TCL 2022 telewizor LED: serie C935, C835, C735, C635 i P735 w programie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]TCL 2022 telewizor LED: serie C935, C835, C735, C635 i P735 w programie.

[FONT=&quot][FONT=&quot] [/FONT]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]W tym roku ponownie producent TCL zaoferuje Europie gamę telewizorów specyficzną dla kontynentu europejskiego. Dlatego pokaz CES w Las Vegas nigdy nie jest reprezentatywny dla telewizorów, które ujrzą światło dzienne w naszych krajach. [/FONT]
[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Katalog chińskiej marki 2022 powinien zatem zawierać serie TCL P735, TCL C635, TCL C735, TCL C835 i TCL C935. Przedstawiciel, z którym przeprowadzono wywiad w Las Vegas, powiedział nam jednak, że program telewizyjny 2022 nie został jeszcze całkowicie sfinalizowany. W związku z tym mogą wystąpić wydarzenia w postaci jednego lub więcej nowych seriali telewizyjnych, a nawet anulowanie jednego z nich.[/FONT]

Telewizor LED TCL C935, Mini LED z kilkoma tysiącami stref

[FONT=&quot]Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne, wyciekły pewne informacje. Seria TCL C935 (na zdjęciu tej wiadomości) ograniczy zakres i będzie zbudowany z systemu podświetlenia Mini LED liczącego kilka tysięcy stref (bez dalszych szczegółów), znanego teraz przetwarzania obrazu przez silnik AiPQ (rok modelowy 2022) , panel LCD 144 Hz VA i powłoka o bardzo niskim współczynniku odbicia. Kompatybilność z Dolby Atmos , HDR Dolby Vision IQ, HDR10+ / HDR10 i HDR HLGbędzie również wymagane, to samo dla złączy HDMI 2.1 z funkcjami VRR, ALLM i FreeSync Premium Pro. Nie zapominając o Google TV dla interfejsu użytkownika i wszystkich aplikacji do przesyłania strumieniowego : Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+…[/FONT]

Telewizory LED TCL C835, TCL C735, TCL C635 i TCL P735

[FONT=&quot]Seria telewizorów TCL C835 będzie również bazować na systemie podświetlenia Mini-LED, jednak mniej wydajnym, przez co mam na myśli tańszy pod względem ilości stref. W programie jest również panel typu 144 Hz VA oraz wszystkie funkcje wymienione dla telewizorów TCL C935.[/FONT]
[FONT=&quot]Ze swojej strony, oprócz funkcji telewizorów TCL C935 i TCL C835, TCL C735 (zastępujący TCL C725) będzie wyposażony w system podświetlenia Direct LED Golbal Dimming.[/FONT]
[FONT=&quot]Jeśli chodzi o serie TCL TV) C635 i P735 (ten ostatni będzie standardowo kompatybilny z Dolby Atmos i HDR Dolby Vision), na dowiedzenie się więcej o wyposażeniu tych telewizorów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.[/FONT]
[FONT=&quot]avcesar[/FONT][/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
 

heniumon

New member
Tcl

Wiekszość z telewizorów TCL z podanych serii nie ujrzymy w sklepach.W sieciach Media Markt Media Ekspert przez 2 lata nie widziałem ich w sklepie np. TCLX 10,TCL 825. Tylko na ulotkch.Olsztyn z prywatnym sklepem jest wyjatkiem dzieki wspołpracy z TCL. Inni producenci jak Sony,Samsung ,LG ich telewizory sa w sklepach i można je obejrzeć dotknąc i sa najnowsze modele. To co firmy przedstawiaja na targach to sie znajduje na półce sklepowej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wydaje mi się, że w dobrych sklepach są dostępne.
Nowe modele również będą dostępne za trzy miesiące.
 

mar76ek

New member
1. Czy są jakieś przecieki specyfikacji c835 i jego ceny?
2. W jakich aspektach będzie lepszy / gorszy od c825?
3. Czy po wejściu na rynek c835 soft do c825 będzie ulepszany i udostępniany?
4. Czy warto czekać na c835, czy brać c825?


Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

mar76ek

New member
Mam na myśli TCL c835, czyli model na rok 2022. Coś odnośnie specyfikacji znalazłem tu: https://www.flatpanelshd.com/tcl_c835_qled_2022.php
Na tej stronie można sobie porównać kilka modeli TV względem parametrów.
Nie wiem tylko ile stref wygaszania diod będzie miał c835, jaki będzie procek i czy warto na niego czekać, czy brać c825 - stąd moje pytania w poście powyżej.

Czy możesz mi na priv wysłać cenę dla c825 I orientacyjne ceny 835?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich cena na nowe modele 65C835 to 7999 zł
Na 65C825 dla niebieskich masz 5399 zł z pakietem.
 

mar76ek

New member
Dzięki za info ws cen. Ten c835 jest kosmicznie drogi.
Czy mógłbyś napisać co wchodzi w pakiet?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dla niebieskich będzie specjalna cena z pakietem dodatkowo.
Napisz proszę na PW - to Ci mogę podać cenę po rabacie.
 

mar76ek

New member
Czy wiadomo cos więcej ws specyfikacji c835, np. ile będzie miał stref, czy będzie wbudowany soundbar, jaki system operacyjny (android tv czy Google TV), 2 piloty czy 1 uniwersalny?
Zastanawiam się czy czekać aż wejdzie na rynek c835 i jego cena trochę opadnie (wiadomo nowości są drogie, ale jakiś czas po premierze spadają, lub są promocje), że czy jednak brać c825.
Zastanawiam się również, czy jak wejdzie c835 będą dalsze aktualizacje i poprawki softu dla c825.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich cena na nowe modele 65C835 to 7999 zł
Na 65C825 dla niebieskich masz 5399 zł z pakietem.
Różnice cenowe będą duże.
Tak, aktualizację będą do C825.
Ja, osobiście wybrałbym model obecny.
Jest sprawdzony, przetestowany, zbiera bardzo dobre opinie.

O nowym informacji dokładniejszych jeszcze nie ma.
Tak, już Google TV.
Zakładam, że tak jak obecny - dwa piloty i ilość stref podobna.
 

kerios83

Member
Fajnie by bylo jak by ktos dokladnie odpowiedzial na pytania @mar76ek odnosnie porownania tych dwoch TV. c835 ma wiecej stref, nowszy soft, i cepa "AiPQ 2.0" (c825 ma MediaTek MT9615 z Cortex-A73 i ARM Mali-G52 2EE MP2).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zastanawiam się również, czy jak wejdzie c835 będą dalsze aktualizacje i poprawki softu dla c825.
- Tak, będą robione.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał mini leda C825 , którego raczej już nie kupisz.
Ale jest jeszcze w promocji 65mini led C835 za 5899 zł z paakietem gratisów dodatkowo.
I te są w ciągłej ofercie.
 

kerios83

Member
https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-tcl-65c825/ natrafilem na info, ze ten TV obniza jakosc jezeli odpalimy 4K w 120Hz... "Tomasz Chmielewski: Ze względu na ograniczenie taktowania na złączu HDMI 2.1 o połowę telewizor nie będzie najprawdopodobniej oferował pełnej rozdzielczości 4K w trybie 120Hz. Stąd niższa ocena w kategorii gry. W trybie 4K/120Hz najlepsi rywale pracują z częstotliwością 1190MHz, a nie 600MHz jak 65C825. Oczywiście nie będzie to miało żadnego znaczenia, jeżeli ograniczymy się do grania w trybie 4K/60Hz."

i rzeczywiscie - https://www.reddit.com/r/tcltvs/comments/osvngv Orientujesz sie jak to w koncu wyglada z aktualizacjami? Bo to raczej hardware niz softwre.
 
Do góry