Wojna o okulary 3D rozpoczęta ! Jak myślisz kto wygra?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Walka na rynku o technologię 3D wkroczyła w nową fazę.
Nie tylko waga okularów będzie miała znaczenie ale przede wszystkim technologia.
022_DSC_2314.jpg


LG, patrząc jak pokonać wewnętrznego czyli Samsung w rosnącym rynku 3D TV rozpoczęła ekspansję z technologią okularów pasywnych i na potwierdzenie otrzymała dobre recenzje z Chin , gdzie wprowadziła pierwsze taki telewizory.
Firma energicznie naciska współpracujące koncerny na rozwój tego kierunku.
FPR - technologia 3D okularów bez migotania jak zapewnia promotor jest lekka i znacznie bardziej przystępna cenowo (okulary kosztują kilkadziesiąt zł) niż powszechne równoważne przejęte przez Samsung Electronics aktywnych migawki.
Pomimo kontrowersji wokół inicjatyw wykonanych przez LG i Samsung, LG Group twierdzi że że jej telewizory zostają przyjmowane na rynku konsumenckim lepiej niż przewidywano.

LG zawarł sojusz z wiodącymi producentami telewizorów w Chinach pod koniec ubiegłego roku w celu zapewnienia przewagi na rynku dla zestawów wartości dodanej i premium.
"Sprzedaliśmy ponad 100.000 FPR telewizorów 3D w terminie dwóch miesięcy od ich debiutu na rynku. Przystępne ceny i lekkie okulary 3D są głównymi czynnikami," powiedział rzecznik LG Display Lee Sang-wook.

LG Display zostało zaskoczone wartością zamówień takich jak Skyworth i Hisense . I już ma kłopot z ich realizacją. "W ramach wspierania technologii, LG planuje zwiększyć swój udział w rynku w segmencie 3D w Chinach i to znacznie.
Ale to nie koniec . Kolejne cele to Stany Zjednoczone i Europa .
Od kwietnia ze sprzedażą telewizorów 3D z okularami pasywnymi rusza Philips i Vizio. Sprzedaż nowych telewizory LG powinna rozpocząć się w USA w Marcu .

"Nasze dane mówią że 95 procent Chińczyków zainteresowanych jest kupnem telewizory 3D z FPR (Okluray pasywne). W Stanach Zjednoczonych i Francji badania wskazały że potrzeby takie sięgają
85 procent i 88 procent, odpowiednio," powiedział inny rzecznik LG Kim Jun-kyu.

Kim powiedział LG już sprzedała ponad 300.000 FPR telewizorów 3D i że wartość 1 mln osiągnie już w przyszłym miesiącu.
Argumenty spowodowały ogromne zainteresowanie technologiczną walką między aktywnymi okularami Samsunga( migawkowe) i FPR LG (pasywne) Obserwatorzy robią zakłady która technologia tym razem zwycięży?

System aktywnej migawki oddzielnie przenosi wysokiej jakości obraz (1080p) do lewego i prawego oka, które odtwarzane są na przemian z dużą prędkością. Ale cross-talk i migotania są często wymieniane jako najważniejsze problemy systemu.
Koreatimes
 

redlum

New member
Bez reklam
No to czekamy na pierwsze testy porównania okularów pasywnych i aktywnych. Jedyne co może mnie powstrzymać od kupna plazmy - to właśnie LED z pasywnym 3D.


PS pasywne okulary - to takie same jak są w kinach Digital3D?
 

bluray

Banned
Nowy ststem tgz. pasywne 3D nie dotyczy podziału PDP/LCD.

Prosiłem w pierwszych dniach stycznia ekipę KIKI/AR2 by w Las Vegas namierzyli pasywne 3D w wykonaniu VIZIO i LG i nam to opisali.
Tak by opis był świadectwem organoleptycznych doznań obu w/w expertów.
Niestety ten najważniejszy trend został przez obu Panów przespany.
Ale w Las Vegas. Dobre i to.


