pierwszy telewizor akceptujący 1080p

pmcomp

New member
Witam wszystkich,

poniżej link do testu pierwszego na świecie telewizora tylnej projekcji potrafiącego wyświetlić obraz z sygnału 1080p, podanego na wejście cyfrowe HDMI.
Do tej pory telewizory Sony, Samsunga, Toshiby, JVC i innych producentów umiały wyświetlić sygnał 1080p podany tylko i wyłącznie na wejście D-SUB (VGA). Na wejściach DVi, HDMI czy component maksymalnie podawany mógł być tylko i wyłacznie sygnał 1080i. Dlaczego? A to juz inna historia, my z Januniem mamy na ten temat swoją własną teorię spisku.

Ten telewizor to ... uwaga ... HP.
Co to sie dzieje jak producenci drukarek biorą się za produkcję telewizorów Koniec świata. Jednak firma HP wyszła chyba ze słusznego założenia, że jak coś już robić to robić dobrze. Telewizor zebrał bardzo przychylne recenzje, zobaczycie sami. Technologia DLP, 7-o segmentowe koło barwne, wersja 65" lub 58", CZARNY !!! i wszystkie gniazda do kabli podłączeniowych ... z przodu (obejrzyj filmik).

A żeby było smieszniej 1080p wyświetlane jest tylko przez HDMI. Przez component mamy 1080i a przez D-SUB "tylko" 1240x1024. Dziwne ?!?


TEST: HP test.
Miłej lektury, zabawka w wersji 58" kosztuje za wielką wodą od 3500 do 3900 USD. Jak sobie przypomnę ile dałem za swojego Samsung DLP 50" 720p to mnie zaraz ... trafi

To jest dopiero koniec świata !!! PAKOWAĆ

Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Ale chyba nie po wejściu HDMI? Zapewne tylko po D-SUB, a sam wiesz jak jest z podłączaniem po tym wejściu klocków audio/video np. Quali HDTV. :p

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A mnie sie wydaje że po hdmi tyż :D, może serwis sharp coś powie :p
 
Do góry