2022 to rok, w którym kupuję telewizor LG OLED, obiecuję

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
2022 to rok, w którym kupuję telewizor LG OLED, obiecuję

MXsKa4MyHKrxvCbffW8bJW-970-80.jpg.webp

(Źródło zdjęcia: LG)

Jednym z wielkich przywilejów bycia dziennikarzem technologicznym są gadżety.
Sprawia to jednak, że kwestia zakupu własnych urządzeń jest trudna. Jako poprzedni montażysta kina domowego dla TechRadar, co kilka tygodni przez moje mieszkanie pojawiały się nowe, często doskonałe, ekrany telewizyjne.
Jeśli dobrze zorganizuję swój czas, będę mógł zaoszczędzić na obejrzenie kilku dobrych odcinków Sccession lub Blade Runner 2049.

Tak więc inwestowanie we własny, stały ekran nie zawsze wydawało się kuszącą propozycją.
W tym kontekście musiałem wypróbować LG C1 OLED , który jest jednym z najlepszych telewizorów 2021 roku . Zawsze miałem upodobanie do ekranów LG, jeśli chodzi o OLED , woląc lekkie kolory LG od bardziej stonowanych – jeśli chodzi o dokładne kolory – odcienie Panasonic lub Sony. Wszystkie te lata jasnych kreskówek utkwiły gdzieś w moim mózgu, domagając się żywych obrazów za wszelką cenę. Pomaga też fakt, że dostępna jest 48-calowa wersja LG C1 OLED. Mam jedno bardzo specyficzne miejsce w moim salonie, w którym można umieścić telewizor, o maksymalnym rozmiarze 48 cali/49 cali, więc zwiększenie rozmiaru nie jest opcją. Mając na półce 48-calowy wyświetlacz OLED przez kilka tygodni, jestem teraz przekonany, że muszę zaangażować się w przedsięwzięcie.

Okres trwałości

Naprawdę nie mogę wystarczająco podkreślić, jak bardzo uwielbiam 48-calową opcję rozmiaru, dzięki której ludzie łatwiej zmieszczą telewizor OLED w swoim domu. Niezliczone półki lub blaty zbyt małe dla 55-cala mogą wygodnie pomieścić jego mniejsze rodzeństwo, a zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach domów miejskich nie można przeoczyć tego rodzaju dodatkowej elastyczności.
48-calowy OLED to genialny środek, ani mały telewizor, na który trzeba zmrużyć oczy, ani wielka, masywna bestia, która na stałe wbija się w linię oczu. Większość ludzi nie ma wydzielonych sal kina domowego i jest bardzo możliwe, że duży ekran zdominuje twoją przestrzeń życiową.

Dlatego mam nadzieję, że rozmowa o 42-calowych telewizorach OLED pojawi się raczej prędzej niż później, ponieważ ogólny ruch rynku w kierunku coraz większych ekranów grozi pozostawieniem kupującym z ograniczoną przestrzenią bez szansy na skorzystanie z technologii telewizyjnej premium.

Oszczędzanie tego kieszonkowego

Dla mnie istnieje silna psychologiczna bariera na drodze do osiągnięcia granicy 1000 USD / 1000 GBP (około 1400 AU), gdzie ta czwarta liczba po prostu przesuwa się poza sferę racjonalnych wydatków.
Straciwszy swoją szansę w tegorocznej wyprzedaży – wiecznie bełkocząc nad ceną, do której faktycznie chciałem ograniczyć wydatki – będę bacznie obserwował cenę telewizorów OLED w nowym roku, ponieważ modele 2021 stopniowo stają się tańsze przed uruchomienie ich następców w 2022 roku.
Jeśli LG C1 znowu spadnie z ceną to naprawdę powinienem na to pójść, chociaż kusi mnie, aby wytrzymać większy spadek ceny. Jeśli skończę czekać zbyt długo, być może będę musiał rozważyć nieco tańsze opcje, takie jak LG A1 co wystarcza na tańszy procesor i nieco więcej szumu wideo w ciemnych scenach.

A1 nie ma też najnowszej specyfikacji HDMI 2.1 , ale jako ktoś, kto gra głównie na swoim Nintendo Switch (urządzenia przenośne na zawsze!), nie byłoby to zbyt wielką stratą.
To powiedziawszy szukam telewizora, który wytrzyma 5-10 lat, będę chcieć poziomu jakości, który szybko się nie zmęczy. A dodatkowe kasa za LG C1 może być różnicą między chęcią aktualizacji zakupu w 2027 lub 2032 roku. W końcu jakość zawsze się opłaca.
Ten artykuł jest częścią serii TechRadar's Tech Resolutions , motywującej fali zachęty, pokazującej, jak doładować swój nowy rok technologią.
Techradar

 

timonek

Member
Bez reklam
Nie spodziewałem się po tobie ze chcesz tka mały tv a tym bardziej ze masz tak mało miejsca jak i mało chcesz wydać. Stawianym ze mas zw salonie lub chcesz kupić cóż dużego w stylu 77 lub więcej ;)
 

tracer10

Member
Nie przesadzaj z tymi cenami za małe TV. Zarabiam zwykłą pensję + normalne wydatki familijne i dałem radę odłożyć w 3 lata na JZ1500 65' który zastąpił LG 55B7V.
Aczkolwiek pomogło mi w tym otrzymanie dodatkowej kasy.
Ale fakt tanio nie było.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To długo zbierałeś, mimo wszystko.
Autor wpisu, też nie lepszy, gdyby nie operował walutą w funtach, pomyślałbym, że urzęduje w Burkinafaso na socjalu, a nie w cywilizowanym kraju, gdzie na wydatek 1000GBP stać niemal każdego szeregowego pracownika.
 

tracer10

Member
To długo zbierałeś, mimo wszystko.
Autor wpisu, też nie lepszy, gdyby nie operował walutą w funtach, pomyślałbym, że urzęduje w Burkinafaso na socjalu, a nie w cywilizowanym kraju, gdzie na wydatek 1000GBP stać niemal każdego szeregowego pracownika.
Długo bo mi się nie paliło zbytnio, szczególnie dlatego że miałem wymianę matrycy w LG i generalnie się spisuje B7 póki co ok.
Plan był na Panasa w 2021 roku i został zrealizowany, następny plan to 24/25 Oled lub MicroLed 77' w zależności od modeli jakie się pokażą. No i muszą być o wiele lepsze od JZ tak jak on od LGB7

I też zostanie ten plan zrealizowany;-)
 
Do góry