Soundbar TCL Ray Danz TS9030 z Dolby Atmos.

Status
Zamknięty.

Faspen

New member
Wracam z informacją. Kupiłem Ray Danz i go zwróciłem. Testowałem go u siebie przez kilka dni, próbowałem różnych ustawień ale nie pod pasowało mi.
Nie jestem jakimś mega znawca ale chyba marketing TCL mocno działa. Podam jeszcze ze ten sprzęt występuje pod nazwą TCL ALTO 9+.
 

trops55

Member
Wracam z informacją. Kupiłem Ray Danz i go zwróciłem. Testowałem go u siebie przez kilka dni, próbowałem różnych ustawień ale nie pod pasowało mi.
Nie jestem jakimś mega znawca ale chyba marketing TCL mocno działa. Podam jeszcze ze ten sprzęt występuje pod nazwą TCL ALTO 9+.

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl ....próbowałem różnych ustawień ale nie pod pasowało mi... Taka opinia nic nie wnosi i nikomu się nie przyda
 

Faspen

New member
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl ....próbowałem różnych ustawień ale nie pod pasowało mi... Taka opinia nic nie wnosi i nikomu się nie przyda
Może zacznę od tego że nie jestem jakimś tam znawca, nie mam super słuchu ale mam swoje upodobania.
Podłączam TLC leci reklama, zastanawiam się czy leci z belki czy dalej z TV okazuje się że z belki. Lektor, Głos słychać bardzo wyraźnie a reszta wyciszona (czytałem że to nie tylko moja opinia).
Belka głośna
Subwoofer jak na mój gust było można usłyszeć dopiero przy większych wartościach (można regulować basem +/-)
W nocy jak chcialem sobie oglądać tv cicho to nie da się ustawić żeby było cicho. Na niskich wartościach jest głośno.
Żeby poczuć możliwości trzeba słuchać głośno tak od 30-40.
Po prostu nie pod pasował ten sprzęt.
Sugerowałem się opiniami z forum i pepeersach zaryzykowałem i odesłałem. Za radą innych użytkowników zaryzykowałem Q70R (też był w promocji) i powiem że cieszę się że odesłałem ten TCL.

Mega dużo informacji o TCL jest tutaj:
https://www.pepper.pl/promocje/soundbar-tcl-31-ts9030-ray-denz-atmos-329093

Jak byś coś chciał więcej wiedzieć to pisz, postaram się rozjaśnić.
 

trops55

Member
Może zacznę od tego że nie jestem jakimś tam znawca, nie mam super słuchu ale mam swoje upodobania.
Podłączam TLC leci reklama, zastanawiam się czy leci z belki czy dalej z TV okazuje się że z belki. Lektor, Głos słychać bardzo wyraźnie a reszta wyciszona (czytałem że to nie tylko moja opinia).
Belka głośna
Subwoofer jak na mój gust było można usłyszeć dopiero przy większych wartościach (można regulować basem +/-)
W nocy jak chcialem sobie oglądać tv cicho to nie da się ustawić żeby było cicho. Na niskich wartościach jest głośno.
Żeby poczuć możliwości trzeba słuchać głośno tak od 30-40.
Po prostu nie pod pasował ten sprzęt.
Sugerowałem się opiniami z forum i pepeersach zaryzykowałem i odesłałem. Za radą innych użytkowników zaryzykowałem Q70R (też był w promocji) i powiem że cieszę się że odesłałem ten TCL.

Mega dużo informacji o TCL jest tutaj:
https://www.pepper.pl/promocje/soundbar-tcl-31-ts9030-ray-denz-atmos-329093

Jak byś coś chciał więcej wiedzieć to pisz, postaram się rozjaśnić.

Faktycznie, problem bardzo istotny. Początkowo myślałem, że to wina konkretnego egzemplarza. Jednak twierdzisz, że inni też mają ten sam problem, to lepiej odpuścić sobie ten soundbar
 

Cwieq89

New member
A ja mam inne pytanie. Jeszcze nigdy nas wyświetlaczu nie było mi dane zobaczyć napisu "dolby atmos". TV posiada atmosa, podłączone po HDMI ARC. Netflixowe filmy z oznaczeniem atmos nie uruchamiają tego trybu. Co z tym zrobić?
 

samsung19

New member
Posiadam Soundbar TCL TS9030 Series
Nie mogę połączyć się poprzez kabel HDMI . Działa tylko optyczne wejście . Przełączając na HDMI nie ma dźwięku czy to z konsoli czy dekodera. Jednak przy zmianie głośności słychać klikanie . Może coś źle podłączam ?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
A ja mam inne pytanie. Jeszcze nigdy nas wyświetlaczu nie było mi dane zobaczyć napisu "dolby atmos". TV posiada atmosa, podłączone po HDMI ARC. Netflixowe filmy z oznaczeniem atmos nie uruchamiają tego trybu. Co z tym zrobić?


to chciales przeslac po ARC HDMI atmosa, he he, niezle. Tak to mozesz max. Dolby Digital wyslac, bo juz chyba DTS nie obslugiwane jest. Kup TV z eARC, to Ci sie powiedzie :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jak, z TV? :) po zwyklym HDMI? w TV masz wejsciowe zlacza HDMI, nie out. Po ARC pojdzie 5.1 DD, max DTS, do Atmosa, DTS-X musi byc eARC, Dolby True HD, DTS HD, DTS Master Audio tak samo eARC. Oczywiscie soundbar musi to obslugiwac, ale oprocz czystosci dzwieku, to i tak bedzie lipa
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
czyli podlaczasz bezposrednio z konsoli do TCL, tak? Jesli tak, to pogrzeb w menu TCL, ustaw na HDMI, jak nie zadziala, sprawdz na innym kablu HDMI
 

samsung19

New member
Podłączam z TCL do tv i cisza. Próbowalem z.3 kablami. Dziwi mnie to że działa tylko przycisk ciszej głośniej . Słychać dźwięk przycisku

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Faspen

New member
Podłączam z TCL do tv i cisza. Próbowalem z.3 kablami. Dziwi mnie to że działa tylko przycisk ciszej głośniej . Słychać dźwięk przycisku

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Spróbuj dać mu dźwięk w inny sposób np. poprzez bluetooth.
Ogólnie dziwna sprawa. Miałeś wcześniej podłączony soundbar do tv?
 

samsung19

New member
Miałem kino domowe. Później zobaczę poprzez Bluetooth z tym jest to chyba kiepskie połączenie ?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

piotrr00

New member
Mam problem z synchronizacją dźwięku i obrazu. Dźwięk przez soundbar jest opóźniony. Jest to szczególnie denerwujące przy oglądaniu np. kogoś kto mówi.
Podłączenie soudbara przez HDMI, telewizor to LG OLED 55EG910V.
Znalazłem w ustawieniach telewizora opcję synchronizacji, ale nawet przy skrajnym ustawieniu -5 opóźnienie występuje.
Sam soundbar ma opcję AV Sync ale dźwięk da się jedynie jeszcze bardziej opóźnić! nie można ustawić tego AV Sync poniżej zera.

Czytałem w jakichś opiniach właśnie o problemach z tą synchronizacją (np. na Amazon), ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Jest jakieś?
 
Status
Zamknięty.
Do góry