Omdia: 3,3 miliona telewizorów OLED zostanie dostarczonych w 2020 roku i 5,5 miliona w 2021 roku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Omdia: 3,3 miliona telewizorów OLED zostanie dostarczonych w 2020 roku i 5,5 miliona w 2021 roku.

[FONT=&quot]Według Omdii, LG Display wyprodukowało ponad 10 milionów telewizorów OLED od 2013 roku. Omdia twierdzi, że w czwartym kwartale 2020 roku na całym świecie pojawi się 1,2 miliona telewizorów OLED - o 30% więcej niż w czwartym kwartale 2019 roku.
Omdia-OLED-TV-shipments-2020-2024-and-cumulative-img_assist-420x233.jpg

Omdia widzi 3,3 miliona telewizorów OLED sprzedanych w 2020 roku. To 10% wzrost w stosunku do 2019 roku, ale pamiętajmy, że w 2019 roku Omdia spodziewała się sprzedać 5,5 miliona sztuk w 2020 roku - szacunek ten został później kilkakrotnie obniżony . W 2024 roku Omdia spodziewa się wysyłki ponad 9 milionów telewizorów OLED.
Oled-info

[/FONT]
 

Michu30

New member
I co z tego jak ta technologia do zwykłego lub intensywnego korzystania nie jest nic warta. Póki nic nie zrobią z wypaleniami matryc oraz nie zejdą sensownie z cen to te telewizory nie są warte jakiejkolwiek uwagi zwłaszcza jeśli chodzi o graczy.
 

akbmicro

New member
U mnie leci streaming80% i programy dla dzieci 5 %, reszta to informacje różne. W streaming żona robi sobie kawę to włącza pause. W międzyczasie koś do niej dzwoni więc pauza trwa ponad 30 minut, a gdzie tam ponad godzinę. W oled jest ryzyko ładnie wypalonego paska postępu, który bez względu na to co oglądamy w danym streamingu (Netflix) zawsze jest w tym samym miejscu. Pomimo mojego zachwytu jakością obrazu oled i tak kupiłem lcd.
 

SDman

Banned
Jednak sporo osób miało problemy, ma i będzie miało:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
Nie wszyscy chcą też służyć telewizorowi, to on powinien służyć im.
Moim zdaniem technologia OLED w swoich najsłabszych wersjach 55" np. LG B9 nie powinna kosztować więcej jak 2,5 tys.
Za dobrego OLED`a trzeba dać ~ 5-6 tys., a w tym przypadku brakuje kompromisu.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Jednak sporo osób miało problemy, ma i będzie miało:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
Nie wszyscy chcą też służyć telewizorowi, to on powinien służyć im.
Moim zdaniem technologia OLED w swoich najsłabszych wersjach 55" np. LG B9 nie powinna kosztować więcej jak 2,5 tys.
Za dobrego OLED`a trzeba dać 5-6 tys., a w tym przypadku brakuje kompromisu.
No cena tu jest dodatkowym czynnikiem odpychającym od zakupu tego typu telewizorów. Wydać 5 lub 6 tyś a potem mieć jakieś powidoki to coś tu jest nie tak. Niektórym oledy wypalały się już po 6 miesiącach od zakupu. Ja sam osobiście widziałem jak sprzedawca w sklepie nalegał na starszego człowieka by wziął oleda bo jak twierdził to najnowsza i najlepsza technologia. Sprzedawca celowo wykorzystywał niewiedzę klienta, który chciał tv do oglądania zwykłych kanałów tv w tym informacyjnych bo ten pan mówił do czego chce tv. Jak ja zapytałem o wybrany model xh90 i powiedziałem że tv głównie do konsoli i że sprzedawca zobaczył że mam jakiekolwiek pojęcie o tv nie wspomniał nawet o oledzie dla mnie. Wspomniał tylko że oled ma ładniejszą czerń i że nowe oledy mają lepsze zabezpieczenia przed wypalaniem. A ten starszy pan nie miał pojęcia o tv ale widać było że jest przy kasie No to mu sprzedawca chciał wcisnąć najdroższego tv który był w sklepie bo pan szukał 65 cali dodatkowo jeszcze chciał sprzedać dodatkowe ubezpieczenie o wartości 10% wartości telewizora. To widać właśnie jak te oledy się sprzedają jak sprzedawcy na siłę wciskają te telewizory klientom a dodatkowo sprzedają w pakiecie ubezpieczenie by w razie wypaleń czy usterek się zabezpieczyć przed konsekwencjami. Ogólnie w tych większych sklepach z rtv pracują strasznie nachalni ludzie. Ja sam po zakupie swojego tv w tym sklepie, którego nazwy nie wymienię stwierdziłem, że to były moje ostatnie zakupy tv w tego typu sklepach stacjonarnych rtv. Jak coś to tylko przez internet bo jest wygodniej a i sprzedawcy nie denerwują swoją głupią gadką aby tylko coś wcisnąć.
 
