sharp 37 BV9E, GA9E, P70, P55

nowy66

New member
Czy ktoś to juz widział na oczy? Już są podane ceny w dwóch sklepach internetowych (D) ale zero zdjęć, minimalny opis (1366x766, ProgrsiveScan, 2xHDMI, 1200:1, 450dm;- dla GA i BV, dla P70 i P55 tylko ceny - obiecujące ! . Mamy nowe serie na 2006!:D
pzdr

dodatkowe info na ten temat :

http://www.asbyon.com
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
No właśnie...czy ktoś już wie jakie nowe serie LCD Sharp'a wejdą do europy ?
Z tego co wiem, to w Japonii są już nowe modele z serii BD1 i BD2 (1200:1, 6ms, itd), natomiast dla Europy zapowiedziano serie P55, P70, GA9 i GD9.

1. Czym będą się różnić modele P55 i P70 ?
2. Nie wiem czy to błąd, ale w zapowiedziach nowej serii GA9, GD9 w Europie nie ma wersji 26". Niedopowiedzenie, czy co ? W Japonii BD1 i BD2 są w wersjach 26".

pozdro
 

gad7

New member
Dowiadywalem sie u panasa polska o p55 i to nic innego jak p50 o tych samych parametrach rownolegle sprzedawany na zachodzie w tym samym czasie tylko posiada tuner dvb-t cyfrowej naziemnej i wyjscie hdmi, w polsce nie bedzie sprzedawany poniewaz jeszcze dlugo u nas nie bedzie cyfrowego sygnalu. Takie informacje ze zrodla a komentarz kazdy sobie sam.
 

tiem72

New member
inna bajka...

gad7 napisał:
Dowiadywalem sie u panasa polska o p55 i to nic innego jak p50 o tych samych parametrach rownolegle sprzedawany na zachodzie w tym samym czasie tylko posiada tuner dvb-t cyfrowej naziemnej i wyjscie hdmi, w polsce nie bedzie sprzedawany poniewaz jeszcze dlugo u nas nie bedzie cyfrowego sygnalu. Takie informacje ze zrodla a komentarz kazdy sobie sam.

Z tym panasem to kolega się trochę z innej bajki urwał.... Tutaj o Sharpie toczy się rozmowa, a konkretnie o następcach sławetnego modelu Aquos 26/32/37 P50. Następcy będą dwaj - jeden P55 (a u panasa jest PE55), drugi P70. O ile mogłem się zorientować ze skąpych opisów, różnica między nimi będzie taka, że P70 będzie posiadał tuner DVB t, a P55, nie, po prostu będzie "odmłodzoną" wersją P50 http://www.audiomap.de/news/item/4420/
Pewną nowością ma być możliwość współpracy z PC, ale z powodu małej zażyłości z niemieckim, nie zrozumiałem dokładnie na czym ta współpraca ma polegać - czy tylko aktualizacja oprogramowania, czy funkcja monitora...
 

nowy66

New member
Z opisów w sharp.de wynika że BV ale 6 E to nic innego jak GA6 E tylko ... czarny (zmiast srebrny czy grafit jak GD7E) - cały czas 37. BV9 E w dalszym ciągu brak danych.
pzdr
 

SerwisSharp

New member
Witam, bardzo w skrócie:

Za chwilę (czyli 1-2 tygodnie) wchodzą następcy serii P50:
P55 i P70 - co nowego:
wejście komputerowe i dla P70 DVB-T (tym się różnia te modele)
wejścia:
Gniazda SCART x 2, wejście HDMI, wejście PC kompatybilne z sygnałem Component,
wejście AV/S-Video, wyjście audio, wyjście słuchawkowe

kwiecień/maj wchodzi seria GA9 i jej czarny klon BV9 (niestety BV9 wyłącznie 32")
Seria GA9 ma być następca serii GA6 - główna zmiana sprowadza się do zastosowania matrycy nowej generacji. Również sterowanie matrycy zostało stworzone od nowa. Handlowa nazwa tej nowej technologii to truD - ma zapewnić doskonały odbiór filmów. Dodatkowo TV wyposazony jest w udoskonalona korekcje dzwięku i wysokiej jakości głośniki
wejścia:
SCART x 2, wejście AV/S-Video, wyjście audio, wejście HDMI x 2, wejście PC
kompatybilne z sygnałem Component, wyjście słuchawkowe

