Co nowego w telewizorach Philips OLED ? Wypala się czy się nie wypala ?

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]Co nowego w telewizorach Philips OLED ? Wypala się czy się nie wypala ? ?

[FONT=&quot][FONT=&quot] [/FONT]
[/FONT][/FONT]

[FONT=&quot] Philips 65OLED986 ma konstrukcję ściśle identyczną z modelem 65OLED984 z soundbarem 3.0, wciąż sygnowanym przez Bowers & Wilkins, odłączonym od ekranu i przymocowanym do podstawki.[/FONT][FONT=&quot]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
philips_oled986-f1.jpg
[/FONT][/FONT]

Co nowego w telewizorach Philips OLED?

[FONT=&quot]or Philips 65OLED986 integruje wszystkie rozwiązania wymienione w serii telewizorów Philips OLED936. Po pierwsze, jest panel Oled nowej generacji oferowany przez LG Display (ten dostępny w telewizorach LG G1 Oled o nazwie Evo). Ten ostatni zapewnia do 20% większą moc światła w zależności od wyświetlanego obrazu. Zwracamy również uwagę na kompatybilność HDR10 + Adaptive, która dla przypomnienia wykorzystuje dane dostarczane przez czujnik światła telewizora do dostosowania obrazu do otoczenia. Dzięki temu, niezależnie od warunków otoczenia, nadawany obraz zawsze będzie miał optymalną jakość.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986_molitor.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Kolejny godny uwagi rozwój, a ponieważ technologia Oled wciąż podlega zjawisku wypalania, obecność funkcji anti-marking zaprojektowanej przez Philipsa w oparciu o podział ekran na 400 stref w celu precyzyjnego wykrywania statycznych części obrazu i stopniowego zmniejszania ich natężenia światła. Ten bardzo wydajny proces został dodany do funkcji wbudowanych w telewizory LG Oled, zapewniając niezrównany spokój ducha. Philips ogłasza, że ​​ta funkcja eliminuje 95% ryzyka brandingu (w tym logo i informacji o grach). W połączeniu z opóźnieniem wejścia wynoszącym zaledwie 11 ms, telewizory Philips Oled mogą w 2021 roku stać się najlepszymi w swoim rodzaju w grach wideo. Zwłaszcza gdy[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled936-is-banner-portrait-rgb-01.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Wciąż wśród nowości telewizora Philips 65OLED986 wciąż zauważamy funkcję Calman Ready do niezwykle dokładnej kalibracji ekranów oraz funkcję FMC (Fast Motion Clarity równoważną trybowi BFI do wstawiania czarnej ramki) do wstawiania czarnego obrazu bez efektu migotania Philips dixit, co zapewnia wyjątkową płynność i ostrość ruchomych obrazów. Konieczne będzie sprawdzenie, czy jego aktywacja nie prowadzi, jak w przypadku telewizorów LG, do znacznego przyciemnienia obrazu. [/FONT]

Procesor Philips P5 Dual Mode

[FONT=&quot]Jednak najbardziej spektakularną zmianą zaproponowaną przez telewizor Philips OLED986 jest obecność zupełnie nowego procesora P5 Dual Engine, innego niż ten obecny w zaprezentowanych na początku tego roku telewizorach Philips OLED806 i Philips OLED856 . Ten wbudowany w telewizory OLED986 składa się z dwóch chipów, które znacznie zwiększają jego moc obliczeniową i tym samym zaproponował kilka nowych algorytmów. Pierwszy nazywa się AI Smart Bit Enhancement 2.0 i ma na celu zmniejszenie zjawiska bandingu na obrazach SD .bez utraty szczegółów dzięki wewnętrznej 14-bitowej konwersji (jak proces Super Bit Mapping sygnowany przez Sony). Drugi nazywa się AI Machine Learning Sharpness i umożliwia zwiększenie ostrości tylko na części obrazu, a reszta ekranu ma osobne ustawienia. To dynamiczne zarządzanie obrazem jest gwarancją optymalnej ogólnej jakości. Ze swojej strony tryb Perfect Natural Reality jest tutaj obecny w swojej zaawansowanej wersji: Philips zapowiada naturalną ostrość o 30% dzięki lepszemu zarządzaniu światłami i ulepszonemu kontrastowi.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986-is-banner-portrait-rgb-01.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Bezpośrednio połączony z procesorem P5 Dual Engine, możemy również przytoczyć funkcjonalności AI Content Classification i Ambient Intelligence. Pierwszy z nich automatycznie wykrywa treść filmową, aby dać widzowi wybór trybu Filmmakera (bez włączonego przetwarzania P5) lub trybu kina domowego (przetwarzanie P5 aktywne, ale w umiejętny sposób, aby nie zakłócać pracy). Drugi wykorzystuje dane zmierzone przez nowy czujnik światła obecny w telewizorach Phiips 2021, aby zoptymalizować wyświetlanie sygnału SDR lub HDR , a nawet HDR Dolby Vision poprzez tryb Dolby Bright charakterystyczny dla ekranów Philips.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986-rft.jpg
[/FONT]

4-stronny Ambilight i HDR10/10+, HDR HLG i HDR Dolby Vision

[FONT=&quot]Oczywiście genialny proces Ambilight jest nadal obecny, ale ze wszystkich czterech stron. I nadal można połączyć telewizor z lampami Philips Hue, aby uzyskać w domu pokaz obrazu, dźwięku i światła. Podobnie, kompatybilność z HDR Dolby Vision , HDR HLG , HDR10 i HDR10 + / HDR10 + Adaptive Technologies są obecne.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986-ls-couple-watching-movie-rgb-01.jpg
[/FONT]

Soundbar Bowers & Wilkins Dolby Atmos 3.0

[FONT=&quot]Istotnym zmianom przechodzi również system audio telewizorów Philips OLED986, wciąż sygnowany przez B&W. Jeśli technologia Tweeter-on-Top jest nadal w użyciu (w pozycji „nienaruszone” i nad głośnikiem, jak sugeruje nazwa) z soundbarem oddzielonym od ekranu, przymocowanym do podstawy telewizora, odnotowujemy przybycie słynnego Stożek Continuum (stosowany w najbardziej prestiżowych głośnikach Bowers & Wilkins) na 100-milimetrowych głośnikach nisko-średniotonowych.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986-bs-tweeter-kvadrat-cloth-rgb.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Zauważyliśmy również, że soundbar składa się z trzech izolowanych pudełek (z [FONT=&quot]głośnikiem wysokotonowym[/FONT] obecnym w prawym i lewym pudle), aby zoptymalizować pasmo przenoszenia i uniknąć rezonansów. Są też nowe wysokiej jakości komponenty filtrujące, nie wspominając o możliwości podłączenia zewnętrznego subwoofera, aby uzyskać większy wpływ na niskie częstotliwości. Całkowita dostarczana moc wynosi 70 W i wymagana jest również kompatybilność z Dolby Atmos . Za pomocą ustawienia Film można również zastosować wirtualne przetwarzanie Dolby Atmos do konwencjonalnego sygnału audio.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986_soundbar.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Wreszcie, certyfikat DTS Play-Fi upoważnia do konfiguracji bezprzewodowego systemu kina domowego 5.1 lub zintegrowanego telewizora w systemie multiroom. [/FONT]

Inteligentny telewizor z systemem Android 10

[FONT=&quot]W programie jest funkcja Android 10 Smart TV. Oczywiście oferuje dostęp do ekosystemu Google bezpośrednio z ekranu telewizora (Google Play Store, Play Movies, Play Music, Google Chrome ...), ale także do usługi Philips App Gallery, aby zainstalować ulubione aplikacje za pośrednictwem 16 GB wbudowanego w pamięci Flash (rozszerzalnej przez USB ), jak smartfon. Plus kompatybilność z VP9 i ChromeCast do przeglądania zawartości kompatybilnego smartfona/tabletu na dużym ekranie, nie wspominając o Google Assistant i certyfikacie „Works with Alexa” (potrzebny głośnik Amazon Echo Dot).[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_eu-r51-gvs-oled8-oled9-miniled-9206.jpg
[/FONT]

Połączenie

[FONT=&quot]Jak zapowiedziano powyżej, telewizory Philips OLED986 oferują cztery złącza HDMI 2.1. Idealna konfiguracja dla entuzjastów gier wideo, posiadaczy na przykład konsoli PlayStation 5, Xbox Series X i komputera do gier.[/FONT]

[FONT=&quot]
philips_oled986-lp-talking-to-remote-man-rgb-01.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Dostępność Philipsa OLED986 spodziewana pod koniec września. Ceny orientacyjne: 4999 euro.[/FONT]

[FONT=&quot]Przypomnienie o kluczowych cechach Philips 65OLED986:[/FONT]
[FONT=&quot]• 10-bitowa płyta[/FONT]
[FONT=&quot]• Panel 100 Hz[/FONT]
[FONT=&quot]• Płyta Oled[/FONT]
[FONT=&quot]• Panel Ultra HD / 4K[/FONT]
[FONT=&quot]• Płyta Evo typu Oled[/FONT]
[FONT=&quot]• Procesor: podwójny silnik P5[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja P5 Perfect Sharpness Ultra Resolution[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja idealnego kontrastu P5[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja P5 Perfect Color (WCG, szeroka gama kolorów)[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Ambilight + Hue[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Amazon Alexa[/FONT]
[FONT=&quot]• Doskonała funkcja Naturalnej Rzeczywistości[/FONT]
[FONT=&quot]• funkcja eARC[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja VRR[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja ALLM (automatyczny tryb małej latencji)[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja 4K HFR 120[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja ostrości uczenia maszynowego IA[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja AI Smart Bit Enhancement 2.0[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja klasyfikacji treści AI[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja inteligencji otoczenia[/FONT]
[FONT=&quot]• 4-stronna funkcja Ambilight[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDR10 i HDR HLG[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Bluetooth[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDR10 +[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDR Dolby Vision[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność HEVC[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Dolby Atmos[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z dwuzakresowym Wi-Fi ac[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z AV1[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z VP9[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z G-Sync[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z DTS Play-Fi[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDCP 2.3[/FONT]
[FONT=&quot]• HDR10 + kompatybilność adaptacyjna[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z FreeSync Premium[/FONT]
[FONT=&quot]• Certyfikacja trybu filmowca[/FONT]
[FONT=&quot]• Wyjścia: 1 optyczne[/FONT]
[FONT=&quot]• Wejścia: 4 HDMI 2.1, 1 YUV , 2 porty USB , 1 port Ethernet , 1 port CI+[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialny telewizor Smart TV z systemem Android 9.0 (Pieek)[/FONT]
[FONT=&quot]• Amazon Alexa Multimedia[/FONT]
[FONT=&quot]• Asystent Google Multimedia[/FONT]
[FONT=&quot]• Doskonała kompensacja naturalnego ruchu[/FONT]
[FONT=&quot]• Opóźnienie wejścia: 12 ms[/FONT]
[FONT=&quot]• Jasny szczyt: ok. 1200 nitów[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB‑T 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB-S 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB‑C[/FONT]
[FONT=&quot]• Sekcja dźwięku: 3,0[/FONT]
[FONT=&quot]• Moc: 60 W[/FONT]
[FONT=&quot]• Inne: system zapobiegający wypalaniu (przeciw oznakowaniu)[/FONT]
[FONT=&quot]avcesar.
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Tak jak wcześniej pisałem: jak te holenderskie małpy atakują nas w Euro Parlamencie tak ich Polacy powinni traktować, czyli zbojkotować jakiekolwiek zakupy ze znaczkiem philips!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież możesz zawsze zafundować nawet na 15 lat.
Taki jest rynek i pozwala na razie na wszystko.
Mój oled Philipsa żaden się nie wypalił a mam już trzeci !
Brawo Philips.
 

SDman

Banned
Czyli wynika jednak z Twojej wypowiedzi, że średnio co 2-3 lata zmieniasz,
oj nie ładnie bo zawsze sugerowałeś, że masz jedną sztukę nie wiadomo jak długo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , zmieniam często bo lubię.
Ale w okresie gwarancji nie mam powidoków.
Ci co kupili - znajomi i z rodziny - dalej cieszą się super jakością.

Trzeba czytać ze zrozumieniem moje wpisy i nie wkładać mi tego czego nie napisałem - oj nie ładnie !!!
 

SDman

Banned
Można było tak od razu, wielokrotnie pytałem, ciężko było Ciebie nakłonić do udzielenia odpowiedzi - przypadkiem udało się.
Wnioski Każdy może wyciągnąć sobie sam.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jako jedyny ma system anti bur-in.
Technologia Philips obiecuje rozwiązać 95% problemów z wypalaniem OLED
System zapobiegający wypalaniu firmy Philips, który analizuje obraz, monitorując siatkę 32400 stref. Nie będzie to miało wpływu na opóźnienia w grach, powiedział guru obrazu firmy Philips, Danny Tack.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie nie ma żadnych minusów.
Mam najlepszą jakość w historii ( a pamiętam czarno-białe telewizory Tosca LUX), ma największe możliwości multimedialne, ma ambilight, ma dobry dźwięk, dobrą obsługę i jakość obrazu co powala zawsze gości.
Nic mi się nie wypaliło, działa bez zacinania, wyciągania z kontaktu, resetowania. Daje sobie radę w bardzo nasłonecznionym salonie.
W nocy po kalibracji - uczta dla oczu i duszy.
Sport i Igrzyska obecnie w Pekinu - bajka!
Netflix 4K - rewelacja.
Nie gram w gry - więc tu nie wypowiadam się.
Nie mam żadnych dodatkowych potrzeb - więc spełnia moje oczekiwania w 100%. Polecam każdemu kto chce mieć dużo radości każdego dnia.
Czy musi się wszystkim podobać ? - Nie musi !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może nie wczytałeś się dobrze .
Dla mnie nie ma minusów , dla moich potrzeb nie ma wad.
Być może dlatego też , że potrafię się cieszyć jakością tu i teraz a nie wyszukiwać pierdułek - które zatruwają komuś radość.
Są ważniejsze rzeczy w życiu !

Jeszcze raz - dla mnie i moich potrzeb nie ma żadnych minusów.
Ma wszystko na czy MI zależy.
Wszystko !!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oled jest fajny, ale ma też spore (dla mnie 2) wady.
Jedną z nich są odbicia, u mnie 5m od okna, bez słońca, typowe światło dzienne które wpada przez okno i odbija w matrycy i nic nie widać. Nie da się korzystać, jasnośc nie ma tu nic do rzeczy. W pierwszej kolejności niech w nowych modelach nad tym popracują, bo to, że na ekranie "glare" kolorki są ładne, wiemy nie od dziś, ale w półmacie jest o wiele lepiej. Nie zmienia to faktu, że do nocnych seasnow, a takze PC 10/10
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz - dla mnie i moich potrzeb nie ma żadnych minusów.
Ma wszystko na czy MI zależy.
Wszystko !!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry