Ceny LCD będą rosnąć

-AS-

New member
Tych, którzy czekali z niecierpilwością na jesienne obniżki cen LCD, może spotkać niemiła niespodzianka - ceny LCD zaczęły rosnąć i, prawdopodobnie, nie przestaną. Jak wyjaśnia Min Hoo-sik z Tempis Capital Management: "Podwyżka spowodowana jest coraz mniejszymi dostawami sprzętu od producentów LCD".

Źródło
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Tych, którzy czekali z niecierpilwością na jesienne obniżki cen LCD, może spotkać niemiła niespodzianka - ceny LCD zaczęły rosnąć i, prawdopodobnie, nie przestaną. Jak wyjaśnia Min Hoo-sik z Tempis Capital Management: "Podwyżka spowodowana jest coraz mniejszymi dostawami sprzętu od producentów LCD".

Źródło

Jak wejdą nowsze modele, to starsze modele muszą siłą rzeczy stanieć. Jak na razie to ja widzę spadek cen np. Panas LX70 czy JVC G80. Jak ceny pójdą wyraźnie w góre, to nikt poza desperatami nie kupi "przedrożonego" LCD. Spoko mogę poczekać i do wiosny przyszłego roku, aby kupić dobry TV i nie przepłacić, nie jestem w gorącej wodzie kąpany :D
 

jersey

New member
-AS- skłamal raz... oby po raz I-y i ostatni

jesli chccesz tym prowokacyjnym belkotem o niby braku regul wolnego rynku sprowokowac do merytorycznej dyskusji to jestes chlopcze, delikatnie mówiąc, w błędzie i wnosze bys albo sie zrehabilitowal i zdementowal tytulową kłamliwą sugestię albo okazal twarde dowody i tu wierze ze nie ograniczysz sie 1-2 dowodów sposrod 1500 "poszlak" bo tyle modeli liczy dzis rynek lcd.

Przyznam sie ze podobne bzdury slychac z ust sfrustrowanych sprzedawcow z epoki realnego socjalizmu :) to handlowe dinozaury, ktorym grozi... :)

I tyle, na wiecej szkoda strzępic "dlugo'pis'u" :)
 

Tom0000

New member
Tak , ceny rosna ... szczegolnie jak zaobserwujemy cene np. samsunga f86 wchodzacego na rynek albo sharpa xl2 , czy tez cene f96 stanowiacego przelom technologiczny. Szczegolnie teze ta potwierdzaja analitycy rynku , prezentujacy w tv opinie o spadku cen o 15 procent przed swietami. Utwierdzaja mnie prz niej tez gazetki reklamowe supermarketow oferujace 46" lcd w ratach ponizej 4 tysiace.
Jak to jest wzrost cen , to co dopiero bedzie jak oglosza ze ceny beda spadac.
 

-AS-

New member
Jersey - chyba Cię trochę poniosło. Jeżeli się nie mylę, to jesteśmy tu wszyscy dorosłymi ludźmi i bardzo bym prosił zachowywać się jak dorosły. Jak mam być zupełnie szczery, to dziwi mnie Twoje oburzenie i cierpkie słowa skierowane w moim kierunku. Nie wiem czym zasłużyłem sobie, aby nazywać mnie "kłamcą", ale jeżeli chcesz mnie sprowokować do burzliwej wymiany zdań, to proponuję Ci wymyślić coś bardziej błyskotliwego.

Jeżeli chodzi o info, które podałem w tym wątku, to portal ten, z którego ono pochodzi, jest wiarygodny. Przekazuję po prostu informację, którą znalazłem bardziej jako ciekawostkę, bo LCD nie obchodzą mnie wcale. Jeżeli masz z tym problem, to napisz do autora artykułu i jego nazywaj "kłamcą". Jeżeli, natomiast, nie podoba Ci się fakt, iż info to znalazło się na tym forum, to bardzo mi przykro z tego powodu i łaskawie radzę Ci, abyś nie czytał skoro Cię to boli.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
jersey napisał:
jesli chccesz tym prowokacyjnym belkotem o niby braku regul wolnego rynku sprowokowac do merytorycznej dyskusji to jestes chlopcze, delikatnie mówiąc, w błędzie i wnosze bys albo sie zrehabilitowal i zdementowal tytulową kłamliwą sugestię albo okazal twarde dowody i tu wierze ze nie ograniczysz sie 1-2 dowodów sposrod 1500 "poszlak" bo tyle modeli liczy dzis rynek lcd.

