JBL, Harman Kardon i Mark Levinson na wystawie Audio Video Show 2019

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wśród wielu nowości tegorocznej wystawy Audio Video Show 2019 warto zwrócić uwagę na high-endowe nowości w przystępnych cenach, a konkretniej na nowy streamer Mark Levinson No 5101 oraz najnowsze kolumny JBL HDI, które w ramach wystawy zagrają po raz pierwszy w Polsce i na świecie! Tego nie można przegapić!

MarkLevin_qapqaen.jpg


Tegoroczna prezentacja marek JBL, Harman Kardon i Mark Levinson obejmować będzie cztery strefy na Stadionie Narodowym: LUXURY AUDIO w sali 108, JBL w Loży Białej, HARMAN KARDON w sali Symfonia 2 oraz duże stoisko SŁUCHAWKOWE.
Na szczególną uwagę zasługuje pokój LUXURY AUDIO, gdzie swoją premierę będą miały kolumny JBL HDI 3600, które zagrają po raz pierwszy w Polsce i na świecie! Nowa seria kolumn HDI swoją nazwę zawdzięcza słynnemu systemowi HDI stosowanemu w profesjonalnych monitorach studyjnych klasy Master Reference. Imponujące możliwości akustyczne idą w parze z równie atrakcyjnym wyglądem. Brak widocznych śrub i mocowań, płynne zaokrąglenia oraz najwyższa jakość wykonania i wykończenia uzupełniają doskonałą jakość dźwięku. „Seria HDI wykorzystuje niektóre z naszych najbardziej zaawansowanych technologii JBL i możliwości akustycznych, aby zapewnić najwyższą jakość muzyki i kina domowego”, mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu, HARMAN Luxury Audio. Seria HDI obejmować będzie modele:

• HDI 3800 3x 8”, 2,5 drożna kolumna wolnostojąca,
• HDI 3600 3x 6,5”, 2,5 drożna kolumna wolnostojąca,
• HDI 1600 6,5” 2 drożna kolumna podstawkowa,
• HDI 4500 4x5,25 2,5 drożna kolumna centralna,
• HDI 1200P 12” 1000 W aktywny subwoofer.

JBL-HDI-s_qapqaew.jpg


W pokoju LUXURY Audio swoją premierę będzie miał również najnowszy streamer Mark Levinson 5101. Dzięki wykorzystanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu PrecisionLink II, Makr Levinson No 5101 zapewnia niezrównaną wierność, doskonałe funkcje i wszechstronność. Dzięki szerokiej gamie obsługiwanych cyfrowych źródeł i formatów audio No 5101 umożliwia odtwarzanie nośników fizycznych, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW. Obsługuje formaty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA. „No 5101 to bardzo ekscytujący nowy produkt. Na rynku dostępne są wysokiej klasy odtwarzacze CD, choć niewiele z nich obsługuje format SACD i oferuje zintegrowane przesyłanie strumieniowe” – mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu w firmie HARMAN Luxury Audio. „Poziom industrialnego wzornictwa Marka Levinsona i przełomowa inżynieria zastosowana w tym odtwarzaczu są niezwykłe i oczekujemy, że № 5101 ponownie określi oczekiwania dotyczące zintegrowanych odtwarzaczy audio” – kontynuuje.

Adrian-Br_qapqaeq.jpg


W Loży Białej swoją premierę będą miały soundbary nowej serii JBL BAR, głośnik JBL Pulse 4, JBL Flip 5 oraz wyjątkowe głośniki JBL PartyBox. Posłuchać będzie można również innych kultowych głośników JBL (m.in. JBL Go 2, JBL Clip 3, JBL Charge 4, JBL Boombox). Będzie to iście imprezowa strefa, w której zagra DJ West i zatańczy bboy Adrian „Brzoza” Brzeziński. Będzie się działo!
Salą Symfonia 2 zawładnie najwyższej klasy brzmienie w postaci nowej serii Harman Kardon Citation, nowego systemu kina domowego Harman Kardon Surround oraz pozostałych produktów Harman Kardon. To będzie klasa sama w sobie!
Na stoiskach słuchawkowych królować będą nowe słuchawki z kategorii true wireless z laureatem nagrody EISA 2019-2020 JBL Reflect Flow na czele. Dostępna będzie również seria JBL Live, której najwyższy model – JBL Live 650 BT NC również został nagrodzony EISA 2019-2020, a także cała gama słuchawek sportowych i lifestylowych.

