TechnoTrend Budget S2-3200 DVB-S2 PCI

kobayashi

New member
Znana z produkcji wysokiej klasy tunerów DVB-C/S/T firma TechnoTrend wprowadzi w najbliższym czasie do sprzedaży kartę PCI zgodną ze standardami DVB-S2 i MPEG4 H.264.
Karta TT-budget S2-3200 dostępna jest w przedsprzedaży w sklepie internetowym firmy w cenie 129,00 EUR. Jest też dostępny dodatkowy moduł ze złączem CI dla tej karty w cenie 39,00 EUR.

Link do specyfikacji technicznej (PDF, 269kB): http://shop.technotrend.de/images/specs/TechSpec_budget_S2_3200.pdf


TT-budget%20S2-3200.jpg

budget%20CI-Extension.jpg
 

fork

New member
raczej ma konkretne wymagania ;)

For HDTV (1080i / MPEG4 (AVC/H.264) )
3.4 GHz P4 (Single Core with Hyperthreading) or
2.2 GHz AMD 3500+ or
Dual Core P4 D820 / D830 or
Dual Core AMD X2 3800+
with graphics card:
ATI X1600/X1800 or NVidia 6600GT/7600GT

 

yanky

New member
To jest wersja karty, która cały proces dekodowania zwala na komputer. Lepiej poczekać na kartę, która nie będzie dekodować programowo tylko sprzętowo. (I nie będzie kosztować majątku, tak jak ta)
 

schriss

New member
yanky napisał:
To jest wersja karty, która cały proces dekodowania zwala na komputer. Lepiej poczekać na kartę, która nie będzie dekodować programowo tylko sprzętowo. (I nie będzie kosztować majątku, tak jak ta)

Nie mam złudzeń, jeśli wejdzie karta sprzętowa, to cena będzie odpowiednio wyższa. Dodatkowo, w trybie sprzętowym nie odpalimy programów innych niż załączony z kartą (czyli zero filtrów, pluginów do obrotnicy i innych)
Ja jednak zdecyduję się na S2-3200, z wielu powodów.
Sam posiadam kartę Technotrend 1, sprzętowy MPEG2, a i tak musiałem uruchamiać ją w trybie programowym i na szczęście wtedy działały programy typu MyTheatre, ProgDVB i inne, a filtry załątwiają sprawę programowo lub ze wspomaganiem karty graficznej.
Karty sprzętowe nie mają takiego wsparcia w postaci programów, bo nie są tak popularne (cena). Przykład: do mojej sprzętowej karty nie ma nowego sterownika BDA, natomiast do wersji "budget" - jest.
H.264 obciąża procesor, to fakt, do tego potrzebne dual core, ale HDTV nadaje też w MPEG2 i tu wystarczy przeciętny, mocniejszy PC.
Kupując nową kartę nie popełnię drugi raz błędu, kupię tą, która jest najpopularniejsza. Przeglądając fora zauważyłem, że ponieważ S2-3200 jest już w sprzedaży, programiści uaktualniają programy i większość działaja na tej karcie bez problemu.
Wydaje się, że ta karta stanie się godnym następcą SkyStar2.
 

Gie

Member
Bez reklam
schriss napisał:
Sam posiadam kartę Technotrend 1, sprzętowy MPEG2, a i tak musiałem uruchamiać ją w trybie programowym i na szczęście wtedy działały programy typu MyTheatre, ProgDVB i inne, a filtry załątwiają sprawę programowo lub ze wspomaganiem karty graficznej.
Karty sprzętowe nie mają takiego wsparcia w postaci programów, bo nie są tak popularne (cena).
Też bawie się katrą TT 1.3 i cały czas używam ją z ProgDVB w trybie hardware. Nie wyobrażam sobie uzywania jej z soft mode, przełaczanie kanałów trwa wieczność, ale może to wina procka -Athlon 1,8.
 

schriss

New member
Jeśli chcesz się pobawić w HDTV w H.264, to polecam: WatchTV Professional Version 3.11 Phoenix Edition, dedykowany dla Technotrenda sprzętowego, jako jeden z niewielu na razie programów, ten obsługuje H.264, a nie tylko HDTV w MPEG2. Wersja demo do zgrania za darmo.
Ja kupiłem wersję Ex przeznaczoną dla kart programowych i ta wersja jeszcze nie obsługuje H.264, a obu nie zamierzam kupować, ale demkiem Phoenix Edition się bawiłem, i działa ładnie, wraz z kodekiem CoreAVC.
http://www.watchtvpro-experience.de/en/

Ja czekam na przypływ funduszy, wtedy może sprawię sobie S2-3200.
 

schriss

New member
No ale nie każdy chce grać.
Ja gram i mam 7800GT i jak na razie Pure Video to lipa, nie działa jak powinno a na pewno nie wspomaga. Gdy miałem proca AMD64 3000+ to o HD w H.264 mogłem zapomnieć (pokaz slajdów). Więc zmieniłam na Core 2 Duo i teraz zajętość procka ledwo zauważalna :D
Podobno Cyberlink PowerDVD7 to na razie jedyny dekoder wspomagający się sprzętem poprzez Pure Video.

