Czym najlepiej czyścić telewizor LCD LED Samsunga?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czym najlepiej czyścić telewizor LCD LED Samsunga ?
VDE_108%28US%29_7.jpg




[Opis Ogólny]

Do ogólnego czyszczenia zarówno obudowy jak i ekranu telewizora zalecamy stosować miękką, czystą, suchą szmatkę nie pozostawiającą kłaczków. Większość telewizorów Samsung dostarczanych jest ze ściereczką z mikrofibry, którą można użyć do tego celu. Nie wolno stosować płynów czyszczących, wosku ani środków chemicznych z wyjątkiem podanych poniżej. Nie należy stosować wody, chyba że inaczej podano w instrukcji dołączonej do telewizora. Jeżeli stosujemy wodę, należy tylko użyć ją do czyszczenia tej części telewizora, o której mowa w instrukcji.
[Rozwiązanie]

Jeżeli chcesz usunąć biały kurz na przedniej/tylnej stronie telewizora lub oczyścić telewizor, prosimy wykonać poniższe czynności.
VDE_108%28US%29_1.jpg
Obudowę telewizora lub ekran należy wytrzeć lekko wilgotną, miękką szmatką.

1. Powierzchni telewizora nie wolno spryskiwać bezpośrednio środkiem czyszczącym. Może to spowodować odbarwienie lub zniekształcenie struktury, a ekran może zacząć się łuszczyć.

  • VDE_108%28US%29_2.jpg
2. Telewizor należy czyścić miękką szmatką używając wyłącznie środek do czyszczenia monitorów. Jeżeli musisz zastosować inny środek czyszczący, rozcieńcz go z wodą w stosunku 1:10.

  • VDE_108%28US%29_3.jpg
3. Należy pamiętać, by do czyszczenia telewizora wyłączyć wtyczkę kabla zasilania z gniazdka. Inaczej może dojść do porażenia prądem elektrycznym lub pożaru.

  • VDE_108%28US%29_4.jpg
4. Do czyszczenia telewizora należy wyłączyć wtyczkę kabla zasilania z gniazdka. Czyścić go delikatnie suchą szmatką.

  • Ważne
    Nie należy stosować środków chemicznych, jak wosk, benzen, alkohol, rozcieńczalnik, środek przeciw komarom, smar lub płyn czyszczący. Mogą zmienić wygląd powierzchni telewizora i spowodować odpadnięcie etykiet informacyjnych.
    VDE_108%28US%29_5.jpg
5. Ponieważ obudowę telewizora łatwo zadrapać, należy pamiętać, by używać tylko określony rodzaj tkaniny.

  • Ważne
    Należy używać tylko określony rodzaj tkaniny dodając jedynie niewielką ilość wody. Ponieważ telewizor łatwo zadrapać, jeśli na szmatce będzie się znajdował jakiś obcy materiał, należy ją przed użyciem dokładnie wytrzepać.
    VDE_108%28US%29_6.jpg
6. Podczas czyszczenia telewizora nie wolno spryskiwać go bezpośrednio wodą.

  • Ważne
    Należy się upewnić, że woda nie dostała się do środka oraz, że telewizor nie jest mokry. Mogłoby to spowodować porażenie prądem elektrycznym, pożar lub awarię telewizora.
    http://skp.samsungcsportal.com/integrated/popup/FaqDetailPopup.jsp?cdsite=pl&seq=302296
 

lm648

Banned
To jest tylko przedmiot użytkowy tylko na parę lat, i tak go wyrzucisz min. za 5 lat z powodu tego, że ulegnie awarii [naprawa nieopłacalna:)] a przede wszystkim "zestarzeje się moralnie". Czyli problemu z czyszczeniem nie ma:) to nie jest eksponat muzealny:)
 

mietka

New member
Problem jest i pozostanie-niestety próbowałem czyścić według zaleceń czyli wilgotna szmatka i nic to nie dało próbowałem środkiem do ekranów LCD i teraz mam cały tv pomazany:cry: i co tu teraz zrobić
 