Maj wchodzi następca GD7 - GD9 (parametry zbliżone do GA9 dodatkowo tuner DVB-T i tytanowa obudowa)

O cenach się nie wypowiadam na razie.

pzdr
SS
 

Gatekeeper

New member
SerwisSharp napisał:
Witam, bardzo w skrócie:

Za chwilę (czyli 1-2 tygodnie) wchodzą następcy serii P50:
P55 i P70 - co nowego:
wejście komputerowe i dla P70 DVB-T (tym się różnia te modele)
wejścia:
Gniazda SCART x 2, wejście HDMI, wejście PC kompatybilne z sygnałem Component,
wejście AV/S-Video, wyjście audio, wyjście słuchawkowe

kwiecień/maj wchodzi seria GA9 i jej czarny klon BV9 (niestety BV9 wyłącznie 32")
Seria GA9 ma być następca serii GA6 - główna zmiana sprowadza się do zastosowania matrycy nowej generacji. Również sterowanie matrycy zostało stworzone od nowa. Handlowa nazwa tej nowej technologii to truD - ma zapewnić doskonały odbiór filmów. Dodatkowo TV wyposazony jest w udoskonalona korekcje dzwięku i wysokiej jakości głośniki
wejścia:
SCART x 2, wejście AV/S-Video, wyjście audio, wejście HDMI x 2, wejście PC
kompatybilne z sygnałem Component, wyjście słuchawkowe

Maj wchodzi następca GD7 - GD9 (parametry zbliżone do GA9 dodatkowo tuner DVB-T i tytanowa obudowa)

O cenach się nie wypowiadam na razie.

pzdr
SS

Okej, wszystko ładnie i pięknie....ale czy w serii GA9E i GD9E będą dostępne modele 26" ? Ze wstępnych informacji prasowych wynika, że modele 26" dostępne będą tylko w serii P55 i P70, a seria GA9/GD9 będzie się zaczynać od modeli 32' ? Czy to prawda, bo jeżeli tak - to bieda....
Dodatkowo, czytałem gdzieś, że Sharp chce się powoli wycofywać z modeli 26" na rzecz 32" wzwyż.

pozdro
 

nowy66

New member
Na innym portalu znalazłem info od zaprzysięgłego zwolennika Sharpa, :) , że tenże zamówił ekrany poniżej 37" (czyli 32 i 26) od dostawców z Tajwanu :( . Reszta z własnej fabryki Sharpa. Podobno część montowana w D, zwłaszcza ekrany Full HD.
pzdr
 

Gatekeeper

New member
....no to UPS. Kicha, pewnie słowem o tym nie wspomną - nie po to kupuje japońskiego Sharp'a, żeby dostać jakiś badziew z Tajwanu
 

nowy66

New member
Warto wejść na stronę www.sharp.de - są już dokładne info nt nowych Sharp'ów. Patrz - dane techniczne. Robi się ciekawie. (2xHDMI, czasy reakcji 6ms - dotychczas 12ms - kontrast 1200:1 - kąt 176). Dziwi, że na razie nie dają w ofercie nowych Full HD, przy ofensywie w tym zakresie np Toshiby. A zdaje się (podobno), że Toshi ma właśnie matryce od Sharpa.
pzdr
 

Gatekeeper

New member
Boli tochę fakt, że modele 26" i 32" nie będą posiadać matryc Sharp' owskich, tylko jakiś tajwański badziew z AUOptronics albo CMO.
No i ponawiam pytanie: czy będą modele GA9E/GD9E w wersjach 26", bo takowych na razie w ofercie nie widziałem ?

BTW: na stronie www.jvc.co.uk są już nowe modele i.......jest model 26" (a JVC mają chyba matryce Sharp'a.......)

pozdro
 
Do góry