Na Facebooku dostępne są również wydarzenia na profilach:
JBL.pl => https://www.facebook.com/events/400290907308319/
Harman.pl => https://www.facebook.com/events/424012638314504
MarkLevinson.pl => https://www.facebook.com/events/701943460316900
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henry a pamiętasz te kolorowe kolumny jbl dla gimbazy to Krzychu od razu fotki strzelił... :) i ten chłopczyk z obsługi który minę miał taką jakby za karę tam był... coś mi się zdaje że ta demonstracja nie pasowala totalnie klimatem do reszty pokoi ze sprzętem. Wszystko inne stonowane, z gracją i finezją, muzyka dopasowana raczej dla osób starszych, w nie których pokojach nastrojowe światło świece ba nawet dobry trunek procentowy a tu bach pokój JBL z kolumnami jak kolorofony i muza techno.... :) w pasowało się po mistrzosku..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pamiętam, jak wysłałem filmik młodemu, to pytał czy jestem na AS czy w chińskim sklepie.
Skoro nawet 16 latkowi skojarzyły się z totalnym obciachem, to pytanie, do kogo takie produkty są kierowane ;)
jbl party.jpg

A te nowe JBL'e HDI stały w rogu pod ścianą, w pokoju Audiostylu, o ile dobrze pamiętam.
Tam grały Revele z Levinsonem.
Nie wiem czy je tam nawet podłączali, z wyglądu całkiem, całkiem jak na JBLa
 

Henry

Active member
Bez reklam
Miliardy much też lgną do światełek i do .... :D

Jak się komuś podoba, to czemu nie, każdy z nas wyraził jedynie swoją opinię na temat pokoju JBLa ;)

A wiesz coś czy w ogóle tą nową serię HDI odpalali, czy tylko na pokaz stała?
W pokoju mieli Revele porozstawiane a JBLe całkiem z boku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jest też historia o miliardach takich drobniutkich z ogonkiem i zakończenie wygląda zgoła inaczej :)

HDI nie słuchałem, jak nadarzy się okazja to nie omieszkam opisać.

Ceny:
HDI-3800 ($5000/pair)
HDI-3600 ($3800/pair)
HDI-1600 ($1800/pair)
HDI-4500 ($1750/each)
HDI-1200P ($3000)

Na nasz rynek ciut zaporowe :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Pamiętam, jak wysłałem filmik młodemu, to pytał czy jestem na AS czy w chińskim sklepie.
Skoro nawet 16 latkowi skojarzyły się z totalnym obciachem, to pytanie, do kogo takie produkty są kierowane ;)
View attachment 18301

A te nowe JBL'e HDI stały w rogu pod ścianą, w pokoju Audiostylu, o ile dobrze pamiętam.
Tam grały Revele z Levinsonem.
Nie wiem czy je tam nawet podłączali, z wyglądu całkiem, całkiem jak na JBLa

Słuchałem tego cudu techniki i wcale nie jest taki zły. Mój kolega robił imprezkę popijawke połączona z grillem u siebie na domku letniskowym z ogródkiem i do tego typu imprezek jest on jak najbardziej sensowny. Podświetlenie można wyłączyć. Jest głośny ;) nawet bardzo. Bardzo dobra i szybka komunikacja z telefonem.bateria dość dobra. Na takie imprezki i posiadowy fajny glosniczek.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja tak się nastawiałem pozytywnie na system Citation. Wizualnie petarda :) I ku mojemu rozczarowaniu, zagrał on tak...hmmm, poprawnie ale bez szału jak na ten poziom cenowy...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jak grały. Ka nie miałem okazji posłuchać.

Powiem szczerze , że nie mam zdania. Niestety trafiłem tam pod koniec dnia i mózg już był zlasowany i zmęczony. Do tego puszczali zupełnie nie mój repertuar. Powiedzmy bardziej "dyskotekowy" leciał, a na tym się nie znam. Jeden kawałek był z płyty , którą zmian (Hugh Masekela Hope) , ale to za mało żeby ocenić. Tak na szybko powiedziałbym , że szybkie , dynamiczne brzmienie z firmowym stylu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A ja tak się nastawiałem pozytywnie na system Citation. Wizualnie petarda :) I ku mojemu rozczarowaniu, zagrał on tak...hmmm, poprawnie ale bez szału jak na ten poziom cenowy...
Patrząc przez pryzmat Twojego sprzętu ze stopki, "poprawnie" to spora pochwała.

Powiem szczerze , że nie mam zdania. Niestety trafiłem tam pod koniec dnia i mózg już był zlasowany i zmęczony. Do tego puszczali zupełnie nie mój repertuar. Powiedzmy bardziej "dyskotekowy" leciał, a na tym się nie znam. Jeden kawałek był z płyty , którą zmian (Hugh Masekela Hope) , ale to za mało żeby ocenić. Tak na szybko powiedziałbym , że szybkie , dynamiczne brzmienie z firmowym stylu.
To dobrze, będzie wiadomo co się kupuje.
 
Do góry