Przyznam sie ze podobne bzdury slychac z ust sfrustrowanych sprzedawcow z epoki realnego socjalizmu :) to handlowe dinozaury, ktorym grozi... :)

I tyle, na wiecej szkoda strzępic "dlugo'pis'u" :)
Tez jestem zdania, ze nie ma co robic takich tematow, bo z tego co widze, to ceny lcd bardzo ale spadaja..
 

bluray

Banned
[1]
Sprawa wygląda od kilku miesięcy bardzo poważnie.
Popyt stabilnie rośnie, nawet nieco szybciej niz zakładano.
Moce produkcyjne nie idą za popytem w IV kwartale 2007 bo nie sa w stanie. Ot taki błąd planistów popełniony jeszcze rok temu.
Cała produkcja fabryk jest dawno sprzedana do dystrybutorów.

[2]
Wejście nowej generacji LCD (super czerń i niezauważalne smużenie) to dodatkowa motywacja dla milionów potencjalnych chętnych na wymienę CRT na coś płaskiego. Także nadchodząca olimiada w Pekinie.

Wniosek jest jeden:
Nieoczekujcie spadku cen w najbliższych miesiącach.

Może być nawet trend odwrotny.
Robi to się tak:
kilkanaście tanich egzemplarzy danego modelu dla firm internetowych, bez gwarancji kolejnych dostaw by mogła powstać korzystna opinia dla nowego produktu.
Lwia część produkcji trafia do gigantów ale w wyższej już cenia. Załamany oczekiwaniem klient poddaje się i idzie do np. EuroAGD.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bluray napisał:
[1]
Sprawa wygląda od kilku miesięcy bardzo poważnie.
Popyt stabilnie rośnie, nawet nieco szybciej niz zakładano.
Moce produkcyjne nie idą za popytem w IV kwartale 2007 bo nie sa w stanie. Ot taki błąd planistów popełniony jeszcze rok temu.
Cała produkcja fabryk jest dawno sprzedana do dystrybutorów.

[2]
Wejście nowej generacji LCD (super czerń i niezauważalne smużenie) to dodatkowa motywacja dla milionów potencjalnych chętnych na wymienę CRT na coś płaskiego. Także nadchodząca olimiada w Pekinie.

Wniosek jest jeden:
Nieoczekujcie spadku cen w najbliższych miesiącach.

Może być nawet trend odwrotny.
Robi to się tak:
kilkanaście tanich egzemplarzy danego modelu dla firm internetowych, bez gwarancji kolejnych dostaw by mogła powstać korzystna opinia dla nowego produktu.
Lwia część produkcji trafia do gigantów ale w wyższej już cenia. Załamany oczekiwaniem klient poddaje się i idzie do np. EuroAGD.


Nie każdy klient się poddaje i biegnie do EuroAGD:eek: Polityka cenowa dużych sklepów mnie śmieszy. Jakieś 1,5 miesiąca temu cena Panasa LX70P w Media Markt Kielcach wynosiła 3699 zł a niedawno ten sam TV widziałem tam w cenie 4299!!! Dla porównania cena tego TV na agito jakiś czas temu wynosiła 3385 zł a teraz 3271 zł. Tendencja cenowa więc odwrotna. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi tego TV za cenę jak Media Markt ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bluray napisał:
[1]
Sprawa wygląda od kilku miesięcy bardzo poważnie.
Popyt stabilnie rośnie, nawet nieco szybciej niz zakładano.
Moce produkcyjne nie idą za popytem w IV kwartale 2007 bo nie sa w stanie. Ot taki błąd planistów popełniony jeszcze rok temu.
Cała produkcja fabryk jest dawno sprzedana do dystrybutorów.

[2]
Wejście nowej generacji LCD (super czerń i niezauważalne smużenie) to dodatkowa motywacja dla milionów potencjalnych chętnych na wymienę CRT na coś płaskiego. Także nadchodząca olimiada w Pekinie.

Wniosek jest jeden:
Nieoczekujcie spadku cen w najbliższych miesiącach.

Może być nawet trend odwrotny.
Robi to się tak:
kilkanaście tanich egzemplarzy danego modelu dla firm internetowych, bez gwarancji kolejnych dostaw by mogła powstać korzystna opinia dla nowego produktu.
Lwia część produkcji trafia do gigantów ale w wyższej już cenia. Załamany oczekiwaniem klient poddaje się i idzie do np. EuroAGD.


Kolejny spadek ceny Panasa 32 LX70P na agito - 3265 zł :D
 

Tom0000

New member
rafcio76r napisał:
Jakieś 1,5 miesiąca temu cena Panasa LX70P w Media Markt Kielcach wynosiła 3699 zł a niedawno ten sam TV widziałem tam w cenie 4299!!!

