DSCC szacuje, że telewizory miniLED będą tylko około 10% tańsze niż telewizory OLED

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DSCC szacuje, że telewizory miniLED będą tylko około 10% tańsze niż telewizory OLED.

[FONT=&quot]DSCC, firma zajmująca się badaniem rynku, aktualizuje szacunki i prognozy kosztów produkcji WOLED TV. DSCC twierdzi, że LG usprawnia produkcję na swojej linii produkcyjnej 8,5 Gen w Kantonie i do przyszłego roku koszty produkcji w Chinach będą niższe niż porównywalnej produkcji w Korei - o około 15%. Jedną ze znaczących technologii przyjętych w Chinach jest MMG, która umożliwia redukcję kosztów o około 20%.
DSCC-65-inch-WOLED-TV-panel-cost-MMG-2020-2026-img_assist-400x263.jpg

DSCC szacuje również, że chociaż telewizory MiniLED są tańsze w produkcji w porównaniu do telewizorów OLED, różnica jest mniejsza niż 10%, co oznacza, że ​​ceny detaliczne MiniLED będą prawie takie same jak ceny detaliczne telewizorów OLED.
Oled-info








[/FONT]
 

Michu30

New member
No dając kiepskie materiały wątpliwej jakości do budowy tv na pewno obniżą koszty o 20% wedle siebie bo cena tv na pewno nie pójdzie w dół.
 

SDman

Banned
Osobiście testując stwierdziłem, że OLED, OLED`owi nie jest równy i tak samo będzie z miniLED, nie mam tutaj na myśli HDR`ów, ilości nitów itp. tylko na co dzień odbieranie programów TV (DVB-T,S,C) .
Materiał odtwarzany np z DVB-C w jakości 1080i /50Hz nie wymaga skalowania na odbiorniku 2K jest piksel w piksel, oczywiście jego ogólna jakość (płynność, paletę barw, przejścia tonalne itp.) mogą być na najtańszych miniLED zwyczajnie słabe.
Panel to nie wszystko w odbiorniku TV.
 

Michu30

New member
Ja mówię ogólnikowo o jakości materiałów nawet o spasowaniu obudowy tv. Teraz walą tanią chińszczyznę a za parę lat będzie jeszcze gorzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecny mini led jest tylko jeden i gra świetnie. Ale odkąd podnieśli cenę o 20% - to kosztuje teraz 11.000 zł , a kosztował 8499 zł
To zdecydowanie wolę sprawdzony Oled TV !
 
Do góry