Soundbar TCL Ray Danz TS9030 z Dolby Atmos.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soundbar TCL Ray Danz TS9030 z Dolby Atmos.
tcl-ray-danz.png

Ma długość 1 metra i 50 milimetrów , czyli nowy soundbar TCL ma wkrótce pojawić się na rynku. Jest to konstrukcja Dolby Atmos 3.1 z bezprzewodowym subwooferem 300 W z głośnikiem 6,5 cala.

Moc jego wzmacniaczy wynosi 4x30Wrms (przy 10% odkształceniu), z 44-calową wąską prowadnicą „długa owalna” i 1,2-calowym głośnikiem wysokotonowym.

Oprócz Dolby Atmos, soundbar dekoduje również Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby TrueHD, podczas gdy ma korektor z opcjami Movie, Music i Boost. Jest wyposażony w HDIM 2.0 z ARC, wejście optyczne, odtwarzacz USB (dla muzyki Mp3, Wav i Flac), Bluetooth 5.0 i analogowe wejście mini jack.

[youtube]tpLJTfCrZ-M[/youtube]

Wi-Fi ma dwie częstotliwości, aby lepiej łapać kompatybilny router, podczas gdy jest konfigurowany i kontrolowany za pomocą aplikacji Google Home, czyli Chromecast. Ale to także AirPlay2.

Wewnątrz znajdują się 4 procesory do stworzenia efektu przestrzennego Atmos, a także plastry miodu po prawej i lewej stronie do sterowania dźwiękiem metodą „soczewki akustycznej”.
fullhd
 

hd maniak

Member
Witam, czy mozna prosić jakiś test tego soundbara, oraz porównanie do soundbara PHILIPS TABPB603/10. Moze ktoś z Państwa już uzytkuję ten sprzęt i się podzieli pierwszymi wrazeniamii spostrzeżeniami z obsługi tego sprzetu jesli chodzi o soundbar TCL. Sprzęt mam zamiar podłączyć do tv Philipsa POS 7101
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila do siebie to wyślę Ci cały program.
 

mntkl71

New member
Zarejestrowałem się specjalnie aby napisać o tym soundbarze.
Miałem go przez 10 dni i niestety odesłałem.
Od kilku lat mam Samsunga Hw- ms650 z którego jestem zadowolony ale chciałem wejść w dolby atmos.
W TCL dużo lepsze basy oczywiście bo jest subwoofer. Przestrzeń bardzo fajna jest szeroko i nawet trochę wysoko.
A teraz wady:
1. Nie udało mi się połączyć z WiFi pomimo wielu prób. Nie widać go wcale.
2. Bardzo długi czas startu ok. 20 sekund
3. W porównaniu z samsungiem brak średnicy. Dialogi są cienkie i płaskie
4. Przy samsungu bardzo plastikowy ale to nie problem bo go ciagle nie dotykam.
5. I co najdziwniejsze kilka razy zupełnie się pogubił przy filmach z Netflixa ( prawie zupełnie wyciszona ścieżka z dialogami ) . Samsung i telewizor nie miały z tym żadnych problemów.
Taka jest moja subiektywna opinia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawe rzeczy piszesz !!!

1. Ten Soundbar nie ma Wifi - więc mogłeś próbować nawet latami.
Trzeba czytać instrukcję. A wystarczy zerknąć na pilota !
Ma opisane są wszystkie systemy podłączenia !
2.Tak , startuje 22 sekundy, bo przygotowuje wszystkie systemy.
3.Trzeba znów skorzystać z pilota !
Jest pełna regulacja poprzez wybór stylu i regulacja wewnętrzna każdego z nich. W klasie cenowej 1500 zł świetnie sobie radzi !
4.Dobrze wykonany, projektowany jeszcze przez Gibsona.
5.W czasie testu 4 godziny dziś nie zauważyliśmy żadnych zagubień - działa bez żadnych problemów. Zapraszam na pokaz.

Napisz proszę gdzie go kupiłeś ?
 
Ostatnia edycja:

mntkl71

New member
Kupiłem w Mediaexpert
Na opakowaniu jest napisane jak byk wifi. Na stronie tcl też.
Sprawdźcie Overlord na netflixie.
Za pokaz dziękuję, nasłuchałem się.
 
Testuje soundbar'a od kilku dni. Kupiłem u Kikiego.

1. Dźwięk dolby atmos. Jest super jak na 3.1 to naprawdę fajnie.
2. Muzycznie, żona zadowolona więc jest ok. Dla mnie trochę nie równo, ale to soundbar za 1600 pln. Cudów się niespodziewam
3. Wszelkie dialogi w firmach idą z głośnika centralnego, są równe.
4. Faktycznie długo się włącza, ale nie przeszkadza
5. Gryzie się z appką spotify na LG. Zastanawiam się czy to nie jest wina apki. W trybie pass through nie chce odgrywać utworów. Trzeba zmienić ręcznie na PCM.
6. Nie do końca w LG jest plug n play. Trzeba zmienić ręcznie w ustawieniach telewizora na eARC i dopiero Dolby atmos jest rozpoznawane przez TV. Czy to przypadłość LG czy ogólna. Nie wiem.
7. Jeżeli nie chcesz wydawać bazyliona monet na belkę z dolby atmos i w miarę przyzwoitym dźwiękiem to jest ok. Subwoofer działa dobrze chociaż potrafi dudnić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny dla niebieskich w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Napisz na PW - dostaniesz info.
 
Status
Zamknięty.
Do góry