Telewizja 3D czy telewizja "tragedia" .....

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Degradacja jakości obrazu w przypadku 3D jest bezapelacyjna . Z tym zgadzają się wszyscy. Określane są dwie główne wady :
- Pierwszy ma do czynienia z ograniczoną jasnością obrazu , a okulary działają dodatkowo jak żaluzje zmniejszając ilość światła wpadającego do oka z telewizora o 50 %.
- Druga odnosi się do zmniejszenia rozdzielczości koloru, który jest 12bit spada do 6

Firmy mówią też że cierpią z powodu zwiększonej wartości "przesłuchu" ( zjawisko to rozmazuje dwa obrazy dla każdego oka) i znacznie obniża jakość obrazu.
Obraz 3D ma problemy i wydaje się lekko niedojrzały i potrzeba jeszcze czasu aby zaoferowany obraz trójwymiarowej przestrzeni zrobił wrażenie i osiągnął pożądaną jakość.


003_P1050845.JPG


- jedynie satysfakcjonujący jest obraz wykonany też przez okulary :
006_P1060030.JPG

fullhd
 

pkomp

New member
problem musi byc gdzies indziej - ściągnąlem demo 3D od apple(chyba - logo apple w rogu)
obraz ma jak najbardziej prawidłowe kolory i sklada sie z dwóch obrazów full hd - czyli ma rozdzielczośc 3840x1080 - te dwie klatki maja obrazy minimalnie przesunięte wobec siebie
więc dziwny byłby jakikolwiek spadek wyrazistości czy rozdzielczości obrazu
jasnośc owszem przez przyciemnione okulary(choć te mogłyby przepuszczać znacznie więcej światła - co za problem w migawkowych z czyms takim?)
nie rozumiem za to problemu z kolorami

czy to aby nie problem dla klaszycznego 3D na okularach polaryzacyjnych?
 

KotD

New member
Witam,
Obraz 3D oglądany tak jak powinien być ogladany czyli na odpowiednim TV i przez okulary jest super przeżyciem. Nie można oceniać tego obrazu ogladając go na "zwykłym" TV lub bez okularów.
Wszelkie próby negacji tej technologi kojarzą mi się z chęcią zysku przez krytykujacych tzn. sprzedawców sprzętu RTV. Trzeba sprzedać to co jeszcze jest na topie, a dopiero później chwalić to co będzie za jakiś czas w tym przypadku telewizory 3D. Technologia ta nie jest jeszcze popularna i na pewno nie ma nią wielkiego zainteresowania. Myślę, że za rok/ dwa lata będą zachwyty nad tą technologią i sprzętem ją obsługujacym i dopiero wtedy wszystko będzie piękne i wspaniałe.
Pozdrawiam
 

Luvczenko

New member
bylem wczoraj w saturnie w krakowie i tam mozna ogladac lcd 3D przez okulary jak zalozylem okulary i ogladalem rozne krotkie prezentacje (mecz pilki noznej,akwarium,bajka animowana ,film przyrodniczy i cos tam jeszcze bylo ale juz nie pamietam) szczena mi opadla blu ray to pikus przy tym ,przezentacja leciala z blu ray 3D .
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja na seansach kinowych też zauważyłem znacznie bardziej zaniżoną jasność obrazu w dodatku później jeszcze przez te okulary ale obraz i tak mi się podobał, jak ma się wrażenie trójwymiarowości to chyba nie zwraca się tak uwagi na samą jakość obrazu i tak to wygląda jak by się działo na prawdę.
 

Cyborg65

New member
Witam

Podejrzewam ze niestety każdy z was ma rację.
Co innego demo a co innego życie (czytaj telewizja)
W demach jest 120p czyli pełnia możliwości
w TV ( N-ka Sport club) 60p Czyli raz kicha raz extra
Pozdrawiam :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jest to technologia jeszcze mocno niedopracowana (a ja nie lubię być testerem i jeszcze płacić za to producentowi). Nie lubię mrugania obrazu (projektory DLP i okulary migawkowe odpadają, bo powodują u mnie nudności, u mojej żony też), brakuje też naturalnej głębi ostrości (próba skoncentrowania się na rozmytych detalach przynosi dosyć nieprzyjemne efekty)... Trochę trzeba będzie jeszcze poczekać na rozsądne rozwiązania...
 

kryss

New member
hmmm nie zapominajmy że obecne modele tv 3D to jednocześnie rewelacyjne telewizory 2d ;) więc kupując taki nic tv nie tracimy ;)
 

dedusdd

New member
hmmm nie zapominajmy że obecne modele tv 3D to jednocześnie rewelacyjne telewizory 2d ;) więc kupując taki nic tv nie tracimy ;)
Jak to nie tracimy kasę tracimy.
Zastanówcie się ilu z was zapraszając znajomych kupi parę szt.okularów żeby np. obejrzeć mecz.
Lipa szczególnie że TV 3D to najczęściej zakup TV znacznie droższego niż model z 2D o podobnych parametrach.
Ta technologia padnie póki wyjdzie Toschiba już opatentowała TV 3D bez okularów.
Wczoraj byłem w salonie Sony i sam sprzedawca był omocno sceptycznie nastawony do sukcesu TV 3D w tym wydaniu.
 

michalmichalmic

New member
Najwiekszym problemem 3d w tym wydaniu nie sa okulary bo te np samsunga sa wygodne i (nie uwieraja choc wiadomo ze 3d bez nich byłoby lepsze) ale nie dopracowana technologia i ogolnie problemy technologiczne i zgodnosc co do formatow na przyszłosc jest niejasna. Mam 3d sama i nie nazekam tyle na okulary tylko na raczkujaca wciaz dopracowywana technologie i brak materiałow do ogladania w 3d oraz brak widokow na sukces w przyszłosci. Na szczescie tv ktory nabyłem kosztował tyle ile jego zeszłoroczny odpowiednik b8000 bez 3d kosztuje teraz i jest to b.dobry tv wiec nawet jesli nic z tego 3d nie bedzie to nie załuje.

Ogladałem dwa mecze i tenis ktore to dyscypliny nie sprawdza sie w transmisji 3d natomiast filmy jak najbardziej ok tyle ze musza jeszcze dopracowac technologie i aktualizowac oprogramowanie z owa juz dopracowana a ile to zajmie tego nikt nie wie bo 3d dopiero raczkuje.
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Najwiekszym problemem 3d w tym wydaniu nie sa okulary bo te np samsunga sa wygodne i (nie uwieraja choc wiadomo ze 3d bez nich byłoby lepsze) ale nie dopracowana technologia i ogolnie problemy technologiczne i zgodnosc co do formatow na przyszłosc jest niejasna. Mam 3d sama i nie nazekam tyle na okulary tylko na raczkujaca wciaz dopracowywana technologie i brak materiałow do ogladania w 3d oraz brak widokow na sukces w przyszłosci. Na szczescie tv ktory nabyłem kosztował tyle ile jego zeszłoroczny odpowiednik b8000 bez 3d kosztuje teraz i jest to b.dobry tv wiec nawet jesli nic z tego 3d nie bedzie to nie załuje.

Ogladałem dwa mecze i tenis ktore to dyscypliny nie sprawdza sie w transmisji 3d natomiast filmy jak najbardziej ok tyle ze musza jeszcze dopracowac technologie i aktualizowac oprogramowanie z owa juz dopracowana a ile to zajmie tego nikt nie wie bo 3d dopiero raczkuje.

Mili Państwo wychodzi na to że w obecnym wydaniu 3D to lipa która raczej sie nie przyjmie w tym wydaniu.
Telewizory 3D i odtwarzacze Blu-ray 3D w USA, czyli ogromna ofensywa marketingowa i rynkowa klapa :: PCLab.pl:shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego nasz wątek został założony.
Wg naszej opinii - już wcześniej mieliśmy duże wątpliwości. I wraz z mizernym wzrostem softu zainteresowanie 3d SPADA.
Nawet jak mamy prezentacje to zainteresowanie popatrzenia jest ale zakupów nie bardzo .
 

boggio

Member
Też bym nie kupował, przecież nie ma nic do oglądania w 3D. Tyle materiału co jest dostępne, to by na tydzień wystarczyło. :)
 
Do góry