Wspolpraca Sharp'a z Pioneer'em??

-AS-

New member
Dosc zaskakujaca wiadomosc - Sharp i Pioneer oglosily, ze beda wspolpracowaly przy produkcji nowej generacji sprzetu. Czy oznacza to LCD od Pioneer'a i plazmy od Sharp'a??

Zrodlo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
może wreszcie załapali - bo wiele raza namawialismy Pioneera na właśnie taki ruch. Ale twierdzili że tyle wydali na zakup fabryki Neca - że nie mam mowy o LCD Pioneera.
Ale widocznie idzie nowe .............
 

-AS-

New member
Panowie, jak na razie to są tylko przypuszczenia. Współpraca ma się opierać przede wszystkim na przyszłej generacji blu-ray player'ach, urządzeniach sieciowych itd. Natomiast nikt nie wie, jaki będzie następny krok. Wydaję mi się jednak, że jest trochę za wcześnie, aby stanowczo twierdzić, iż będą LCD Pioneer'a. Moim prywatnym zdaniem byłby to wyraźny skok na kasę, bo LCD są bardziej "masowym" produktem. Pożyjemy, zobaczymy...


EDIT:
Nowa porcja informacji na ten temat. Prezydent Sharp'a mowi, iz jest to "strategiczne przymierze". Obie firmy beda wspolpracowaly przy nowej technologii OLED.

Musze przyznac, iz jest to dosc zaskakujace.

Zrodlo
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firmy Sharp i Pioneer połączone

Dwaj japońscy producenci najwyższej jakości sprzętu audio/wideo postanowili połączyć swoje siły w opracowywaniu i wytwarzaniu sprzętu wideo związanego z sygnałem HD, a także służącego do przesyłania/odbierania sygnału telewizyjnego, także Internetem. Powiązanie między firmami dotyczy zarówno wsparcia finansowego jak i technicznego oraz badawczego.

Równocześnie firmy poinformowały, że Sharp posiada 14.28% akcji Pioneera.
engadget,nowetrendy.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firmy Sharp i Pioneer połączone

Dwaj japońscy producenci najwyższej jakości sprzętu audio/wideo postanowili połączyć swoje siły w opracowywaniu i wytwarzaniu sprzętu wideo związanego z sygnałem HD, a także służącego do przesyłania/odbierania sygnału telewizyjnego, także Internetem. Powiązanie między firmami dotyczy zarówno wsparcia finansowego jak i technicznego oraz badawczego.

Równocześnie firmy poinformowały, że Sharp posiada 14.28% akcji Pioneera.
engadget,nowetrendy.pl
 

-AS-

New member
Jestem bardzo ciekawy co wyniknie z tej współpracy i z niecierpliwością czekam na efekty (nie chodzi mi o LCD).

Pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Pioneer przekazał firmie Sharp 357 milionów $ dając jej 14,7% udziałów. Tym samym Sharp jest największym udziałowcem firmy Pioneer. Ten zaś otrzymał 0,9% udziałów Sharpa wartych 171 milionów $.
Ta operacja finansowa zawarta została 20 września przez Prezydenta firmy Sharp, Mikio Katayama, oraz Prezydenta firmy Pioneer, Tamihiko Sudo, w czasie wspólnej konferencji w Tokio .

Firmy chcą wspólnie promować sprzedawane urządzenia związane z rynkiem HD (odtwarzacze, nagrywarki, monitory, telewizory), sieciami oraz elektroniką samochodową.
 
Do góry