EDIT:
PureVideo™ HD BETA drivers
http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_rel70betadriver.html
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
tuptus55 napisał:
Nie wystarczy. Mam PIV 3.0GHz, GF6600GT, TT S2 3200 i purevideo. Niestety przy H264 ten zestaw się nie wyrabia. Dopiero podkręcony do 3.6GHz chodzi płynnie

Upewnij się, że używany filtr jest CoreAVC, to najszybsza obecnie opcja i wcale nie używa karty graficznej (jeszcze)
 

klaus71

New member
Bez reklam
no ale chyba zmieni się to wkrótce jak dopracują nowe sterowniki
bo na stronie nvidii pisze co innego:
http://www.nvidia.pl/page/purevideo.html
" Sprzętowa akceleracja H.264, WMV i MPEG-2
NVIDIA PureVideo zapewnia płynne odtwarzanie filmów w formatach H.264, WMV i MPEG-2 HD oraz SD przy minimalnym wykorzystaniu procesora głównego."
 

schriss

New member
klaus71 napisał:
no ale chyba zmieni się to wkrótce jak dopracują nowe sterowniki
bo na stronie nvidii pisze co innego:
http://www.nvidia.pl/page/purevideo.html
" Sprzętowa akceleracja H.264, WMV i MPEG-2
NVIDIA PureVideo zapewnia płynne odtwarzanie filmów w formatach H.264, WMV i MPEG-2 HD oraz SD przy minimalnym wykorzystaniu procesora głównego."

Trąbią o tym od dawna i to nie działa tak jak byśmy chcieli. To działa podobno tylko w PowerDVD7, on poprzez PureVideo korzysta z karty graficznej nVidia.
Ja miałem PureVideo zainstalowane od ponad roku, zawsze instalowałem najnowsze wersje jak wychodziły, podobnie ze sterownikami, i lipa. Potem wyczytałem o tym PowerDVD7.
A potem okazało się, że CoreAVC programowo i tak jest szybszy niż sprzętowo wspomagane inne kodeki. Najlepsze jest to, że CoreAVC ma w planach dodanie obsługi GPU. To jes chwilowo kodek nr1 do H.264
Filmy 720p powinny dać się oglądać na "zwykłych" prockach (coś około 3GHz). Ja miałem problemy z 1080 i dlatego wymieniłem cały sprzęt.
 

klaus71

New member
Bez reklam
na konkurencyjnym forum znalazłem post usera Yuiren o treści:
"Ja natomiast moge smialo polecic karty GeForce z serii 7. Mam 7600GT od Gigabyte i procesor AMD X2 3800, 2gb ram. Przed zainstalowaniem kodeka PureVideo film 1080i zuzywal okolo 80% procesora. Po zainstalowaniu drivera PureVideo Platinum, nigdy nie przekracza 25%. Odtwarzanie 720p to miedzy 3 a 5%.
Drivera nietrzeba konfigurowac (przynajmniej ja niekonfigurowalem), i jest darmowy na 30dni, potem platny (ale mozna go instalowac wiele razy). Wszystkie rozdzielczosci na tym komputerze dzialala idealnie, wliczajac 1080p."


test był pokazany na LuxeTV HD i karta SS2+ soft DVB Dream. i obciążenie wynosiło 18,5%.
może jednak wystarczy pokombinować z kodekami. te obciązenie było na kodeku cyberlinka PDVD7 (czyli tak jak piszesz) - tylko czemu u Ciebie nie daje tak dobrych efektów? no chyba że ten CoreAVC jest taki hiper dobry.
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
On testował na AMD X2 czyli dualcore i ro jeszcze 3800+, a ja testowałem na zwykłym AMD 64 3000+, zresztą jakość z PowerDVD7 nie była dobra, ale może coś źle poustawiałem (tylko, że w PowerDVD7 nie ma wiele opcji).
Jest gdzieś na sieci test kodeków H.264 i CoreAVC bez żadnego wspomagania zawsze był najszybszy zachowując super jakość obrazu.
 

rtx2

New member
A jak wyglada wspolpraca tej karty z kartami graficznymi ze stajni ATI z ukladami avivo HD? Ja mam karte Asusa hd3650 z avio Hd i korzystajac z playera KMplayer oraz Media Player Classic Home Cinema (obydwa maja wlasne kodeki) karta material h.264 odtwarza sprzetowo. Obciazenie procesora wynosi jakies 10%. Czyli po zastosowaniu odpowiednich sterownikow powinno dzialac sprzetowe wspomaganie materialu z TechnoTrenda.
 
Do góry