I

irek6311

Guest
Piankę do czyszczenia LCD na szmatkę i tak czyszczę ekran > zero smug ...
potem szmatką z mikrofibry smugi usuwam > zanim ekran wyschnie ,
obudowa tylko ciepła woda na ścierce a na sucho szmatka z mikrofibry ,
detergenty w płynach do mycia uszkadzają powłokę obudowy więc nie stosuję ..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W MM jest wyprzedaż zestawu chusteczka + płyn za 2 zł. Do czyszczenia obudowy najlepszy jest bezbarwny denaturat (92%), lub jeśli macie dostęp to ogólnie perfekcyjny jest izopropanol czyli alkohol izopropylowy (100%).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kiedyś nie było problemu, dopóki nie zorientowano się, że to doskonały wspieracz produkcji "kompotu". Obecnie w sklepach komputerowych w postaci aerozolu lub na litry w hurtowniach chemicznych.
PS 15 lat temu za 5 l baniak płaciłem 17 zł. Teraz za tyle to co najwyżej pół litra...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cureman

Active member
Bez reklam
Ja dzis kupiłem inne wilgotne chusteczki na opakowaniu pisze do ekranów LCD ,led,PLAZMA,no i znów powstały mi takie zacieki ze ręce opadają.Nie wiem co mnie pokusilo na takie chusteczki za 12 zł.Scieralem potem 15 minut na sucho aby sie pozbyć tych zaciekow.Mam pytanie czy takie chusteczki sa napewno bezpieczne do ekranów LCD czy nie uszkodzaja w jakiś sposób powłoki ? Czy takie czyszczenie jest bezpieczne?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli są specjalne to oczywiście że nie powinny ale skoro powstały zacieki to sprawdź świecąc latarką w różnych miejscach matrycy i zobaczysz jak odbija się światło. Będziesz wiedział czy została usunięta powłoka.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jeśli są specjalne to oczywiście że nie powinny ale skoro powstały zacieki to sprawdź świecąc latarką w różnych miejscach matrycy i zobaczysz jak odbija się światło. Będziesz wiedział czy została usunięta powłoka.

To sa specjalne chusteczki do czyszczenia ekranów LCD,led,plazmowych.Zaciekow już nie mam wyczyscilem .Pytam czy to bezpieczne bo w tym mc już drugi raz czyscilem ekran i boje sie czy powłoka sie nie uszkodzi?

To sa take chusteczki .Ktos je zna ? Maja na opakowaniu atest i sa polecane tylko czy bezpieczne?

http://imageshack.us/photo/my-images/835/imageaag.jpg/
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedys juz gdzies pisalismy o czyszczeniu ekranow. Powiem tak - ja sie juz nie bawie i nigdy nie zamierzam bawic w zadne preparaty, wole nie ryzykowac. Nie twierdze ze sa wszystkie zle ale nie mam najlepszych doswiadczen z kazdym jakie mialem a testowac nie zamierzam na sobie. Ja obecnie staram sie nie "dotykac" w ogole matrycy, jak osiada kurz to delikatnie sprzezonym powietrzem po ekranie z bezpiecznej odleglosci i tyle. Jak juz faktycznie jest potrzeba zdjac osad (czy tez jakas plame, lub szampana po sylwestrze :) ) z ekranu to tylko i wylacznie woda i czysta sciereczka mikrofibra, tylko nie ta z "prazkami" a gladziutka jak ircha.
To jest mioim zdaniem najlepszy (a co najwazniejsze najbezpieczniejszy) z mozliwych sposobow na oczyszczeniu ekranu. Ekran po takim zabiegu wyglada jak nowy.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Najwzniejsze to brak chemii. Ja uzywam wylacznie chusteczki do okularow lub podobnych (jesli czasem juz ktos cos upalcuje - nie ma chyba nic bardziej irytującego kiedy ktoś chce cos pokazać i dotyka matrycy). Jesli trzeba to czasem cos chuchnę ;) natomiast wszelkie preparaty nadają sie do kosza.
Jesli kurz to kupilem w sklepie z kosmetykami pędzelek do pudru (nie pytajcie się jak patrzyła na mnie kasjerka :) ) i raz dwa - kurzu brak.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Sprawdzalem matryce w dzień i brak zaciekow zero .Mysle ze takie chusteczki nie mogą zawierać chemi -na opakowaniu pisze do LCD,led,PLAZMA itd.nie wiem jak by komuś takie chusteczki zniszczyły telewizor to procesy sądowe gotowe.
 
Do góry