W skrócie:
Nowością jest zaimplementowanie aktywnej warstwy polaryzującej jako kolejnej warstwy ekranu.
Przez to własnie okulary są lekkie i tanie.
Ale kluczowy jest czy "stara" 3D przetrwa.
Wygląda, że nie.
To fundamentalne zagrożenie dla brandów, które oparły strategię rozwoju na dotychczasowym systemie.
Czyli Panas i SONY.
Jeżeli można przyjąć , że straty SONY nie będą zbyt dokuczliwe - stoją na wielu nogach, to w przypadku PANASA jako producenta plazm 3D z 2% udziałem w rynku, sytuacja staje się DRAMATYCZNA !
W mojej opinii podzielą los PIONEERA. Wkrótce.
Już SAMSUNG zdążył ogłościć ograniczenie w asortymencie PDP na 2011.
SONY wdrożył właśnie pierwsze OLEDY full HD.
Póki co w segmencie profesionalnym.
Ale to kilka chwil i OLED będzie stał na półkach.

ps.
LG wchodzi z "pasywnym" 3D na półki w Polsce w marcu. Czyli za chwilę.
Philips także pokazał 2 tyg. temu w Barcelonie Line Up 3D.
To wszystko zostało zapowiedziane w prasowych kommunikatach z okacji CES 2011.
Więc nowe 3D należy do VIZIO (USA), LG i Philips.
Opozycja to juz samotny raczej Panas.
 

redlum

New member
Bez reklam
domyślam się, że to nie dotyczy podziału LCD/PDP - ale w tym roku nikt nie zapowiedział plazmy z pasywnymi okularami - a nie będę czekał kolejny rok aby być może coś wyjdzie
 

bluray

Banned
Przecież napisałem, że pasywne 3D od LG w marcu.
To za kilkanaście dni.
Philips akże zapowiedział, pokazał w Barcelonie lineup pasywnego 3D na ten rok. Raczej jesień.
Na tym polu LG realizuje "wejscie smoka".
Ciekawe jak towpłynie na 3D w wersko Panas / SONY.


Zagadka sie wyjaśni za kilka tygodni.
 

bluray

Banned
No i plazma z pasywnymi stoi w Saturnie ARKADIA Wawa.

Jestem na razie jedyną osoba , która podjechałą, poprosiła o zapuszczenie AVATAR 3D z BD (not for sale) i z pena demo 2011 PANASONIC.
Wszystko odpaliło.
Okulary = bajka !
Dni 3D aktynego są policzone.
A raczej to juz przeszłość.
Martwię się co będzie z dywizją Panas PDP 3D.
Chyba koniec.
 

jtd

New member
Bez reklam
No i plazma z pasywnymi stoi w Saturnie ARKADIA Wawa.

Jestem na razie jedyną osoba , która podjechałą, poprosiła o zapuszczenie AVATAR 3D z BD (not for sale) i z pena demo 2011 PANASONIC.
Wszystko odpaliło.
Okulary = bajka !
Dni 3D aktynego są policzone.
A raczej to juz przeszłość.
Martwię się co będzie z dywizją Panas PDP 3D.
Chyba koniec.

Z łaski swojej napisz jaką plazmę z PASYWNYMI okularami testowałeś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy mają tylko aktywne (migawkowe) okulary , również LG. Technologia plazm na razie nie pozwala na okulary polaryzacyjne.
 

Dariusz_C

New member
Plazmy mają tylko aktywne (migawkowe) okulary , również LG. Technologia plazm na razie nie pozwala na okulary polaryzacyjne.

Potwierdzam. Plazmy 3D LG na rok 2011 mają okulary aktywne. Zostały nieco poprawione, są jaśniejsze i mają synchronizację radiową (a nie podczerwień jak dotychczas inne).
 

bluray

Banned
No tak, jako przeciwnik zagorzały plazm nawet nie spojrzałem na LG PDP 3D.
Moje uwago wyłącznie dotyczą 55" LCD 570S.

Sorry za brak precyzji.
 
Do góry