Sharp z 55% jest liderem w udziale w rynku telewizorów LCD.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na rynku Japońskim - Sharp z 55% jest liderem w udziale w rynku telewizorów LCD.

001_DSC_2141.jpg

Model ma inny wygląd niż obecne Quattrony

Wyniki podawana za cały ubiegły rok kalendarzowy pokazały że firma Sharp posiadała 54.4% rynku i zamierza w bieżącym roku zwiększyć swój udział o kolejne 10%.
Sharp sprzedał ponad 15 mln LCD TV na rodzimym rynku. Ponieważ w Japonii w lipcu przechodzą z sygnału analogowego na cyfrowy - to sprzedaż ma wzrosnąć jeszcze o 10% . Jedynym problemem może być trzęsienie ziemi i tsunami które tydzień temu .
TechOn
 
Z

zerga

Guest
ten nowy quattron jest pod leciutkim katem zagiety jak stare trinitrony sony czy mi sie wydaje tak na tym zdjeciu
 

Maxx72

New member
Wracając do tematu, bardzo mnie to cieszy, że Sharp jest tak znaczącym udziałowcem rynku lcd.
Skoro Japończycy ufają tej marce to moim następnym telewizorem będzie właśnie Sharp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z

zerga

Guest
obraz w sharpie 821e jest bardzo dobry a w hd bardzo bardzo dobry konkurenja w tym przediale musi sie niezle napocic
 

Zulus

Member
Cieszę się, bo bardzo lubię tą firmę. Jej telewizory lcd, to prawdziwy przełom. Nie ma co się dziwić, że firma ma taki sukces na rynku. Oby tak dalej.

PS. Mam nadzieję, że ten post nie zostanie usunięty. W nim chwalę panele lcd :) I jest na temat!
 

cezary69

New member
Bez reklam
Bo wiedzą co dobre :) A u nas jak komuś powiesz sharp to się dziwią i pytają panie, a co to za firma :grin: To nie ma co się dziwić, że sprzedaje się więcej sajszungów i lgików ;)
 

redlum

New member
Bez reklam
każdy chwali to co ma - tym masz Sharpa - temu w każdym topicu wychwalasz go ponad stan oraz próbujesz każdego przekonać że LCD jest OK, a plazma to samo zło
 

cezary69

New member
Bez reklam
każdy chwali to co ma - tym masz Sharpa - temu w każdym topicu wychwalasz go ponad stan oraz próbujesz każdego przekonać że LCD jest OK, a plazma to samo zło


Ho ho lubisz uogólniać Kolego :) to, że pokazuje wady plazmy, a co niektórzy to chyba nie są w stanie przyjąć, że takie są to już inna rzecz :) Plazma ma jedny zasadniczy plus ;) w zimnie to i ogrzać się można przy niej więc nie jest samym złem :bober:
 

redlum

New member
Bez reklam
Zrobiłeś już ołtarzyk na około swojego LCD? Parę świeczek zapalonych i modlitwa na temat wyższości LCD nad plazmami codziennie z rana i wieczorem?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zrobiłeś już ołtarzyk na około swojego LCD? Parę świeczek zapalonych i modlitwa na temat wyższości LCD nad plazmami codziennie z rana i wieczorem?

Dziwne jest to, że do plazmofilów nie dociera jedna zasadnicza prawda, że świat nie zatrzymał się na plazmach tylko zap... cały czas do przodu :) a jeśli ktoś nie potrafi się przystosować do nowych warunków no to niech dalej ogląda lampowy tv w szopie :D bo przecież to jest jego szczyt techniki :) a dalej to już są jakieś dziwy, czary, których boi się jak diabeł święconej wody :)
 

bluray

Banned
Bardzo dziwne. Sharp leaderam inJapan.
55% to jest w zasadzie miażdżąca przewaga. DOMINACJA absolutna.
Przy 2 %-wym (słownie: dwa procent) udziale plazm Panasa w światowym rynku ekranów i 60% udziałem na forach w Polsce zachodzie domniemanie, graniczące z pewnością, że PANASONIC w Polsce zainwestował mocno w tgz. "szeptany" marketing.
Sharp w to nie inwestuje wcale.
Bo jest uczciwy, albo nie przewidział środków wsparcia na POLAND.

Wielki szacun mam dla modelu XD-1. Miałem.
Sprzedałem za godną kasę dwu-latka.

Wyjątkiem jest finansowanie wycieczek do Japan polskich expertów.
Taniej jest zaprosić na tydzień dwie osoby niż prowadzić w Warszawie "SHOW ROOM" z pełną obsadą managerów, kosztownym wynajmie obiektu firmowego ( był kiedyś na Puławskiej pod Piasecznem). Pamiętam, że zapraszali tamże HD - Fanów na pokazy nowości.
Ale to się skończyło nagle. Wraz z gwałtownym wywaleniem gł. managera.

Tymczasem to SAMSUNG jest już absolutnym LEADEREM. Globalnym. W Polsce także.
Zwłaszcza w świetle wchodzących produktów 2011.
Ta Samsunga przewaga będzie się powiększać. LG (też Korea) aspiruje do większego udziału w rynku globalnym ( polskim także).
Wyczytałem, że SONY króluje w Indiach. Penie także opanują Afganistan.

W świetle pasjonujacej wojny pasywne 3D kontra atywne 3D zadziwia info o sukcesie Sharpa.
Nie daję wiary. Śmierdzi straszną lipą.
KIKI; gdzie pułapka ?
Monitory PC LCD zapisane jako TV ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zasada jest bardzo prosta. Sharp w Japonii jest przyjmowany z należytą uwagą z uwagi na jakość i pobór energii. Tu Sharp jest mistrzem.
Japończycy to naród który jak wiesz bardzo identyfikuje się z ochroną przyrody . I ma ku temu ważne powody.
Dla nich nie tylko to jest ważne że płacą mniej za prąd ale że po sobie starają się nie zostawić pustyni. I w takim przekonaniu robią zakupu. Kupując najnowszą swoją technologię , otrzymują extra jakość a żyją w zgodnie z naturą.
Dodatkowym elementem ( o ile wiem) jest wsparcie rządu dla proekologicznych działań. Podobnie jak ekologiczne auta są tanie bo wspierane prze rządowe instytucje. Proekologiczne telewizory też są tańsze bo pozwalają globalnie zmniejszyć pobór energii i to na wielką skalę.
Więc wszystkim się opłaca i jest po drodze.
W Europie nie ma takiego wychowania proekologicznego
dla całego społeczeństwa.
 
Do góry