Czy telewizor Samsung S95B OLED podbije rynek w 2022 roku?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy telewizor Samsung S95B OLED podbije rynek w 2022 roku?

sony-a95k-tv-our-planet-1-720x720.jpg


Istnieją dwa sposoby identyfikacji najlepszych telewizorów w danym roku. Najprostsze podejście wykorzystuje dane o wydajności do obiektywnego określenia, który telewizor ma najlepszą jakość obrazu.

Druga metoda waży szereg innych czynników. Łatwość użycia. Cena , Dostępność. Zaawansowane funkcje. Pozycja na rynku.
I według tego standardu, myślę, że Samsung S95B OLED może podbić rynek w tym roku. A nawet jeśli nie znajdzie się na szczycie listy w tym roku, warto zwrócić uwagę na poważną presję, jaką S95B OLED wywiera na konkurencję.


Jeden z dwóch

samsung-s95b-oled-tv-01-720x720.jpg
Telewizor OLED Samsung S95BTrendy cyfrowe


Samsung S95B jest wyjątkowy, ponieważ jest jednym z dwóch telewizorów, które można kupić, korzystając z nowej technologii QD-OLED firmy Samsung Display. Drugim, jest Sony A95K.


QD-OLED to ekscytująca technologia wyświetlania, która łączy niebieskie diody OLED z czerwonymi i zielonymi kropkami kwantowymi w celu uzyskania wyświetlacza emisyjnego, który nie używa filtra koloru ani warstwy polaryzacyjnej. Rezultatem jest wydajny wyświetlacz z bardzo dokładnym odwzorowaniem kolorów i odcieni szarości, doskonałymi poziomami czerni i bardzo imponującym kontrastem. I jest jeszcze mniej podatny na wypalenie niż konwencjonalny OLED WRGB.


QD-OLED a WRGB OLED

Entuzjaści telewizorów są podekscytowani debatą nad tym, co jest lepsze: 10. generacja WRGB OLED, której pionierem był LG Display, czy pierwsza generacja QD-OLED, której pionierem był Samsung Display.
Telewizor WRGB OLED firmy LG Display przeszedł wiele ulepszeń i udoskonaleń w ciągu ostatniej dekady, z większymi skokami w ciągu ostatniego roku, dostarczając najjaśniejsze telewizory OLED, jakie widzieliśmy do tej pory. Telewizorem WRGB, który w tym roku pobije, będzie LG G2 Evo Gallery OLED z serii, choć powinienem również zaznaczyć, że LG OLED z serii C2 zapewni 97% wydajności za mniejsze pieniądze.


Samsung QD-OLED może być w swojej pierwszej generacji jako produkt konsumencki, ale był rozwijany od lat i wyszedł z rozmachem. Chociaż nie może osiągnąć szczytowych wartości jasności w pewnych warunkach testowych, jakie potrafią najlepsze wyświetlacze LG WRGB OLED, ma dokładniejszą skalę szarości, dokładniejsze kolory, zużywa mniej energii i jest bezpieczniejszą opcją dla graczy, którzy mogą obawiać się wypalenia.

Ale co z QLED-em?

samsung-85-class-qn800a-series-neo-qled-8k-uhd-smart-tizen-tv-720x720.jpg
Klasa QN800A Samsung Neo QLED 8KOch, nie martw się. Nie zamierzałem pominąć drugiego ulubionego akronimu telewizji. Prawdę mówiąc, jestem bardzo podekscytowany niektórymi z najlepszych telewizorów LCD z 2022 roku. Dzisiejsze najlepsze diody QLED, z ich systemami podświetlenia mini-LED, zwiększoną wiernością pod kątem, ogromnym natężeniem kolorów i lepszym niż kiedykolwiek poziomem czerni, wyglądają oszałamiająco.


Jak wkrótce odkryjemy, telewizory QLED z najwyższej półki, które mogą konkurować z telewizorami opartymi na OLED w niektórych obszarach wydajności, wydają się być dość drogie.

Kto jest na ringu?

Jestem kiepski w metaforach walki sportowej, ale załóżmy, że istnieje telewizyjny odpowiednik sytuacji meczowej w klatce UFC i wyobraźmy sobie wszystkie najbardziej obiecujące telewizory z 2022 r. zebrane w jednym miejscu, rzucające się na siebie z intensywną jasnością, Żywe barwy gangów i ponura czerń, przygotowana do „telewizji” siebie na śmierć. Jest też popcorn, bo kto nie lubi słonych przekąsek z dobrym rzutem technologicznym?


