Ledy jednak mogą być szkodliwe.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ledy jednak mogą być szkodliwe. W sumie wprowadzają pośpiesznie nowy rodzaj podświetlenia i oświetlenia LED, nie przyprowadzono należycie wszystkich potrzebnych badań aby mieć pewność że nie jest to szkodliwe dla człowieka. Z dnia na dzień wpływają co raz to nowe ostrzeżenia przed nadmiernym przebywaniu w otoczeniu LED. Ostatni alert to badania instytutu z Izraela.

4605564560_f5f547d573_b_61127.jpg
Niebieskie podświetlenie LED ma moc zmieniania nasze cyklu życia działając na produkcję melatoniny i to nie jest już zabawne.


Jesteśmy otoczeni codziennie przez diody LED, a żyjąc pod ich wpływy musimy wiedzieć na jakie zagrożenia jesteśmy narażani o czym producenci "zapomnieli" nam donieść.

Diody led istnieją w telewizorach, laptopach, tabletach, zegarach, światłach aut, lampach ulicznych, telefonach , oświetleniu domowym itd.

Z badań nad działanie tychże lamp wynika że ich tak duże natężenie działania może spowodować, że nasze biologiczne rytmy dobowe, czyli rytmy 24 godzin legną w gruzach.

Jest to bardzo poważne studium tego, co odkrył prowadząc badania profesor Abraham Haim, chronobiologist Uniwersytetu w Hajfie w Izraelu.
Przeprowadził kilka badania laboratoryjne w celu oszacowania, czy i ile ekspozycja na światło niebieskiej diody LED może wpływać i modyfikować nasze rytmy biologiczne.
Wynik jest bardzo niepokojący!!!

W badaniach opublikowanych w październiku 2011 roku w Journal of Environmental Profesor Haim nazwał LED jako autentyczne "zanieczyszczenie światłem" podkreślając jak hormony, które regulują nasze rytmy dobowe są zmienione pod wpływem niebieskiego światła z diody LED. Obliczenia prof. Haima i jego zespołu udowodniły, że ekspozycja na światło z diody LED może zmniejszyć produkcję melatoniny pięciokrotnie w stosunku do

lamp sodowych które emitują żółto-pomarańczowe światło. Jak wiemy melatonina jest hormonem który reguluje sen-czuwanie aktywności u zwierząt i ludzi.

dday
 

tdx

New member
Bez reklam
nie będziemy ;) mimo tylu "szkodliwych" czynników długość życia się wciąż się wydłuża... I to nawet w PL :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Noż nie odkryli Ameryki - produkcja melatoniny jest hamowana przez każde światło, dlatego w nocy powinno być ciemno (lampy sodowe świecą światłem zbliżonym do białego wpadającego w żółć, zatem promieniują w prawie każdym zakresie widzialnego światła - niebieskim też). Czyli jak śpimy, czy co tam lubimy w nocy robić - najlepiej róbmy to w ciemnościach - będzie przyjemniej (nie zakładać worka na twarz :D
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Hmmmm.... a może zamiast LED'ów używać świeczek do podświetlania ekranów? Efektem byłoby bardzo miłe i nastrojowe naturalnie ciepłe światło... Można by również do ekranów z tyłu zamontować jakiś uchwyt do lampy olejowej i wtedy mielibyśmy płynną regulację jasności świecenia... tfu. podświetlenia ;)
 
Do góry