Panasonic ogłasza telewizory LCD 4K HX940, HX900 i HX800 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ogłasza telewizory LCD 4K HX940, HX900 i HX800 4K.


Panasonic zaprezentował trzy nowe „podstawowe” telewizory LCD na 2020 r.
Są to HX940, HX900 i HX800. Telewizory LCD będą dostępne w rozmiarach od 43 do 75 cali z rozdzielczością 4K, multi-HDR i obsługą Dolby Atmos.


Panasonic 2020 LCD.
Telewizory LCD są wyposażone w rozdzielczość 4K, Edge LED i obsługę tych samych formatów.
HX800 będzie dostępny w rozmiarach 40, 50, 58 i 65 cali i jest opisany jako seria „na poziomie podstawowym”. Posiada procesor wideo HCX Panasonic, 50HZ, obsługę Dolby Vision, HDR10 +, HDR10, HLG i HLG Photo. Ponadto obsługuje dźwięk Dolby Atmos.


Przejście na serię HX900, która będzie dostępna w rozmiarach 43, 49, 55 i 65 cali, oferuje te same funkcje na panelu LCD o „podwyższonej jasności”. Typ panelu nie został określony. Najbardziej zaawansowany HX940 będzie dostępny w rozmiarach 43, 49, 55, 65 i 75 cali. Dzięki szybszemu panelowi LCD 100 Hz i bardziej zaawansowanemu procesorowi wideo HCX Pro, HX940 oferuje bardziej zaawansowane systemy obrazu. HX940 jest podświetlony i posiada funkcję „Local Dimming Intelligent Pro”, która „dynamicznie dostosowuje zarówno podświetlenie, jak i rolety LCD”, próbując poprawić kontrast.

HDR w oprogramowaniu i sprzęcie

Panasonic podkreśla wsparcie dla „wszystkich popularnych formatów HDR”, ale technologia LCD w tych telewizorach nie będzie pasować do najbardziej zaawansowanych telewizorów LCD konkurencyjnych marek, a jeśli miałeś nadzieję zobaczyć następcę flagowego DX900 Panasonic z pełnym rodzajem ściemniania lokalnego od 2016 roku , to się zawiedziesz. I flagowy model HX940 to nie to - pomimo oznaczenia „940”. Panasonic odpiera argumenty, twierdząc, że zalety Dolby Vision i HDR10 + "są często najbardziej widoczne w telewizorach LCD z rdzeniem podstawowym, ponieważ formaty HDR z dynamicznymi metadanymi pozwalają mniej jasnym telewizorom, aby uniknąć niepotrzebnego odwzorowywania tonów scen, które mieszczą się w natywnej jasności panelu „. Firma nie ogłosiła jeszcze szczegółów cenowych, więc trudno powiedzieć, jak konkurencyjna będzie tegoroczna oferta LCD. Panasonic zastrzega sobie najbardziej

zaawansowane funkcje obrazu w telewizorach Oled .
Żaden z nowych telewizorów LCD nie jest wyposażony w porty HDMI 2.1.

Modele HX940 i HX900 są wyposażone w podstawkę „2-kierunkową”, co oznacza, że ​​stopy cokołu można ustawić w pozycji środkowej lub blisko krawędzi ramy. Panasonic nie opracował jeszcze planów dotyczących telewizorów 8K. Firma planowała zaprezentować swój pierwszy telewizor 8K w 2019 roku, ale odłożyła premierę, argumentując, że rynek nie jest w tej chwili gotowy.

Więcej modeli pojawi się później.

Panasonic powiedział, że we wszystkich seriach telewizorów 4K wykorzystano najnowszą wersję wysoko ocenianego inteligentnego systemu operacyjnego TV Panasonic, My Home Screen 5.0”. Najnowsza wersja oparta na Firefox OS zawiera aplikacje Netflix i YouTube. Firma bardziej niż zasugerowała, że ​​dodatkowe modele LCD zostaną ogłoszone pod koniec tego roku, ale nie skomentowała plotek, że wprowadzi model LCD z serii 7 napędzany platformą Android TV Google. Firma nie ogłosiła planów aktualizacji oprogramowania My Home Screen we wcześniejszych telewizorach.

Telewizory LCD Panasonic 2020Panasonic HX940 43, 49, 55, 65 i 75 cali Panel LCD 4K Edge LED z funkcją Local Dimming Intelligent Pro 100 Hz HCX Pro Inteligentny procesor wideo HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision i HLG Photo Obsługa Dolby Atmos Mój ekran główny 5.0 Przełączany stojak

Panasonic HX900 43, 49, 55 i 65 cali Panel 4K LCD („HDR Cinema Display” o podwyższonej jasności) 50 Hz Edge LED Procesor wideo HCX HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision i HLG Photo Obsługa Dolby Atmos Mój ekran główny 5.0 Przełączany stojak

Panasonic HX800 40, 50, 58 i 65 cali Panel LCD 4K Edge LED 50 Hz Procesor wideo HCX HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision i HLG Photo Obsługa Dolby Atmos Mój ekran główny 5.0
flatpanelshd




 

Desverger

New member
Ten artykuł to translatorem był tłumaczony? No ciężko to czytać - np. zdanie " I flagowy model HX940 to nie to - pomimo oznaczenia „940”. Panasonic odpiera argumenty, twierdząc, że zalety Dolby Vision i HDR10 + "są często najbardziej widoczne w telewizorach LCD z rdzeniem podstawowym, ponieważ formaty HDR z dynamicznymi metadanymi pozwalają mniej jasnym telewizorom, aby uniknąć niepotrzebnego odwzorowywania tonów scen, które mieszczą się w natywnej jasności panelu" - niezła "bełkotokaszanka".
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdy nie zawiodłem się na Panasonicu , mój obecny wstyd powiedzieć ma 13 lat , 32 cale i nie chce się zepsuć , obraz mimo że HD Ready jest znakomity. Nowe modele fajnie wyglądają tylko te ceny ? W moim budżecie to TCL lub Samsung 4K.
Może znów postawić , na pewny zakup mimo że dużo droższy , ale na kolejny kilka dobrych lat.
 

Desverger

New member
Fakt, robią dobre TV. Seria 800 nie jest przecież droga- ceny jak TCL czy Samsung. Ja długo szukałem TV - skakałem od marki do marki. Miał być LCD potem QLED a później stanęło, że jednak OLED. Rozważałem LGC9, Sony, Philips (ten zaraz odpadł bo dziwną ma obróbkę obrazu - artefakty i kłopoty z płynnością). Po długich bojach stanęło na Panasonicu GZ1500 a finalnie kupiłem GZ2000 i jest to mega OLED. Nie na darmo na każdym liczącym się portalu AV dostawał referencje. Fakt, TV jest drogi ( mi się udało kupić w nocnej promocji w MM) ale wart tych pieniędzy. Oprócz kapitalnego obrazu dźwięk też jest mega bo ma aż 15 głośników. Ale wracając do LCD to ciekaw jestem jak będzie sobie radzić seria 900 i jak będzie sobie radził Panasonic w Europie bo z USA i Australii się wycofał. Dziwne bo np. w Kanadzie dalej jest i co śmieszne ludzie ze Stanów ściagają OLEDy z Kanady szczególnie ci, którzy zakochali się w plazmach Panasonica. W moim TV brakuje mi jedynie apki Apple TV, AirPlay 2.
 
Do góry