Tak więc w tej ośmiokątnej klatce mamy LG G2 Evo Gallery Series OLED, LG C2 Series OLED, Sony A95K QD-OLED , Samsung S95B OLED (to też QD-OLED, ale Samsung tak tego nie nazywa, ponieważ… cokolwiek), Samsung QN90B i załóżmy, że TCL wisi w szatni, czekając, by nas zaskoczyć w ostatniej sekundzie, ale ten czarny koń na razie pozostaje w cieniu.


Teraz spójrzmy na „wagę” każdego rywala (to byłaby cena każdego telewizora o przekątnej 65 cali) od góry do dołu:
- Sony A95K QD-OLED4000 $
- LG G2 Evo OLED3000 $
- Samsung QN95B QLED3000 $
- Samsung S95B OLED3000 $
- Seria LG C2: OLED2500 $
- TCL 2022 Seria 6 QLED$?,???


Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się umiejętnościom, jakie każdy telewizor wnosi do walki.
Sony A95K QD-OLEDKolor/wydajność QD-OLED. Przetwarzanie Sony. Dwa porty HDMI 2.1. System operacyjny Google TV. Elegancki wyglądLG G2 Evo OLEDNajjaśniejszy wyświetlacz OLED w historii. Przetwarzanie LG. Cztery porty HDMI 2.1. WebOS z pulpitem gracza. Nvidia G-Sync i FreeSync.Samsung QN95B QLED
Intensywnie jasny QLED. Przetwarzanie Samsunga. Cztery porty HDMI 2.1. 144 Hz. FreeSync. Tizen OS z centrum gier / pulpitem nawigacyjnym.Samsung S95B OLEDKolor/wydajność QD-OLED. Przetwarzanie Samsunga. Cztery porty HDMI 2.1. 120 Hz. Freesynch. Tizen OS z centrum gier / pulpitem nawigacyjnym /Seria LG C2: OLEDBardzo jasny OLED. Przetwarzanie LG. Cztery porty HDMI 2.1. WebOS z pulpitem gracza. Nvidia G-Sync i FreeSync.TCL 2022 Seria 6 QLED??????

Runda eliminacyjna!

sony-a95k-tv-our-planet-1-720x720.jpg
Sony A95K.Dan Baker/cyfrowe trendyZróbmy to krótko, dobrze? Oto jak to widzę:
Sony A95K wygląda niesamowicie, ale ma problemy z oceną premii za 1 000 USD i wcześnie znika.
Seria TCL 6 uderza znacznie powyżej swojej wagi, ale nadal jest słaby i zostałaby znokautowany wcześnie, gdyby wskoczyła na ten konkretny plan .
Samsung QN95B jest tak szybki (i jasny) jak oświetlenie, ale ta walka należy do technologii OLED i jej ciężkich, doskonałych poziomów czerni.


Finał

lg-oled-evo-gallery-edition-97g2-2022-720x720.jpg
LG OLED EVO G2LGPozostaje nam LG G2, LG C2 i Samsung S95B

LG G2 jest wyposażony w bardzo jasny panel i prawie każdy dzwonek i gwizdek, jakiego można chcieć. Samsung S95B jest dostępny w tej samej cenie co G2, ale z nowszą technologią. Czy nowsza technologia zdobędzie tytuł S95B w bezpośrednim starciu? Musimy poczekać, aby się dowiedzieć. Ale myślę, że będzie blisko.
Następnie mamy słabszego LG C2. Nie ma najnowszej ani najjaśniejszej technologii. Ale jest też o 500 USD mniej i ma wszystko, czego naprawdę potrzeba . LG C2 jest bardziej dostępny i już sam ten fakt może uczynić go zwycięzcą.

samsung-s95b-oled-tv-02-720x720.jpg
Samsung S95B OLEDTrendy cyfroweNie wiem, o co chodzi z S95B, ale coś w moim wnętrzu mówi mi, że zaskoczy mnie, gdy już go postawię na stanowisku testowym. Czy skończy się to być najlepszym telewizorem w 2022 roku? Naprawdę nie mogę powiedzieć.
Ale to będzie dreszczyk emocji.
digitaltrends
 
Ostatnia edycja:
Do góry