Na podstawie MM nie mozna niczego wnioskowac. Zwykle maja jakies promocje o ktorych nie informuja a potem winduja cene.
 

Hawkmoon

New member
hehehe wczoraj ogłosili raport z kontroli warszawskich sklepów z rtv pod względem promocji... okazało się, że - bagatela - 40% sklepów oszukuje, podając fałszywą wyjściową cenę przed obniżką... W większości przypadków polegało to na podaniu ceny przed obniżką, jakiej nigdy dany towar nie miał, zawyżając tym samym wielokrotnie wartość "obniżki" (na przykład towar realnie przeceniony o 200 zł, według sklepu był przeceniony o 2000zł)...

Każdy z nas oczywiście o tym wie, ale czy naprawdę poza raportem nie można nic z tym zrobić???
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
hehehe wczoraj ogłosili raport z kontroli warszawskich sklepów z rtv pod względem promocji... okazało się, że - bagatela - 40% sklepów oszukuje, podając fałszywą wyjściową cenę przed obniżką... W większości przypadków polegało to na podaniu ceny przed obniżką, jakiej nigdy dany towar nie miał, zawyżając tym samym wielokrotnie wartość "obniżki" (na przykład towar realnie przeceniony o 200 zł, według sklepu był przeceniony o 2000zł)...

Każdy z nas oczywiście o tym wie, ale czy naprawdę poza raportem nie można nic z tym zrobić???

Jedyne wyjście jest takie aby nie kupować u "oszustów". Każdy zdrowo myślący człowiek przed zakupem TV najpierw dokona rozeznania cenowego na rynku począwszy od tradacyjnych sklepów a skończywszy na sklepach internetowych. A kto tego nie robi i lubi być robiony "w trąbę" to wyłącznie jego osobista sprawa :p
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tom0000 napisał:
Na podstawie MM nie mozna niczego wnioskowac. Zwykle maja jakies promocje o ktorych nie informuja a potem winduja cene.


MM z cenami niektórych produktów można rzeczywiście nazwać "tylko dla idiotów". Aczkolwiek pragnę zaznaczyć, że nie dotyczy to całego asortymentu ;)
 

Hawkmoon

New member
rafcio76r napisał:
Jedyne wyjście jest takie aby nie kupować u "oszustów". Każdy zdrowo myślący człowiek przed zakupem TV najpierw dokona rozeznania cenowego na rynku począwszy od tradacyjnych sklepów a skończywszy na sklepach internetowych. A kto tego nie robi i lubi być robiony "w trąbę" to wyłącznie jego osobista sprawa :p

rozsądni ludzie tak robią... jeśli mają czas... a nierozsądni tak nie robią, ale kto ma ich rozsądku nauczyć??? no właśnie ci rozsądni, dlatego powinno się o takich fałszywych akcjach mówić wszem i wobec, aby każdy, nawet ten nierozsądny i ten rozsądny, który nie ma czasu, wiedział co mu realnie grozi. Bo prawda jest taka, że "każdy" wiedział, że tego rodzaju praktyki są stosowane, ale do tej pory była to raczej wiedza pokroju "tajemnicy poliszynela" - teraz już są na to realne dowody, więc można przekonać nawet niedowiarków :p
 

grzeg

New member
Ceny LCD, które mają wzrosnąć nie dotyczą tych, które są obecnie sprzedawane. Producent już dawno skasował za nie gotówkę a teraz wozi się z nimi sprzedawca (w szerokim pojęciu) i on określa swoją marżę, która pewnie może być od 5 do 50%. W tym przypadku cena może się zmieniać. Jeśli chodzi o nowe modele to polski rynek i tak nie będzie decydujący i dostosuje się do wzrastających cen. Pośrednicy sprzedaży końcowej najwyżej będą się musiali zadowolic mniejszą marżą żeby nie splajtować. Jak kogoś nie będzie stać na Panasonica czy Sharpa to zostaje mu budżetowy Grundig albo Funai. Ceny za najtańszy popularny 32 calowy nie będą zaczynać się od 1700 zł tylko od 2000zł. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ceny wzrosną ze względu na większy popyt, to w pierwszej kolejności zdrożeją telewizory tych firm, które nie mają własnych fabryk ekranów LCD.
 

Hawkmoon

New member
wiem, że dużo ryzykuję... ale zadam to głupie pytanie: no jak niby wpływa okres przedświąteczny na cenę??? Czekam na odpowiedź (zwłaszcza od glaekena)
 
Do góry