Ostatnia edycja:

pancer

New member
U mnie leci streaming80% i programy dla dzieci 5 %, reszta to informacje różne. W streaming żona robi sobie kawę to włącza pause. W międzyczasie koś do niej dzwoni więc pauza trwa ponad 30 minut, a gdzie tam ponad godzinę. W oled jest ryzyko ładnie wypalonego paska postępu, który bez względu na to co oglądamy w danym streamingu (Netflix) zawsze jest w tym samym miejscu. Pomimo mojego zachwytu jakością obrazu oled i tak kupiłem lcd.


Sorry, ale to co piszesz, to nie ma sensu.
Jak Ci żona włączy pauzę, to po minucie czy dwóch automatycznie włączy się wygaszacz ekranu, co uniemożliwia wypalenie.
Podobnie z Netflix. Przecież jak oglądasz, to pasek postępu jest cały czas ukryty, a jest widoczny tylko w trakcie przewijania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

akbmicro

New member
Sorry, ale to co piszesz, to nie ma sensu.
Jak Ci żona włączy pauzę, to po minucie czy dwóch automatycznie włączy się wygaszacz ekranu, co uniemożliwia wypalenie.
Podobnie z Netflix. Przecież jak oglądasz, to pasek postępu jest cały czas ukryty, a jest widoczny tylko w trakcie przewijania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie włącza mi się***wygaszacz. Włączał się kiedy miałem system Amazon z Alexa, włączał się pokaz slajdów. Na Androidzie mi się nie włącza, a przy pauzie pasek przewijania zostaje na ekranie.
Muszę sprawdzić w instrukcji, może jest opcja włączenia wygaszacza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przed zakupem napisz - dostaniesz informację co zrobić , żeby długo się cieszyć rewelacyjną jakością.
 

Michu30

New member
Jakość obrazu to nie wszystko. Dodatkowo o jakiej jakości my tu mówimy jak po jakimś czasie matryca do wywalenia. Ni to jakościowo dobre i wygody z użytkowania takiego tv nie ma. Dostosowywać tryb życia pod tv śmieszne.
 

SDman

Banned
W starszej technologii było zalecane "dotarcie" panelu plazmowego: 500-600h takich zaleceń można było dopilnować.
Potem w moim przypadku normalne używanie telewizora -nigdy po docieraniu nie włączyłem "czyszczenia ekranu".
50ST60 będzie obchodzić za niecały miesiąc 7 lat -7 lat bez wypaleń !
 

Michu30

New member
Plazma to trochę co innego niż oled. Dla oleda z tego co czytałem i oglądałem wystarczy 12 godzin ciągłej pracy np. Grania w tą samą grę i już pokazują się powidoki na czerwonym i niebieskim kolorze więc no kiepsko. I co najgorsze te zabezpieczenia co są w tv nie działają na 100%. Wszystko zależy od korzystania. Czytałem także na zagranicznych forach ze po 6 miesiącach potrafi się także wypalać logo netflixa, a przecież logo netflixa pojawia się gdy włącza się aplikację i przed filmem więc nie świeci cały czas to jest dla mnie dziwne wręcz.
 

SDman

Banned
Mnie już nawet ta szczęka zaczęła boleć po siedmiu latach ciągłego opadania :-o.
Powtórzę się -producenci powinni dać 5 lat gwarancji :idea: od wypaleń i... "mają mnie" :oops:
 
Ostatnia edycja:
Do góry