Ceny LCD będą rosnąć

Hawkmoon

New member
co to znaczy "ceny były niższe o 22%"??? Znaczy, że poszedłeś dajmy na to w piątek sprawdziłeś ceny, potem w sobotę to samo, i wyszło ci że ceny były niższe o 22%?? Czy może byłeś po prostu w sobotę w MM i zobaczyłeś nalepkę w stylu "przecena 22%"??? Bo jeśli to drugie to śmiem twierdzić że raczej była to "akcja promocyjna", czyli niewielka (jeśli w ogóle) obniżka ale za to szumny napis...

poza tym w MM ceny i tak są te 20-30% wyższe niż w necie, i jest ryzyko, że model okazyjny jest powystawowy, więc nie ma się co zachwycać...
 

greg64

Member
Ceny na wszystkie TV były niższe o 22% niż tydzień i dwa tygodnie wcześniej, więc to rzeczywiście była duża obniżka. Sam kupiłem Panasonica TX 26LX70P za 2450, wcześniej kosztował 2999. Naprawdę można było kupić tanio.
Pzdr!
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hawkmoon napisał:
wiem, że dużo ryzykuję... ale zadam to głupie pytanie: no jak niby wpływa okres przedświąteczny na cenę??? Czekam na odpowiedź (zwłaszcza od glaekena)

to może ja trochę..

ano okres przedświąteczny w pływa tak, że popyt na towary wszelkiej maści jest większy ogólnie na rynku, niż w ciągu całego roku... powodów może być wiele, np: "oszczędzałem cały rok, na koniec cos mi sie od życia należy", "muszę zrobić jakieś koszty, bo po co mam oddać do państwa", "aa, będzie tyle wolnego, to cos trzeba robić", "przyjedzie rodzina, dobrze by było czymś błysnąć", "sąsiad kupił w październiku.. teraz są promocje świąteczne to na pewno jest taniej!".. itd, itp..

w efekcie tego ludzie na święta kupuja więcej, mają luźniejsze portfele i kieszenie.. a sprzedawcy z kolei, w większości wypadków, pozbywają się towaru do czysta - nawet rzeczy, które leżały jeszcze od poprzedniej zimy.. dotyczy to zarówno elektroniki, jak i wszelkiej maści innej przemysłówki.. ze względu na brak towaru, kupujący biorą nawet sprzęt, którego normalnie by nie kupili.. tak działa psychologia świąt i tłumu.. trend taki jest udowodniony i nie ma co sie na ten temat spierać.. producenci wypychają towary gorsze jakościowo razem z "lepszymi", a ewentualnymi reklamacjami martwią się już w nowym roku.. towar sprzedany to żywa gotówka - serwisy t ojuż rzecz wtórna..
 

Hawkmoon

New member
hmmmm... no to zwykła psychologia... tylko to raczej nie spowoduje obniżki cen (chyba że na ten chłam o którym wspominałeś) a wręcz odwrotnie: większy popyt = większa cena... a z tonu poprzednich wypowiedzi możnaby wywnioskować coś dokładnie odwrotnego....
 

baranskia

New member
Ahoj! :krol:
A wg mnie każdy z Was ma rację (swoją), bo chociaż bez wątpienia
generalnie CENY ELEKTRONIKI SPADAJĄ KAŻDEGO DNIA, to bywają wyjątki od tej reguły - zwłaszcza w okresie szału zakupów przedświątecznych znane są przypadki "tzw. pseudopromocji", na których przejechało się wielu nabywców.
:hmm:
Dlatego zachowujmy czujność i UWAŻNIE (PO 100 RAZY!) SPRAWDZAJMY KAŻDĄ "OKAZJĘ", zwłaszcza tę przedświąteczną... Pośpiech bywa złym doradcą, a szczególnie, gdy w grę wchodzi większa gotówka/kredyt.

Ostatecznie otrożność na pewno wyjdzie nam na zdrowie i opłaci się!

:cool:
C U
Pozdrawiam!
Adam
:krol:
 

rohoo

New member
greg64 napisał:
Ceny na wszystkie TV były niższe o 22% niż tydzień i dwa tygodnie wcześniej, więc to rzeczywiście była duża obniżka. Sam kupiłem Panasonica TX 26LX70P za 2450, wcześniej kosztował 2999. Naprawdę można było kupić tanio.
Pzdr!

Tanio jak na "sklep tylko dla idiotów". Ale ten sam TV w sklepach internetowych lub niesieciowych sklepach RTV znajdziesz taniej i to bez "ekstra promocji". Ta obnizka VAT w MM to tylko kolejna akcja promocyjna - ceny są tam wciaż większe niż wszędzie indziej.
 

greg64

Member
rohoo napisał:
Tanio jak na "sklep tylko dla idiotów". Ale ten sam TV w sklepach internetowych lub niesieciowych sklepach RTV znajdziesz taniej i to bez "ekstra promocji". Ta obnizka VAT w MM to tylko kolejna akcja promocyjna - ceny są tam wciaż większe niż wszędzie indziej.
Najniższa cena na ten TV jaką znajdziesz w internecie to 2755zł, inna sprawa czy ten TV wogóle tam dostaniesz. Zanim kupiłem swój 2 miesiące przeglądałem co się dało i wierz mi, że to była naprawdę okazja.
 

Glaeken

New member
Hawkmoon napisał:
wiem, że dużo ryzykuję... ale zadam to głupie pytanie: no jak niby wpływa okres przedświąteczny na cenę??? Czekam na odpowiedź (zwłaszcza od glaekena)
W okresie przedswiatecznym od ok. wrzesnia ceny zaczynaja rosnac, spowodowane to jest goraczka przedswiateczna. W okresie swiat ceny osiagaja swoj szczyt. Czemu ? Bo sa swieta i niezaleznie od tego co ile kosztuje ludzie i tak to kupia w zwiazku z tym po co obnizac ceny skoro "chodliowsc" towaru jest wtedy najwieksza w roku.
 
Do góry