Pierwszy telewizor 3D bez okularów czyli Toshiba 55ZL2 wkrótce trafi na półki

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Japonia cieszy się tym modelem od grudnia 2011 roku. Kolejnym rynkiem po Japonii Toshiby będzie
Europa.
013_toshiba-ifa-201123.jpg


Informacje, które do nas docierają to dzień sprzedaży pierwszego konsumenckiego modelu jest wyznaczony u nas na luty 2012 roku. Tym razem uciążliwe okulary idą w kąt. Toshiba 55ZL2 będzie pierwszym historycznym telewizorem 3D bez okularów.
Jest to także pierwszy telewizor z panelem 4K. W rzeczywistości nieco mniejsza rozdzielczość niż 4K, czyli 3,840 x 2,160 pikseli. TV w 2D może pracować jako 4K, ale nie ma w chwili obecnej żadnych materiałów na rynku aby wykorzystać rozdzielczość 4K.
007_toshiba-ifa-201131.jpg


Produkcja takich telewizorów nie jest łatwa. Początkowo należy dokonać budowy panelu 4K , a następnie umieścić go celem założenia specjalnej folii z obiektywami soczewkowymi.
Kolejnym krokiem jest wysłanie płyty z Japonii do Polski gdzie montuje się całość w fabryce w Kobierzycach..
Telewizor posiada z przodu 55ZL2 specjalne kamery do identyfikacji i pomiaru odległości od widza, aby dostosować widok 3D. Kamery mają też służyć do innych potrzeb. Proces ten nazywa się Face Tracking.
005_toshiba-ifa-201129.jpg

Obrazy 3D oglądać będzie można z dziewięciu różnych kątów.
Cena detaliczna ma wynosić w pobliżu 8.000 €.
TV typu Edge-LED i dlatego nie powinien być porównywany z modelem 55ZL1 ( aktywne okulary 3D) który jest full led z local dimingiem.
Czekamy na egzemplarz do testów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzwoniłem do Toshiby. Na razie zaczęli produkcję. Pierwsza dostawa idzie na Niemcy.
A RTV Max - który zacytowałeś też nie ma , bo dzwoniłem .
Obiecują za miesiąc
Więc raczej w polskich sklepach jest nie dostępny.
 

Woszkowaty

New member
Dzwoniłem do Toshiby. Na razie zaczęli produkcję. Pierwsza dostawa idzie na Niemcy.
A RTV Max - który zacytowałeś też nie ma , bo dzwoniłem .
Obiecują za miesiąc
Więc raczej w polskich sklepach jest nie dostępny.
Dlatego napisałem z przymrużonym okiem. Przecież my mamy wszystko przed premierą ... ;)
A tak na serio - nie lubię sklepów, które wystawiają rzeczy na sprzedaż, których nie posiadają.
 

mietka

New member
Rozwiń proszę, Dlaczego nie kupisz ? Podziel Się swoimi spostrzeżeniami.
Kiedy przejazdem byłem w Szczecinie w"Galaxy" w Multikinie to tam był wystawiony jeden taki TV patrzyłem na ten tv około 5minut i 3D nie widziałem może materiał kiepski-nie wiem.Stanąłem na zaznaczonym miejscu i czekałem na efekt a tu nic.
ps nie wiem co to za model ani nie znam firmy produkującej
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki wez sie zdecyduj w jednym poscie piszesz ze z 9 miejsc mozna ogldac ten tv bez okularow a w innym piszesz o 7 miejscach ....... na cos dobrze by bylo zebys sie zdecydowal, bo znowu ludziom mieszasz..... tak jak to w przypadku sonego bylo...
lolek
 

khad

New member
Zl2

ZL2-ki miały być od początku grudnia 2011 na półkach w Niemczech. Dziwne, bo w grudniu, przynajmniej w Berlinie, w żadnym sklepie o nich nie słyszeli...
Jeśli zaś chodzi o cytowany (z przymrużeniem oka, oczywiście), niepoważny zupełnie sklep, to w sumie 2 sklepy (oprócz tego wymienionego z Łodzi, jeszcze AudioPlaza z Poznania) "oferują" ten telewizor w necie. Tyle tylko, że oferują go mniej więcej od przełomu września i października zeszłego roku!!!
Z pół roku temu rozmawiałem o tej "sprzedaży" z fajnym gościem z Toshiby z Wrocławia - odpowiedział tylko: "Tak? Oferują już ten telewizor? A to bardzo interesujące, bo my go jeszcze nawet nie zaczęliśmy produkować." :lol:
To tak a propos rzetelności informacji w sklepach.

Kiki, daj znać jak Ci ZL2 "wpadnie w ręce", oki?

Jeśli ZL2 potrafi jeszcze więcej niż ZL1 to może naprawdę okazać się przełomem!
No i będzie "made in Poland"!;-)
 

ArturTCL

Banned
Witam
widziałem już 1 TV na targach CEBIT i niesyty mam dość złe doświadczenie:

Po pierwsze jakość obrazu 3D bez okularów daleka jest od jakości 3D w technologii okularów pasywnych lub aktywnych (prezentowany egzemplarz Toshiby niestety to potwierdził).

Po drugie zastanawiam się, co w przypadku rodziny oglądającej film 3D, gdy jedni siedzą bliżej inni dajej (w prawo lub lewo). Czy każdy będzie widział takiej samej jakości obraz?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model ZL2 ma być za kilka dni na testach.

Model ZL 2 na więcej uważany jest za innowacyjny nie głównie z uwagi na 3D bez okularów ale głownie z uwagi na 4Kx2K. I tu jak ktoś oglądał taki pokaz to musi budzić zachwyt.

A jeśli puści się na takim telewizorze pasywna technologię -to pojawi się obraz fullhd. Wówczas będzie pełen zachwyt .
 

accu

New member
Bez reklam
Model ZL2 ma być za kilka dni na testach.

Model ZL 2 na więcej uważany jest za innowacyjny nie głównie z uwagi na 3D bez okularów ale głownie z uwagi na 4Kx2K. I tu jak ktoś oglądał taki pokaz to musi budzić zachwyt.

A jeśli puści się na takim telewizorze pasywna technologię -to pojawi się obraz fullhd. Wówczas będzie pełen zachwyt .

Witam,

Na razie nie ma co budzić zachwytu , bo test nie wiadomo kiedy się ukaże .:?:
A pokaz oficjalny w Polsce chyba jeszcze się nie odbył.:?:


Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

kini0

New member
Bez reklam
coś mi się wydaje że 3D bez okularów jakoś rajstop nie zrywa...
- efekt kończy się na ekranie, nic nie wyjdzie nam przed samą twarz...
Poza tym jak rozwiązać problem kilku widzów w różnych miejscach i odległościach od TV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry