyba G30 nie posiada - proszę o poprawienie mnie, jeśli się mylę. Co do filtru wysokokontrastowego to ST50 ma wersję Black Pro znaną z VT30, G30 posiada podstawowy Black.
Jeśli 50ST50 kosztowałby ok. 4000 PLN, to się zdecyduję. 50ST30 aktualnie można kupić za ok. 3800, więc cene w granicach 4000 jest bardzo realna.

Czy ma ktoś jakieś informacje czy sama Viera Connect lub ważne aplikacje np. YT, Skype itp. różnią się dla modeli 2011 i 2012? Wiem, że GUI aplikacji YT dla modeli 2010 i 2011 różniły się od siebie.
 

emdeno1

New member
z tego co tu piszą to grubo po 5 będzie stał ST, a tyle za tv to raczej nie dam. ST I G30 to sa neo plasmy, UT nie jest, oprocz tego ze chodzi o to ze tv jest węższy to neo plasma daje cos jeszcze?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jestem rozczarowany faktem, że nie będzie plazmy 42' z serii VT50
PS. Mam cichą nadzieję, że może później Panasonic pójdzie po rozum do głowy i w drugiej połowie roku wypuści model VT50 z wielkością ekranu 42 cale!

Myślę, że to dobra decyzja. Flagowy model w rozmiarze 42" pewnie słabo się sprzedawał w europie, może poza polską. Jak ktoś kupuje tej klasy model to i tak nie będzie oglądał na tym sd, 50" to rozsądne minimum. Warto zauważyć, że jak panasonic wycofał jakiś czas temu modele 37" to ceny 42" spadły do poziomu mniejszych modeli. Mam nadzieje, że na koniec roku gt50 w wersji 50" będzie można kupić w cenie zbliżonej do 3k zł:)
 
Ostatnia edycja:

ph88

New member
W polskim internetowym sklepie Panasonic TX-P50G30E kosztuje 5899 zł, a w sklepach internetowych tak jak napisałem wcześniej: 3800, więc mam nadzieję, że cena ST50 jednak będzie bardziej normalna :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak kolega pisze ja gdzies czytalem ze 42 cale slabo si esprzedawaly i dlatgeo zrezygnowano z tego rozmiaru zreszta nie tylko panasonic. czytalem tez ze najlepiej ludziom by odpwoiadal rozmiar 50 cali - oczywiscie dla tych co zastanawiali sie miedzy 46 a 55 a jak widac malo jest tv w 50 calach z wysokich modeli. wiec tez doszli do wniosku ze jak juz ktos bedzie kupowal tv to razczej bedzie myslal nad 55 calami a tym bardziej ze bedzie wybor ograniczony 46 a 55 ....
Lolek
 

MaciekMR

New member
TX-P55ST50: 1799 € =~7300 zł, czyli 50' bedzie na pewno kosztował ponad 5 tys.

Sądzę, że ceny w euro są SRP czyli sugerowane detaliczne co oznacza, że w PL da się kupić spokojnie z 800pln taniej, może więcej (oby :smile:). I też nie wydaje mi się, żeby cena w euro w Europie równała się cenie w złotówkach. Zwykle lokalny oddział danego corpo ma pewien wpływ na ceny. Ale jak to mówią: pożyjemy - zobaczymy. Sam "zasadzam się" na 50GT50, ale coś czuję, ze skończy się na ST :-(.

Pozdr.
MR
 

ph88

New member
kiki, mógłbyś jeszcze raz podać źródło informacji dt tych cen w euro? Niestety link do Google Translate nie działa...
 
Do góry