TVP w HD na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - tylko w kablu ???

Debuger

New member
Na antenie kanału w sierpniu przez ok. 18 godzin dziennie emitowane będą relacje w wysokiej rozdzielczości z Olimpiady, które Telewizja Polska otrzyma w ramach zakupionych praw do sportowej imprezy.

Po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w ramówce TVP HD poza sportem, który stanowić będzie 25 proc. programy, znaleźć się mają także filmy, koncerty, widowiska czy dokumenty przyrodnicze. - Mamy sporo materiału zarejestrowanego w HD - mówi nam Marcin Bochenek, członek zarządu TVP SA. - Ostateczny kształt tej stacji zostanie dopiero stworzony - zastrzega.
Szefem projektu został Robert Korzeniowski, który jednocześnie kieruje kanałem TVP Sport.

Na początku emisja TVP HD będzie miała charakter testowy. Za jakiś czas ma zostać jednak złożony wniosek do KRRiT o przyznanie koncesji satelitarnej dla tej stacji.

Kanał TVP HD będzie nadawany cyfrowo z Astry i będzie kodowany - dosył ten zostanie przeznaczony docelowo dla sieci kablowych. Najprawdopodobniej tylko na czas Olimpiady stacja udostępniona zostanie także (w systemie MPEG-4 i standardzie 720p) w ramach testów naziemnej telewizji cyfrowej prowadzonych z nadajników w Warszawie, Śremie, Zielonej Górze, Żaganiu i Krakowie.


Cyt.za: wirtualnemedia.pl
 

bluray

Banned
Dosył z ASTRY będzie kodowany, by N-ka, CP, C+ bo nie zrobiły retransmicji.
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Z tego co zrozumiałem TVP HD będzie m.in. w Asterze bo tylko ten ma swoje łącza w Zielonej Górze ;]
 

candyboy

New member
Coś mi się zdaje że po zakończeniu Pekinu TVP HD zniknie szybciej niż się pojawi.Gdzieś pisało że są zobowiązani transmitować igrzyska w HD i nie dotrzymanie tej umowy grozi sporymi karami.Więc pewnie sobie obliczyli że taniej będzie uruchomić na ten czas nowy program a potem sie zwyczajnie zwinąć i po problemie.Albo wzorem TVN HD przejdą w "wieczną" faze testów i będą nas raczyc 4:3 i pikselozą,a od wielkiego świeta dadzą coś w 16/9...Może się mylę ale w kraju nad Wisłą wszystkiego co absurdalne można się spodziewać.
 
Do góry