Pioneer 50 Full HD - czerwiec

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer obiecuje wzrost produkcji Plazm na ten rok.
Szczególnie duze nadzieje wiąże się z oczekiwanym ekranem 50 " full hd, która ma się pojawć na rynku w czerwcu 2006 .
źródło - digitimes
 

Deimos

Banned
Tu przy okazji pytanie do Kolegi Kikiego: czy miał możliwość postawienia obok siebie i porównania: PIONEER PDP-436RXE oraz
PANASONIC TH 42PV60E

Czy widać takie różnice w tym sprzęcie jak w cenie?
Czy warto dopłacać tą różnice i kupować Pioneera?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdzałem Pioneera i Panasonica wielokrotnie. Wielokrotnie sam i również z innymi. Pioneer wygrywał.
Ale do tematu:
spacer.gif
header_logo_b.gif

teaser_tvimg.jpg

tak wyglądać bedzie PDP -Pioneera 5000

http://pioneer.jp/pdp/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
plazma Pioneera PDP 5000 wielkości 50" -full hd - już w Polsce
Za trzy dni test
Cena - jak na ten model - przyzwoita.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
od wczoraj przyjecheła .
PDP 50000 Pioneer. Nowy design dodatkowa ramka zewnetrzna. Plazma produkowana jest w Japonii i posiada nr kolejny 930.
Posiada nową podstawkę równie ładną jak ekran.
Pod nazwą plazmy kryje się tu ekran bez tunera i głosników.
Wyposażona jest w 2 x HDMI , DVI-D, komponent - po BMC /złącza japońskie/ , 6x wejścia audio , wyjścia na głośniki zewnetrzne i jeszcze kilka złącz / serwisowe. Brak możliwosci podłączenia analogowego - czyli nie ma mozliwości podłaczenia anteny telewizyjnej.
Posiada specjalne uchwyty do przenoszenia.
No i jakość .
Podłączenie wywołało niezłe zamieszanie. Każdy chciał pierwszy zobaczyć nowy wymiar jakości .
Na pierwszy rzut poszedł sygnał HDTV . Jakość która się pokazała na ekranie wywołała szok. Po raz pierwszy widać jak pulsuje życie Afryki .
Wiadać jak faluje ciepło - co prawie przenosi się odczuwanie ciepła.
Jakość jest poprostu nie wiarygodna.
Pojawił sie nowy wymiar . Gdy w pierwszym planie pojawiają się gałęzie , siatka bramki w piłce nożnej lub drzewa - powstaje trzeci wymiar.
Podczas gdy jeden z testów prowadziłem na dvd Thomsona -po HDMI - wszyscy mysleli że to HD.
Płynność obrazu absolutnie mistrzowska.
Przy okazji po raz pierwszy testowaliśmy rolę jakości przewodów.
W szranki stanęły przewody Vivanco, Bandbrigde, Profigold .
Czyli - czy widać różnicę jakości obrazu na ekranie zmieniając tylko przewody - ale o tym w innym wątku.

Ujęcia dotyczyły zarówno wyścigów formuły I , jak również meczu piłki nożnej . Mecz piłki nożnej leciał z ARD 1 - w 16:9 i z jakością rewelacyjną.
A jeszcze dziwniejszą rzeczą było to ,że na ARD obraz leciał z 4 sekundowym wyprzedzeniem. Gdy padła bramka to na telewizorach z TVP jeszcze nikt o tym nie wiedział. Może popsuć zabawę tym za scianą . Wy już krzyczycie gol ,a Ci za scianą jeszcze palce zagryzają.
Ale wracamy do Pioneera . Takiego odzwierciedlenia kolorów jeszcze nie widziałem. Wszystko jest udokumentowane zdjęciami , które bedą zamieszczone za dwa trzy dni.

Dobrze wiedzieć co z pewnością nas czeka w blizszej lub dalszej przyszłości .
Marzenia się spełaniają .
Tego nie da się opisać - to trzeba zobaczyć.
Ar 2 - testował jakość plazmy z Xboxa. Ja mogę tylko powiedzieć - jakość absolutnie fantastyczna .
Na pierwszy rzut oka ............ tego się da opisać.
Na pierszy egzemplarz w kraju cena specjalna -tylko dla członków forum.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Pioneer PDP

PDP 50000 Pioneer, coś mi wygląda, że z tego podniecenia jedno 0 za dużo kiki umieścił...:D CIEKAWE JAK W NIM SZYBKO LOGA BĘDĄ SIĘ WYPALAŁY?
I to raczej będzie sprzęt dla tych co mają znajomości w Zakładzie Energetycznym (LUB Z MAGNESEM NEODYMOWYM), bo pewnie z 400Wat to ciągnie jak nic.
Cena przypuszczalnie dobre 30tys.pln, czyli sprzęt "ogólnie" dostępny dla "uczciwie" pracujących....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
podniecenie oczywiście jest. Nie codziennie ogląda się takiej jakości obraz. Dlatego ,że po raz pierwszy . Dlatego ,ze jakość fenomenalna .
Najnizszą cenę znalazłem w Anglii za 9000 euro = ok. 36.000 zł
U nas cena jest znakomita.
Tym bardziej cieszy ,ze kogoś kogo stać na ten zakup , uszczęśliwimy na 100%.
pozdrawiam
 

AreckiW

New member
Gratuluję,
Nie będę czekał do IFY, tylko chętnie wybiorę się do Olsztyna, żeby ją zobaczyć.
Liczę też na obszerniejsze testy z:
materiałem HD z np. Snazio, PC,
HDTV Sat np. Premiere HD,
grami w HD, np. na Xboxie.
No i więcej szczegółów, ile pali WATTów,
jakie parametry,
jak sobie radzi i czy radzi z 1080p,
czy i jak skaluje SD, 720p, itd.,
jak z dźwiękiem,
co z wypalaniem,
jak z ruchem na ekranie,
czy jest fałszywy kontur, solaryzacja, artefakty?
Cierpliwie czekamy, ale prosimy o więcej szczegółów.
No i please, cena na Priv, jeśli mogę prosić, tylko dla mojej wiadomości.
Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jakość obrazu - nie jest porównywalna z niczym - cokolwiek widziałeś do tej pory.
Dziś bawilismy sie Xboxem - gry wręcz oszałamiajace.
Bajki wręcz chwytaja za serce nie tylko tematem ale nową czystoscia obrazu , nawet z odległości 2 metrów.
Płynność - nie pozostawiająca wątpliowosci , kto tu jest mistrzem.
Porównanie z dvd po najlepszych złączach i przewodach / test przewodów/ pozostawia szokujące różnice.
pozdrawiam
 

ein

New member
No coz

mozna sie bylo tego spodziewac. PDP Pionka to byla/jest zawsze wzorcowa jakosc (nie tylko plazm, wogole telewizorow jako takich) a tu najbardziej zaawansowany panel i do tego w natywnym HD. Do takiego ekranu potrzeba imho odpowiedniego pomieszczenia - choc dla wlasciwego odbioru (wszystkie smaczne szczegoly) obrazu w full HD to chyba 2,5 (2xwielkosc panelu) metra bylo by wartoscia odpowiednia? No niby tak z obliczen odleglosci mi wychodzi - to jak to jest ar2, kiki... czy to sie wogole da ogladac z takiej odleglosci, czy dostajemy oczoplasu po prostu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odległość przy HD jest wyłączną oceną wrażliwosci użytkownika.
Dla mnie - 2 - 2,5 metra jest rewelacja.
pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry