PlayStation 5, mesjasz, który zakończy wojnę na konsole?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Standardowe prawa rynku, nie opłaca się to nie robią, opłacałoby się to by robili - myślisz, że nie chcą zarobić więcej kabony?
Ale to też działa w drugą stronę - strat też nikt nie chce.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To są złożone procesy biznesowe, trudno dyskutować o czymś, o czym nikt z nas nie ma pojęcia. Temat na osobną dyskusje i to raczej nie na łamach forum, a w biurach Redmond.

Nie jest też prawdą, że czegoś nie ma, to z założenia nie opłaca się produkować. Dziś w dobie internetu i przepływu informacji, na płaszczyźnie klient-producent, wiele pomysłów, uwag, jest często z czasem wprowadzane w życie.
Wystarczy Reddit i kilkutysięczna grupa osób i mamy pewność, że taki MS to przeczyta.
Zresztą dziś, wystarczy kilku pryszczatych "opiniotwórczych" jutuberów z wielomilionową widownią potencjalnych klientów, aby zmienić podejście dużej korporacji.

Warto też pamiętać, ile "Betonów" w korpo potrafiło wyłożyć dobrze zapowiadające się firmy.

Ja piszę z perspektywy kogoś, kto był świadkiem upadku wielu znanych firm, a rynek obserwuje od dekad.
Często to były błędne decyzje, a sami gracze byli często stawiani przed faktem dokonanym, dziś taki MS potrafi zmienić model biznesowy w locie, pod klienta.
Ostatnim przykładem fatalnej decyzji MS, bodajże w 2013r. były zapowiedzi wprowadzenia zabezpieczeń w kwestii odsprzedaży/wypożyczania gier na rynku wtórnym.

No i co? Odbiło im się to czkawką, społeczność growa szybko postawiła firmę do pionu, a ci potulnie się wycofali ze swoich ograniczających zapędów. 20 lat temu, MS nie tknąłby palcem.

Kiedyś takie zmiany, były nie do pomyślenia.

Pomijam już fakt, że "masy" i tak będą zadowolone, ale ja o nich nie pisze.
Ci zawsze będą zadowoleni i będą klaskać, a ja już mam powoli dość tej stagnacji, stąd też lużna myśl o wprowadzeniu czegoś, co w końcu będzie w stanie dać na dzień dobry maksimum możliwości w dniu premiery.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę,że się znacie,czyli co podpowiadacie ? ;)

Zbierz swoich subskrybentów ze swojego kanału "Piramida - czyli jak zostać Dzikiem" i złóż petycje na Reddicie o lepsze jutro, dla nas, graczy konsolowych. Kto wie, może za 3 lata, zamiast następnej PS5 PRO, dostaniemy PS5 Extreme i świat na ultra detalach w UHD będzie piękniejszy :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda mi czasu na takich chłam i tych ochłystków, tego jednego to już w ogóle nie trawię. Jakieś dzieciaki z marną firemką, robią raban, bo ktoś użył "dzika", które funkcjonuje w środowisku od zarania dziejów.
Niewątpliwie, żyjemy w dzikim kraju ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam 50 lat, to raz, dwa, nic mi się nie wydaje ; )
Ktoś kto nie jest pokroju Apple, czy McDonald'em, a szarpie się o użycie popularnego zwrotu, mając przy tym jakąś nikomu nie znaną firmę (umówmy się, Nike to nie jest), jest dzieckiem, mentalnym. Bez względu na wiek.
Trochę hajsu, popularności i już im się wydaje, że podbili świat. Zenua ; )

Jeszcze bym zrozumiał gdyby to był Wini ze Stopro, ale ten przynajmniej ma trochę godności ; )
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta, znam to. Komentarze najlepsze. Ja mam w ogóle dystans do tych spider/anty webów, takie tak pierdy blogowe, jak poważny serwis.

No nic, cieszmy się z tego co będzie, a po ostatnim COD na XBoneX, mam pozytywne nastawienie (w kwestii jakości oprawy).
 
Do góry